Arséne Wenger po prohře na Brightonu

AW se po již čtvrté porážce v řadě ve všech soutěžích opět posadil před novináře a odpovídal na jejich otázky. 

o zápasu…
Nemohli jsme se dostat do tempa a fyzicky jsme v první půli trpěli. Nedostatek sebedůvěry spojený i s tímto fyzickým aspektem pak způsobil, že jsme ztratili několik míčů a soupeř toho dokázal využít. Navíc jsme ještě udělali v obraně pár chyb, kterých využili. V druhém poločase už to bylo jen o nás. Chyběl nám ale říz a fyzická svěžest k tomu, abychom udělali ten rozdíl. Hráli jsme velké množství utkání a ještě se vezeme na negativní vlně, protože jsme je prohráli. Je to těžké.

o tom, jak se dostat z této situace…
Nic netrvá věčně. Musíme pokračovat, musíme se zotavit, protože hrajeme čtvrtek, neděle, čtvrtek, neděle. Je to skoro nemožné pro hráče, kteří doteď odehráli všechny zápasy. Musíme nejprve zregenerovat a připravit se na čtvrteční večer.

o fanoušcích na stadionu…
Podívejte, rozumím jejich frustraci. Myslím, že je těžké, když nevyhrajete ve finále League Cupu, protože je to uprostřed sezóny. Přinese to mnoho negativních vln. Za posledních 5 let jsme byli 4x ve finále a 3x jej vyhráli. Přináší to ale mnoho negativního a navíc zápas, který jsme hráli ve čtvrtek večer nám také příliš v dnešním zápase nepomohl. To, že jsme nevyhráli ve finále a že se nenacházíme v lize ve fantastické pozici, nás tvrdě zasáhlo.

zda může tuto situaci vyřešit…
Ano, protože jsem to zvládl už předtím a je to poprvé, co jsem prohrál tolik zápasů v řadě během mého života. Věřím v naši kvalitu. Doteď jsem vždy dokázal tyto problémy vyřešit a stále věřím, že to dokážu.

proč máme stále špatné začátky v zápase, když už tomu bylo věnováno tolik pozornosti…
Protože když hrajete tolik zápasů, občas to trvá, než se dostanete v zápase do správného rytmu. Máte těžké nohy a často v prvním poločase trpíte. V prvním poločase byli lepší než my, to jste mohli vidět. V druhém poločase jsme našli naše tempo a dominovali hře. Stále nám chybělo trochu elánu k tomu, abychom udělali ten rozdíl a vrátili se do hry.

o upřímnosti Čecha o svém výkonu na Twitteru…
Myslím, že si to zaslouží hodně respektu, protože zhodnotil svůj vlastní výkon. Myslím, že je to velmi inteligentní člověk, velmi profesionální. Několikrát nás podržel a zachránil, dnes nás jeho chyba stála body, ale já jako manažer i klub s tím musíme žít. Když se hráčům daří, sbíráte uznání. Když ne, musíte se s tím smířit.

o týmovém projevu týmu a zda mu chybí přirození lídři…
Tohle vždycky uslyšíte, když prohrajete. Možná řeknete, že to pravda je nebo ne, myslím, že tým teď hledá hlavně sebedůvěru. V posledních dvou zápasech jsme do toho dali hodně a vždy prohráli 3-0. To se těžko přijímá. Dnes jsme po 20 minutách prohrávali již 2-0. Zklamání a defenzivní chyby zapříčinili, že to vypadalo, že máme nedostatek lídrů. Já tomu nevěřím, věřím, že musíme zůstat pozitivní v negativním prostředí a musíme ukázat charakter a máme vůdčí osobnosti.

o jeho budoucnosti a nejistotě…
Musím vám upřímně říct, že má budoucnost není teď má hlavní starost. Chci, aby Arsenal vyhrával zápasy a až potom uvidíme, co bude dál. Budu se snažit odvádět tu nejlepší práci, dokud zde budu a budu se snažit týmu navrátit ztracenou sebedůvěru. Prvně se ale musíme zotavit fyzicky. Program toho po nás nyní žádá poměrně dost.

zda tato nejistota ovlivňuje hráče…
Ne. Není zde nejistota, to jsem vám již několikrát řekl. Nejistota je v této době pouze ohledně kvality našich výkonů. Když si procházíte těžkým obdobím, nejistota se týká toho, jak kvalitní výkon dokážete předvést na hřišti.

zda si je jistý, že zůstane…
Podívejte, dnes nechci mluvit o své budoucnosti. Jsem v této práci dost dlouho na to, abych věděl, co se právě děje a stejně tak vím, co je nejdůležitější. Nejdůležitější je ujistit se, že odevzdáte naprosto vše a jste plně odhodlaní.

o tom, zda Ramsey a Welbeck nenastoupili s ohledem na EL…
Ano, obzvláště Aaron odpočíval kvůli tomu, že nás čeká AC Milán. Nechci aby měl nějaké fyzické komplikace. Welbeck stejně tak. Aubameyang ani Lacazette s námi nebudou, takže i to hrálo roli ve výběru týmu. Proti AC to bude důležitý zápas, musíme se na to soustředit. Snad dokážeme fyzicky zregenerovat a nebudeme příliš trpět kvůli nedělního zápasu. Aaron zůstal doma, hrál oba zápasy proti City a předtím toho moc neodtrénoval. Dnes jsem nechtěl riskovat, takže jsem jej naprosto vynechal ze sestavy.

zda to znamená, že je pro něj nyní EL důležitá…
Ano, je to známka důležitosti. Musíme být realisté. V PL potřebujeme, aby vypadly dva týmy. V tuto chvíli to nevidím reálně, protože si nedokážu představit, že by dva týmy ztratily tolik bodů. Musíme ale ze sebe vydat to nejlepší až do konce. Samozřejmě se Evropská liga v tuto chvíli stala důležitou.

