Arséne Wenger po Marseille


Boss tradičně odpovídal na pozápasové tiskové konferenci po výhře nad Marseille.

 

o pohodlné výhře…

Kontrolovali jsme zápas a celkově jsme se dnes večer téměř nedočkali ohrožení. Hru jsme ovládali dobře, ačkoliv nám chvílemi chybělo trošku jistoty, abychom zápas rozhodli dříve, ale věděli jsme, že máme na hřišti převahu a že když budeme pokračovat dále, tak se dočkáme vítěztví. Na můj vkus přišlo trošku pozdě, ale přišlo.

 

o tom, jak tvrdil, že Wilshere není zrovna střelec…

Mám radost pokud jsem se pletl! První gól se mi líbil. Dřívě byl trošku zbrklý. Nejspíš si říká: „Když to dokáže Ramsey, dokážu to i já“. Dokáže zachovat klid před brankou, což ostatně dokázal prvním gólem.

 

o tom, že jsme se i se dvanácti body stále nekvalifikovali…

Je to k nevíře, ale nedá se nic dělat. Musíme splnit náš cíl. Není to jednoduchá situace, je to ošidné, protože si řeknete „Ok. Hlavně nesmíme prohrát o hodně gólů“, ale to by byla chyba. V Neapoli musíme hrát ofenzivně a snažit se vyhrát. Všechno ostatní by byl nebezpečný hazard. Ale Dortmund hraje v Marseille, které ještě zápas neprohrálo. Budou se muzet vzmužit. Budou pod tlakem, aby si odnesli ze skupinové fáze alespoň nějaké body.

 

o tom, jestli postaví proti Neapoli silný tým…

Ano. Máme náročný program – do té doby budu muset trošku rotovat. Před zápasem s Neapolí nás čekají tři zápasy Premier League, takže budu muset dobře využít sestavu bez ztráty bodů a do Neapole vyrazit se silným týmem.

 

o tom, zda je to nepříjemné…

Je to realita. Tohle vidím poprvé po více než 150 zápasech Ligy Mistrů. (Mít 12 bodů a nejistou kvalifikaci)

 

o Marseille

Myslím, že v prvním zápase proti nám hráli velice dobře. Dnes skvěle bojovali o míč a mají několik mladých hráčů, kteří sbírají zkušenosti a dnes jich nasbírali hodně. Vzhledem k tomu, že Marseille je klub a město, které žije svým fotbalem, můžete od nich vždy očekávat výbušnou povahu.

 

 o Foliranu Thauvinovi…

Od té doby, co nastoupil on a Valbuena, začali být dopředu mnohem pronikavější a nebezpečnější.

 

o tom, že Wilshere přidal ke své hře góly…

Moje narážka ona Aarona byla samozřejmě žert, ale nejspíš mu došlo, že musí také dávat góly. Když hrajete fotbal, rozhodně chcete, aby záložníci stříleli góly.

 

o Flaminim a ustřižených rukávech…

Ano. To se mi nelíbilo a už se to znovu nestane. Je to klubová tradice a já jsem byl překvapený. Tohle neděláme.

 

o Özilovi a netrefené penaltě…

To jsou možná dobré zprávy pro Anglii! Souhlasím s tím, že každý může minout penaltu. Zdálo se mi, že měl krátký rozběh, ale takhle je prostě kope.

 

o Wilsherově hře na křídle…

Jako mladík hrával na křídle. Pokud bych ho nechal hrát jenom na kraji, nemohl by na této pozici hrát, ale má  volnost co se týče sbíhání do středu hřiště. To se mu daří inteligentním způsobem. Někdy najdete prostor na pozicích, kde byste byli okamžitě obsazeni, pokud byste hráli jenom ve středu hřiště.

 

o vyspělosti týmu…

Momentálně ze sebe vydáváme maximum. Je to tím, že se cítíme sebevědomě díky posledním výsledkům, nebo tím, že jsme vyspěli? Myslím, že tak trošku obojím. Jde z nás pocit, že dokážeme dobře zvládnout situace v defenzivě.

 

o tom, zda od Marseille očekával více…

Před zápasem nikdy nevíte. Možná jsme na ně dnes byli příliš dobří.

 

o tom, že jsme se ještě nekvalifikovali…

Pochopte, že jde jen důsledek toho, že Marseille nemá ani bod. Nechtějí odejít bez bodu, takže doufám, že proti Dortmundu budou hrát stejně jako proti nám v Marseille. Pokud se jim to podaří, mají šanci a pokud uhrají remízu, pošlou nás do další fáze.

/arsenal.com