Arsene Wenger po zápase s Hull City

Jako obvykle vám přinášíme přehled toho nejzajímavějšího z tiskové konference po posledním zápase.

O výkonu týmu

Máme za sebou dobrý večer, protože jsme kontrolovali hru. Předvedli jsme velkou technickou kvalitu a udrželi čisté konto. Také jsme trochu rotovali hráče. Nepodařilo se nám využít všechny vytvořené šance, ale celkově jsme viděli přesvědčivý výkon.

Zda to byl risk nasadit Bendtnera

Podívejte, je to riziko, když hráč delší dobu nehrál a jeho poslední výkon v zápase proti Chelsea nebyl přesvědčivý, ale pracoval tvrdě na tréninku a zasloužil si šanci.

Zda Bendtner dokáže fanouškům, že se mýlili

Víme, že když se soustředí na zápas, má svou kvalitu. Myslím, že dnes má za sebou dobrý zápas.

O Bendtnerově budoucnosti

Takhle daleko ještě dnes nejsme. Je urostlý, má dobrou techniku, má slušnou rychlost. Máme ho zde od jeho patnácti nebo šestnácti let a podepsal jsem s ním dvakrát dlouhodobý kontrakt. To znamená, že jsem vždy věřil v jeho kvality.

Zda měl chuť nasadit do hry Walcotta

Walcott musel vynechat před zápasem s Cardiffem trénink pro nemoc. Když se v pondělí vrátil, byl opět nemocný, absolvoval tedy jen zkrácený trénink. Minulý týden netrénoval dost, neuvažoval jsem tedy, že nastoupí od začátku. Nehrál sedm týdnů a minulý týden toho moc nedohnal. Není ještě úplně připraven.

O dvanácti bodové ztrátě United

Nevyřazoval bych je ze souboje o titul. Stále je ještě brzo. Proti Evertonu to byla sice překvapivá ztráta, ale pořád je ještě brzo. Už jsme to viděli v minulosti, 12 bodů, třeba u nás. Pro nás je důležité dále vítězit a tím si udržet šance na titul a nestarat se o výsledky ostatních.

O nadcházejícím těžkém týdnu

Máme složitý los, to je také důvod, proč dnes někteří hráči odpočívali. V neděli nás čeká Everton a mezi tímto zápasem a utkáním v Neapoli je jen málo času. Ve středu večer odehrajeme zápas v Neapoli a v sobotu po obědě nás čeká zápas v Manchesteru. Čeká nás tedy velmi velmi těžké rozlosování.

O rozlosování

Není to fér či nefér, jen chybí koordinace ve volbách televizních přenosů. Můžete si říct, že bychom mohli proti Evertonu hrát v sobotu a v neděli nebo v pondělí proti Man City. Vypadá zvláštně, když hrajeme brzy v sobotu a další zápas až v pondělí večer proti Chelsea, o devět dní později. Zvláště když mezi rozhodujícím zápasem v Lize mistrů ve středu večer a sobotou ve 13:45 je tak málo času.