Arsene knows, matygol tuší ..

nedávno Arsene Wenger prohlásil, že Arsenal v této sezoně žádnou krizí neprošel ani neprochází .. investigativní amatérský novinář matygol se vydal po stopách této (maximálně) polopravdy ..

 

Signálů k sepsání podobné úvahy jsem dostal v posledních týdnech (dokonce i měsících) několik – vážně, stroj na 'sexy fotbal' se zadrhl .. a nezadrhl se dnes ani včera .. důkladným bádáním jsem dospěl k závěru, že se tomu tak stalo 7. listopadu Léta Páně MMVII. – venku Slavia 0-0 .. ten den jsme poprvé v této sezoně viděli (mnozí LIVE) vyloženě mizerný Arsenal ..

The image “http://www.caughtoffside.com/wp-content/uploads/2007/08/76175259.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.Jenže Arsenal se od té chvíle až na pár záblesků (venku Readin 3-1, venku Carling Blackburn) k předchozím výkonů ani zdaleka nepřiblížil .. a já si dovoluji toto období nazvat krizí .. pro mě vcelku nepochopitelně však krizí 'pouze' herní – bodově krok, na to jakou dobu to trvá a jaké jsou výkony, držíme ..

včetně 'aktuálního' trapasu s Birminghamem je to totiž, jářku, 17 utkání .. chápu, že stratég a vzdělaný AW nehodlá prát špinavé prádlo před novináři, ale my můžem, my v klidu ano ..

v těch 17 zápasech Arsenal vyhrál 10x, remizoval 5x a dvakrát odešel poražen .. jak jsem psal, body Arsenal dělá .. hra ale optimální zdaleka není ..

v brance (Hliník, Jens, Lukasz) problém nevidím, ale tým pro ně dokázal udržet pouze 6x (ve mnou vytyčené části) čisté konto .. což je zbytečně málo ..

v obraně ten problém taky až tolik není .. pokud je na place jeden z dvojice Gallas Kolečko, tak obrana funguje .. exemplární příklad nefunkčnosti demonstrovali nedávno borci v Carlingu doma se Spu*s ..

osobně problém vidím ve zbylé šestici .. od zálohy směrem dopředu to rozhodně ono není .. Bohužel to ono není ani pokud hraje Fabregas, on převzal pomyslné 'náladové' žezlo po Henrym .. jakmile nehraje (nemá náladu) Fabregas, pak nehraje Arsenal ..

AW s ohledem na součastné stavy a výkony jednoznačně podcenil pozice krajních záložníků .. Eboue, Hleb, Rosický, Diaby, Walcott .. nedokázali s pomocí útočníků vytvořit nic zázračného ani déle trvajícího ..

Na útok dolehla nepřítomnost Robina a hluchá místa Adebayora.. brambory přímo z ohně tak tahal (holíma rukama!) Nicklas a i Eduardo .. což potěšilo (Mikece), překvapilo (mě) .. ale opět nic konzistentího .. a to právě Arsenal teď potřebuje ..

abych to tedy shrnul, Arsenalu dle mého neprospělo rádoby 'šetření' sil .. ano, třeba se ukáže, že to byl dobrý tah (a já pak napíšu článek) .. ale nechat si vyfouknout první místo ve skupině LM, rozhodit si 'výherní' rytmus bylo dle mě zbytečné a je dost možné že za to draze zaplatíme ..

nesmím samozřejmě zapomenout na hráče pro jehož výkony nemám omluvu žádnou (max. věk)Theo Walcott – neumět obejít hráče, zpracovat míč, vystřelit, odcentrovat, pokrýt si balon, přihrát a přitom hrát v základní sestavě Arsenalu .. no dovolte ..

Před sezonou, ani během ní, jsem osobně zatím necítil titulu závan .. chlapci se již dlouho v herním útlumu plácají, snad mi i přijde že by bylo lepší prohrát a pořádně vypláchnout hlavy .. přes ty šťastné výhry a remizy bude cesta k probrání se dlouhá ..

 

but anyway .. we all follow the ARSENAL

http://www.elpais.com/recorte/20070622elpepudep_8/LCO340/Ies/Henry_encuentro_Arsenal.jpg