Arséne Wenger po zápase s Fulhamem

Wenger: „Ukázali jsme, že umíme bojovat“

O jeho emocích po zápase…

Bylo to frustrující, protože jsme měli příležitosti vyhrát zápas. Soupeř nás nachytal trochu uspokojené, protože jsme dokázali tu nejobtížnější věc – dali jsme 2 góly na 2:0, hráli doma a přesto jsme se o poločase dívali na skóre 2:2. V tu chvíli jsme postrádali pilnost v obraně. V druhé půli jsme tomu dali naprosto vše a musím vzdát holt hráčům, za poslední tři zápasy podali úžasné fyzické výkony. Když jsme prohrávali 2:3 tak jsme se nevzdali, pokračovali v útočení a měli šance vyhrát zápas.

O netrefené penaltě…

Kopali jsme penaltu, která mohla vyhrát zápas, ale Artetu z toho nemůžete vinit. Je to součást hry. Kdo někdy netrefil penaltu? Zápas dopadl 3:3 a pozitivem je, že nyní můžeme dávat góly. Samozřejmě negativní stránkou je, že jsme doma dostali 3 branky, dovolili jsme šance soupeři. Defenzivně to nebyl ohromující výkon.

O obranné hře obou týmů…

Ne [nebylo to bláznivé], jako první bych řekl, že oba týmy jsou dobré v útočení. Pak bych dodal, že nejvíce jsme vinni při gólu z rohu [první branka Fulhamu], může se stát, že soupeř sníží když vedeme 2:0, Berbatov je dobrý hráč, dokáže vytvořit šance, ale po míči nikdo z našich nevyskočil, prostě jsme je nechali skórovat. A když hrajete doma… často se nestává, že když hrajeme u soupeře, abychom my dávali takto snadné góly.

O tom, jestli chtěl Cazorla kopat penaltu…

Cazorla je druhý na seznamu, Arteta je číslo 1. Pokud Arteta nemůže tak jde kopat Cazorla nebo když to Arteta přenechá Cazorlovi. Cazorla chtěl míč. Arteta je první v pořadí kopání penalt.

O tom, jestli to byla penalta…

Vážně nevím [jestli se to mělo pískat]. Já bych jako penaltu považoval pouze úmyslné hraní rukou. Minulý týden jsme v Manchesteru dostali gól po podobně odpískané penaltě, kdy šlo více o chránění si rukou kus těla než úmyslné hraní rukou. Pískal bych penalty jen po úmyslných rukách, protože potom kdy máte pískat penaltu a kdy ne?

O tom, jestli jeho tým o sobě pochyboval…

Ne, nemyslím si to. Řekl bych, že jsme dnes bylo po fyzické stránce vidět, že jsme hráli tři těžké zápasy – v sobotu, v úterý a že jsme potřebovali trochu oddechu. Někteří hráči byli před zápasem trochu unavení. Dnes tomu dali vše, ale Fulham taky hraje dobře v útoku.

O řešení obranných problémů…

Musíme na tom dále pracovat, ale teď bude to obtížné, protože tento týden všichni jedou pryč.

O možné druhé žluté kartě pro Sidwella…

Mohl mu dát druhou žlutou, ale stejně tak jí mohl dostat i Ramsey.

O střídání Walcotta…

Walcott má problém s gluteálním svalem. Skoro jsme ho o poločase stáhli, ale nakonec jsme ho na hřišti nechali. Ke konci se to zhoršilo. V tuto chvíli kulhá, takže nevím, jestli bude schopen se připojit k národnímu týmu nebo ne.

O reprezentační přestávce…

Nezbývá mi nic jiného než se modlit, aby se všichni vrátili v zdraví.

O tom nemít závod za titulem ve svých rukách…

Není to ideální situace. Už dříve jsme ukázali, že umíme bojovat a dnes také. V týmu je hodně pozitiv. V tuto chvíli nesbíráme body, které chceme. Samozřejmě už nechceme ztrácet více času, ale já stále cítím, že v týmu je ještě dostatek potenciálu.

O Giroudovi…

Giroud odehrál velmi dobrý zápas, na hrotu se prosazoval a vyhrával dlouhé míče. Je nebezpečný a začíná věřit v to, co dělá. Dnes bylo v jeho hře hodně kladů.