Arsene Wenger po vítězství nad Anderlechtem

Po vítězství nad Anderlechtem v Lize mistrů odpovídal Arsene Wenegr jako obvykle na dotazy novinářů. Výtah z tiskové konferenci zprostředkovaný oficiálními stránkami klubu naleznete níže.

Zda to bylo hezké zakončení jeho narozenin…

Byl to krásný závěr zápasu. Hráli jsme proti týmu, který předváděl dobrý výkon. Byli organizovaní, soustředění, velmi rychlí v přenosu hry a velmi dobří v soubojích. V prvním poločase jsme hru kontrolovali, ale nevytvářeli jsme si šance. V druhém poločase jsme hru více otevřeli a byli jsme zranitelnější z protiútoků.

Myslím, že základem bylo nedostat další branku za stavu 1:0 pro soupeře. Měli šance, ale nevyužili je a v závěru rozhodli střídají hráči a naše zkušenosti, možná až trochu překvapivě. Ale dokud jsme nedostali další branku, mohli jsme doufat, že získáme aspoň bod. Nečekaně jsme brali tři, zvlášť z pohledu herní kvality, kterou dnes předvedl soupeř.

Zde čekal vyrovnání…

Ze zkušenosti vím, že v posledních pět minutách utkání Ligy mistrů je to hodně o nervech. Dostali jsme se do závěru utkání aniž bychom podruhé inkasovali, další branka v naší síti by znamenala konec nadějí. Věřil jsem a ačkoliv to tak už nevypadalo, stalo se a my jsme riskovali vše, což se nám nakonec vyplatilo. Podobná situace je v těchto zápasech vždycky riziko, ale nám se to dnes povedlo. Rozhodně to nebyla žádná samozřejmost.

Zda je na tým hrdý a zda se obával o výsledek…

Obojí. Trochu jsem se bál, ale vím, že máme ducha. Museli jsme za vítězstvím jít. Bylo frustrující, že jsme si nevytvořili více šancí ,ale na druhou stranu musím brát v potaz, že Anderlecht velmi dobře bránil.

K výkonům Lukase Podolskiho a Emiliano Martineze…

K tomu nemusím mnoho říkat. Nebál jsem se o našeho gólmana, vím, že má dostatečnou výkonnost a kvalitu a dobře zvládá tlak. A dobře vím, že Podolski může skórovat kdykoliv. Je nyní frustrovaný a já tomu rozumím. Ale je důležitou součástí týmu a to dnes ukázal a bude pro nás důležitý v dalších měsících. Po Mistrovství mu chvilku trvalo než se dostal do optimální kondice, nyní už v ní skoro je.

Zda byl Podolski v létě na odchodu…

Nikdy nebyl blízko k odchodu.Odehrál 115 zápasů za Německo, to není žádná náhoda, ale důkaz jeho kvality. Myslím, že je to hráč, který musí dostávat míče v pokutovém území. Má fantastickou střelu, velkou přesnost a krátký nápřah. Byl blízko gólu už předtím a věděl jsem, že když se dostane do hry, může dát branku.

O belgickém fotbale…

Respektuji belgickou kopanou, dnes večer opět ukázali, že dále produkují výborné hráče, zvlášť když uvážíme, kolik špičkových fotbalistů odešlo do jiných soutěží. Opět jsme dnes viděli další produkty belgického fotbalu – hráče, kteří vycházejí z vynikající práce zdejších akademií.

K nadcházejícm dvěma zápasům ve skupině…

Nejprve musíme vyhrát další utkání, kdy hostíme Anderlecht. Dnes jsme se o nich hodně naučili a pokud je porazíme, budeme mít dobrou šanci ze skupiny postoupit. Potom můžeme myslet na domácí utkání s Dortmundem a uvidíme, co dokážeme.