Arsene Wenger: Jack Wilshere může být za měsíc zpět

Podle The Telegraph poslední výsledky vyšetření Jackova kotníku vypadají nad očekávání dobře a Arsene Wenger předpokládá, že hráč bude k dispozici do jednoho měsíce.

Jack Wilshere zatím v této sezóně neodehrál žádný zápas z důvodu zranění v přípravě, poté prošel nutnou operací a v průběhu návratu do plného tréninku utrpěl další zranění. Ještě včera odmítl klub a manažer vydat jakékoliv prohlášení k návratu hráče na ligové trávníky, ale podle všeho jsou poslední lékařské zprávy optimistické a Jack bude k dispozici během zhruba čtyř týdnů. „Jack bude zpět do měsíce, pokud vše půjde dobře,“ říká Wenger. „Zranění se hojí velmi dobře a poslední snímky jsou velmi pozitivní.

Zpráva bude zcela jistě nadšeně uvítána fanoušky Arsenalu, Wenger je zároveň ujišťuje, že za žádných okolností nebude klub na návrat hráče pospíchat. „Půjdeme trpělivě krok za krokem, snažili jsme se být rychlí při prvním návratu a Jack utrpěl další zranění. Nyní tedy budeme trpěliví a nic neuspěcháme. Ale očekáváme, že bude zpět ještě před koncem sezóny, samozřejmě.“

Před nadcházejícím utkáním Ligy mistrů podpořil Henryho bývalý Kanonýr Cesc Fabregas, který věří, že legendární útočník může svůj tým dovést k velkému vítězství na San Siro. Henry odehraje poslední utkání před ukončením hostování a Fabregas je přesvědčen, že dokáže týmu vdechnout vítězný duch z let 2003 a 2008, ve kterých Arsenal v Miláně triumfoval. V roce 2008 to byl sám Fabregas, který vstřelil důležitý gól při vítězství 2:0 a v roce 2003 vstřelil na San Siro dvě branky právě Henry při demolici milánského Interu 5:1.

„Věřím, že Arsenal zvítězí,“ říká Fabregas.„Zápas mezi Arsenalem a AC mi vrací hezké vzpomínky na vstřelený gól a důležité vítězství. Bude to těžký zápas s těsným výsledkem a doufám, že zvítězí Kanonýři. Očekávám, že vše se rozhodne až v odvetě v Londýně.“

(the Telegraph)