Arsène Wenger: ‚Chtěli jsme využít této šance‘

Arsène debatoval po zápase o situaci na čele EPL, o cestě k titulu, Adebayorově brankostroji, Fabregasově posteli a o nás – fanoušcích

o dění o víkendu…
"Byl to pro nás velice dobrý víkend, po včerejších výsledcích jsme byli lehce pod tlakem využít danou situaci. Zvládli jsme to – začali jsme určitě dobře a s nasazením, navíc jsme brzy skorovali. Bohužel jsme nepřidali druhou branku a Blackburn posledních 20min prvního poločasu cítil šanci a začal hrát."

druhý poločas
"V druhém poločase jsme kontrolovali hru, Friedel hosty podržel do posledních minut kdy jsme přidali branku druhou.."

o blízké budoucnosti...
"Od prvního okamžiku věříme, ale ještě je před náma dlouhá cesta, ale i tento zápas potvrdil, že jakmile nehraješ výborně, můžeš ztratit body – tak jak jsme to viděli o víkendu. Do konce EPL je stále 12 zápasů – jsme v dobré pozici, věříme že to můžem zvládnout – ale cesta je dlouhá a trnitá. Máme před sebou těžký program, tak jako všichni v boji o titul."

o narůstajícím tlaku…
"Tak to nevim, poradili jsme si s tím hrát na úvod i na závěr kola. Jediná odpověď jakou můžeš dát když seš silný je že budeš vyhrávat."

5 bodů náskoku na ManUtd
"Nechci aby se kluci zaměřovali na to kolik bodů máme náskok, chci aby se zaměřovali na výkony a výsledky .. pak můžem své postavení upevnit .."

o fanoušcích…
"Byli lehce nervozní za stavu 1-0.. Samozřejmě, pokud seš o 5b první, nemůžeš už tvrdit že nevěříš .. věříš, nemáš jinou šanci – a naši fans věři, a to správně. Také věříme, ale není důvod se tím nechat rozptylovat .."

jsme favoriti?
"Soustředíme se na své výkony a věříme, že to jsme schopni zvlánout."

Adebayor brankostroj…
"Dává spoustu branek, ale příkladně pracuje pro tým. Není náhoda, že u nás dobří útočníci střílejí dost branek, hrajem velice ofenzivně, náš tým dobré útočníky zásobuje a připravuje jim šance."

Fab na pravém okraji zálohy..
"Neměl jsem moc na výběr, Fabregas ležel 3dny v pelesti + hrál na kraji .. to je důkaz jak tihle hráči touží po úspěchu."

{mos_fb_discuss:16}