Arsene Wenger po zápase s Aston Villou

Po pondělní výhře ve Villa Parku Arsene Wenger odpovídal jako obvykle na dotazy novinářů.

O důležitém vítězství

Pro nás to bylo velké vítězství o dvou různých poločasech. V prvním poločase jsme hráli naši hru s rychlou kombinací a kontrolovali jsme zápas. Druhá půle byla více o bojovnosti. Měl jsem pocit, že to bylo dáno trochu změnou stylu u soupeře, hráli na tři hráče ve středu a začali hrát mnohem přímočařeji. Možná jsme byli také trochu příliš opatrní a jen drželi stav 2:0. Ale bojovali jsme a naši defenzivní hráči nás v zápase podrželi.

O nervózním závěru

Byl to nervózní závěr, ale je třeba říct, že Villa bojovala až do konce, soustředili se na každý míč a je třeba jim vyjádřit uznání. To je důvod, proč byl pro nás závěr utkání těžký.

Proč hráči podlehli sebeuspokojení

Nevím, zda to bylo tím, že byli příliš sebevědomí či příliš opatrní. Řekl bych, že příliš opatrní. Možná se chtěli soustředit na kontrolu hry a udržení stavu 2:0 a tím jsme ztratili tah na branku a chuť vstřelit více branek.

O Rosickém a Monrealovi

Rosický má poraněný nos, zatím nevím, zda zlomený, ale vypadá to nehezky.

K faulu loktem

Přiznám se, že ten faul loktem jsem neviděl, musím se podívat znovu. Tomáš říkal, že dostal úder loktem, ale sám netuší, zda to byl úmyslný zákrok. U Monreala šlo o nehodu, uvidíme zítra ráno podle vyšetření nártních kostí, dostal kopanec do nártu.

Zda jde u Monreala o zlomeninu

Nevím.

K Jacku Wilsherovi

Znovu dokáže rychle měnit rychlost a směr pohybu, jeho hra je na tom založená a také na jeho průnicích – není jen nahrávačem, je také nebezpečný hráč s míčem u nohy. To jsou jeho silné stránky a k nim je třeba být na vrcholu fyzicky.

K Jackovu gólu a asistenci

Očekáváte to, když hráče dobře znáte z tréninku. V posledních zápasech bylo vidět, že se vrací ke svým nejlepším výkonům.

O vítězství po zápasech soupeřů

Museli jsme zareagovat na výsledky Chelsea a Macnhesteru City, protože každý sleduje, zda ztratíme body, když soupeři přes víkend bodovali. K tomu patří, že jste trochu pod tlakem, když hrajete jako poslední. Víte, že nemůžete ztratit ani bod a můžete dát jedinou odpověď – vyhrát zápas.