Arséne Wenger po zápase s Barcelonou : „Nečekali jsme, že takto prohrajeme“

O některých kontroverzních rozhodnutích rozhodčího…

Dva typy lidí mohou být nešťastní;  ti, kteří milují Arsenal a ti, kteří milují fotbal, mohou být frustrování rozhodnutími rozhodčího. Než udělal to rozhodnutí, šlo o velmi slibný, velmi zajímavý zápas. To je smutné. Prohráli jsme proti dobře hrající Barceloně, gratuluji a přeji hodně štěstí v budoucnu. Dnes hodně litujeme, protože jsme nečekali, že zápas takto prohrajeme. Lituji lidi, kteří se dnes koukali na ten zápas.

O červené kartě pro Robina van Persieho…

Pokud jste někdy hráli fotbal na určité úrovni, toho rozhodnutí nelze pochopit. Nedokážu si představit, že někdo, kdo hrál fotbal, by v zápase takového důležitosti udělal takovéto rozhodnutí. I kdyby slyšel píšťalku, stejně nechápu to rozhodnutí. Lidé, kteří hráli fotbal, nikdy neakceptují takové rozhodnutí. Zabilo to slibný, fantastický fotbalový zápas. A za co? Kdyby šlo o ošklivý faul a druhý karetní zákrok, tak by to bylo v pořádku.

O tom, jestli by Arsenal vyhrál s jedenácti hráči…

Ano. Cítil jsem, že Barcelona přišla o hodně sil v prvním poločase, kdy naprosto dominovali, s tím souhlasím. Ale v druhém poločase bylo vidět, že na hřišti bylo více prostoru a já věděl, že stejně jako v prvním zápase jsme se mohli vrátit.

O zranění Wojciecha Szczesnyho…

Je to vykloubený prst. Musíme zkontrolovat šlachu a zjistit, jak moc je poškozená.

O ani jedné střele na bránu…

Jakmile jsme byli na hřišti v deseti, bylo to velmi obtížné. Měli jsme velmi těžký první poločas. Barcelona hrála tak trochu jako pokerový zápas, naprosto vše vsadila na první poločas. Poté už to bylo obtížné deset proti jedenácti. Připadá mi, že Barcelona je dostatečně dobrý tým na to, aby porazil kohokoli normálním způsobem. Chcete prostě dostat šanci hrát normální fotbalový zápas. V šatně cítí všichni stejný žal.

O tom, že tuto sezónu je toho ještě hodně k odehrání…

Jak velká je to rána? Nevíme. Záleží na naší odpovědi v sobotním zápase proti Manchesteru United.

 

 

/arsenal.com/