Arsene chce přivést útočníka Chelsea Salomona Kaloua

Podle zpráv zveřejněných News of the World je Arsenal připraven nabídnout 7 mil. Ł za útočníka Chelsea Salomona Kaloua.

Šéf Arsenalu, Arsene Wenger, vidí v tomto 23letém Africkém hráči roku ideální náhradu za Emmanuela Adebayora, který přestoupil za 25 mil. Ł k Citizens.

Nový šéf Chelsea, Carlo Ancelotti, by ovšem Kaloua na Stamford Bridge rád udržel. Kalouova nynější smlouva v hodnotě 45.000 Ł týdně vyprší příští léto a jelikož hráč ještě nepodepsal novou smlouvu a je tu riziko že po této sezóně odejde bez náhrady mohla by Chelsea být svolnější k jednání.

Arsenal by podle zpráv měl být připraven nabídnout Kalouovi smlouvu s platem až 70.000 Ł týdně a udělat z něj tak jednoho z nejlépe placených hráčů na Emirates Stadium.

Jeden ze zasvěcených členů tábora Blues řekl: „Salomon je polichocen zájmem Arsenalu, ale v současnosti je plně oddaný Chelsea.“

Nadruhou stranu Kalou, který v minulém ročníku PL nastoupil k 17 zápasům, ve kterých vstřelil 10 branek, požaduje ujištění ze bude nastupovat častěji za první tým, což by se mu v Arsenalu mohlo při zranění Samira Nasriho a rehabilitujících Eduardovi a Tomáši Rosickém mohlo splnit.

Zdroj: /skysports, newsoftheworld/