Arsene Wenger po zápase s Fenerbahce

Po zápase hovořil Arsene Wenger jako tradičně s novináři. Zde jsou nejdůležitější body tiskovky.

O zajištění místa ve skupinové fázi Ligy mistrů

Dokončili jsme práci, i když jsme měli trochu potíže dostat se do zápasu. Ve druhém poločase jsme kontrolovali hru a odvedli profesionální výkon. Nebyl to možná příliš vzrušující zápas, ale udělali jsme, co bylo třeba. V konečném účtování jsme vstřelili pět branek, žádnou nedostali a jsme ve skupinové fázi. To je to, co bylo naším cílem.

Ke zraněním

To je negativum dnešního večera. Co se týče zranění, zaplatili jsme vysokou cenu, protože jsme přišli o Podolskiho. Nevím, jak špatně je na tom Ramsey. A netuším, jak na tom bude Wilshere s kotníkem. To vše ověříme ve středu dopoledne.

K faulům na konci zápasu

Ano, byli tam dva velmi nehezké zákroky na Wilsherea. To už nezměníme. Vypadá v pořádku. Podolski je definitivně na tři týdny mimo a u Ramseyho budeme čekat na středeční vyšetření třísel.

…zda zvažoval střídání Wilsherea

Chtěl jsem ho stáhnout, samozřejmě. Mohl jsem hrát jen s deseti hráči, vedli jsme 2:0. Museli by nám vvstřelil pět branek v deseti minutách. Ale myslím, že byť šlo o deset minut, chtěli jsme se tomu vyhnout.

..zda chtěl Wilshere hrát dál

Ano, chtěl pokračovat.

…zda zápas zdůraznil potřebu podepsat další hráče

Musíme se podívat, jak vážná budou ta zranění. Nemohu vám říct více, než že jsme na trhu. To každý ví, celý svět to nyní ví. Nemohu vám k tomu na tiskové konferenci vymyslet nic dalšího, vše již bylo řečeno, nic zatím není uzavřeno. Rozumím, proč se ptáte, ale v tuto chvíli vám víc odpovědět nemůžu.

…zda Wilshere a Ramsey nastoupí v neděli

Jack bude v neděli v pořádku a doufám, že Aaron také. Nevím, jak je to s ním zlé, stáhnul jsem ho tři nebo čtyři minuty před koncem, ale jak je to špatné nevím. Ještě jsem se s ním neviděl.

…zda se rozhodnul stáhnout Ramseyho

Ano, bylo to moje rozhodnutí, on chtěl hrát dál.

K přítomnosti otce Juana Mata na zápase

Slyšel jsem to stejně jako vy. Protože když jsem viděl včerejší zápas, myslím, že Mata by mohl být na trhu. Každopádně – v Anglii je velká neochota prodávat rivalům.

K výkonu Aarona Ramseyho

Dostal se až k vrcholu. Velmi se mi líbil jeho druhý gól. Bylo to výborné zakončení a ještě před rokem by takovouto šanci nedokázal takto zužitkovat. Zlepšuje se týden od týdne. To je velmi pozitivní, protože před rokem byly jeho výkony zpochybňovány.

K postupu do skupinové fáze, již po šestnácté v řadě

Věřím, že na nejvyšší úrovni je nejdůležitější stálost. Je to pro nás samozřejmě úspěch. Když se rozhlédnete po špičkových klubech v Evropě, které toto dokázaly, najdete jen tři další. Slyšel jsem hodněkrát, že to není dost a já s tím souhlasím. Ale přesto to dokazuje stálost našich výkonů. Naše ambice jsou ale daleko vyšší a jsme si toho vědomi.

…zda může mít Podolski natržený sval

Myslím, že nám bude chybět tři týdny.

…zda se smířil s tím, že nepodepíše Wayna Rooneyho

Nemohu hovořit o hráčích, kteří mají smlouvu v jiném klubu. Jsou-li hráči vázáni smlouvou v jiném klubu, je třeba to respektovat. Chcete-li takového hráče koupit, musíte nejprve hovořit s klubem. Myslím, že toto bychom měli všichni respektovat.