Arsene Wenger obviňuje UEFA

 

 

Manažer Arsenalu Arsene Wenger obviňuje UEFA z vydávání protichůdných pokynů, které stojí za obviněním z porušení uděleného trestu při úterním zápase Ligy mistrů.

Wenger, který byl potrestán jednozápasovým zákazem přístupu na lavičku svého týmu po zápase s Barcelonou v minulé sezóně, v úterý předával pokyny prostřednictvím kouče prvního týmu Boro Primorace.

Klub prohlásil, že od UEFA obdržel svolení ke komunikaci Wengera s lavičkou prostřednictvím třetí strany, v poločase ale UEFA vydala protichůdnou zprávu a komunikaci prostřednictvím Primorace zakázala.

„Je velmi těžké řídit se pravidly, která neznáte,“ hájí se Wenger. „Nejprve nám umožnili komunikovat prostřednictví mého asistenta, v poločase bylo najednou vše jinak.“

„Je opravdu znepojující, do jaké míry mohou někomu  znemožnit dělat jeho práci. Snažíme se respektovat pravidla a pravidla stanovuje UEFA, ale není příjemné vidět, kam až mohou dojít.“

„Je nemožné být na lavičce a navštívit tým v šatně, tak jsem trest pochopil a to jsem i udělal.“

Spor s UEFA a případný trest jen navršuje Wengerovi současné potíže na počátku sezóny.

Stále je očekáván odchod Nasriho, údajně v nejbližších 48 hodinách a Wenger, který se vrátí na lavičku v zítřejším zápase s Liverpoolem, bude čelit nepříjemnostem se sestavou.

Jack Wilshere zápas zmešká a pravděpodobnost jeho návratu do týmu v zápasu v Udine je 50:50. Včera podstoupil vyšetření zranění v oblasti kotníku, které původně nemělo být překážkou už pro jeho vstup do úvodního zápasu sezóny s Newcastlem.

Utkání v Newcastlu navíc manažera Arsenalu stálo dva hráče – posila do útoku Gervinho si vysloužil trest za červenou kartu ve svojí ligové premiéře a stejně jako záložník Alex Song si zítra začne odpykávat třízápasový trest.

Zápas s Udine poslal za postraní čáru se zraněním Gibbse a Djouroua, kteří se přidali k narůstajícímu seznamu zraněných – Wilshere, Diaby, Traoré…

Zdá se, že Wengerovi nezbývá než vyslat do ligové premiéry další letní posilu, mladíka Carla Jenkinsona, navíc na pro něj netypickém místě levého obránce.

(Telegraph)