/arsenal.com/

Tags: , , , ,

Komentáře

 1. fasik (karma: 174) #1

  Jak čtu názory, že pořádná prohra bude určitě hřebíček do rakve, vzpomínám, kolikrát jsem si to od té ostudy na old trafford 2:8 říkal. Vždycky když už jsme byli v prdeli a bylo jasný, že to úspěšná sezóna ani za boha nebude, přál jsem si debakly, ale nikdy to stejně k ničemu nevedlo, protože kdyby jo, měl už Wenger skončit tak desetkrát. Takže v současné situaci v EL prohrát nesmíme a už vůbec ne debaklem, protože trenér by to proste přežil, ale naše hráče by to poslalo o to víc na psychicky dno. A to nemůžeme dopustit, protože EL už je skutečně naše jediná šance… (P.S. Asi nikdy jsem si víc nepřál, aby toho zkostnatelyho preplacenyho dědu už konečně vyhodili)

 2. Prezi (karma: 2629) #1

  Mimochodem když tu probíráte únavu a neustálé výmluvy. Srovnejte opravdu týmy z TOP4 ti hrají LM, PL, FA a opravdu se minimálně točí. Jenže u nás je problém v tréninkovejch dávkách, my nemáme podle mě přizpůsobené tréninky na takový kalendář a to je další věc v čem Wenger zaostává. Když se tu řešila zranění pár sezón zpět, několik bývalých hráčů sek tomu vyjádřilo ve smyslu, že tréninky jsou těžké i před zápasem a pak jde hráč unavenej do zápasu a přivede si zranění nebo to odchodí.

  • Kraken.kraken11111 (karma: 0) #1

   Wenger nikdy nebyl moc inteligentni clovek. Ty jeho floskule, vsechny ty fraze v prvnich letech vypadaly na prvni pohled celkem inteligentne, ale faktem je, ze se opakuje a ty fraze nahodne generuje, neodpovida k veci a uz roky ponizuje a zesmesnuje sam sebe. Je to povrchne chytry clovek. Je dost mozne, ze kdyby mel Wegrs svuj vlastni podnik, tak zkrachuje, jelikoz by ho dostal na buben. Jeho ekonomicke znalosti jsou mozna, co je nabidka a poptavka, ale uz ho vidim, jak uctuje polozky atd. Je to velka bublina, prisel ve spravne dobe, zavedl par novinek jako stravu a trenink, ale mel stesti na generaci hracu, co zdedil a na Deina. Tenhle clovek muze byt cimkoli… I sveho casu celkem lehce nadprumernym trenerem (ted jiz podprumernym), ale nemuzeme ho oznacit za inteligentni bytost. Beztak studoval v Plzni. ?

   • Pedro Sanches (karma: 4870) #1

    tak tady vysloveně nesouhlasím. at je wenger jakej je a v arsenalu nemá co dělat, rozhodně to není hloupej člověk. ba naopak.. jeho problémem je spíš jeho arogance a žádná sebereflexe.. on prostě nevidí, že herně pod ním se stále zhoršujeme a padáme k průměrným týmům PL..
    .
    Ale od toho jsou v týmu i jiní, kteří by měli vidět, že tým jde špatným směrem.. nemělo by to přeci jen záležet na wengerovi..

     • Pedro Sanches (karma: 4870) #1

      a podle čeho ty můžeš soudit jak moc je inteligentní?? ty ho znáš? jedna věc je jak vystupuje navenek a druhá věc jaký je v normálním životě.. já se ho nechci vůbec zastávat, v arsenalu už být dávno nemá, ale zas trošku úcty si zaslouží..

      |
     • Kraken.kraken11111 (karma: 0) #1

      Třeba podle nelogických zásahů do sestavy a taktiky…. neschopnosti se přizpůsobit současnému profifotbalu? Neměl by inteligentní člověk analyzovat průběžně situaci a reagovat na průběh? Nebudeme ho omlouvat tím, že je starý a nemá dostatečný odstup, ne? Nebo že je v bublině…. Ferguson se loučil s titulem. Sice tým nechal nepřipravený pro nástupce, ale loučil se na vrcholu. Co udělá Wengrs … nechá tým na dně jako Ferguson a navíc nevyhraje žádný velký titul…. A to Fergusona nemám rád. I když on už neměl ani čas tým přestavět, jelikož se údajně rozhodl v prosinci 2012, že skončí.

      A hlavně tu nedávejte za příklad Garry Nevilla, který je velmi inteligentní, ale jako trenér vyhořel, protože šel do naprosto ROZLOŽENÉ Valencie v té době, kterou řídil hráčský agent Mendes. A navíc neměl zkušenosti. Ale lidi jako Wenger …. ti mají přece zkušenosti a má inteligenci, tak by to měl zúročit…. nebo ne?

      Já vím, že nejsi fanda Wengieho, vím to ….. a já si jenom říkám, kde je ta inteligence …. jak se projevuje… výší konta? Výší vyplacených dividend?

      |
     • Jaromír (karma: 201) #1

      Inteligence se měří podle toho jaký jsem fotbalový trenér? Tohle může napsat opravdu bedna 🙂

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.