Arsene Wenger po zápase s OM

Arsene Wenger se po vítězství 2:1 v úvodním zápase letošní Ligy mistrů proti Olympique de Marseille na tiskové konferenci mimo jiné vyjádřil k následujícím tématům.

K zápasu

Soupeř měl velmi dobrý první poločas, ale neudělali jsme žádnou větší chybu v defenzívě a byli jsme dostatečně trpěliví, abych zvítězili v druhé části zápasu. Cítil jsem, že jsme v prvním poločase nesví, poněkud nedůrazní, hráči Marseille byli pohyblivější a dostávali se k míči první. Ve druhém poločase polevili a my jsme využili naše příležitosti. Získali jsme velmi důležité tři body.

O Aaronu Ramseym

Upřímně – nečekal jsem, že bude střílet tolik branek. Vylepšil svoji rozehrávku a technické dovednosti. Nachází si ve vápně soupeře dobře místo, ale skórování je vždy cyklická záležitost. Máte období, kdy se vám daří a období, kdy se nedaří. Pro mne je důležitějším hlediskem kvalita hry.

O Aaronově zlepšení po zranění

Rozhodl jsem se mít s ním trpělivost, protože když jste tak dlouho mimo se zraněním, chce to pro návrat k vašim nejlepším výkonům dost času. Nikdy nevíte, zda se to úplně podaří. Ale když utrpíte těžké zranění ještě před dvacítkou, vratíte se do svojí normální formy a rozvíjíte se jako kdyby jste nikdy zraněný nebyl.

O chybách

Chyby jsou rozhodující.Tým, který vstřelí branku první, obyvkle vyhraje, Statistika je jasná – 78% zápasů vyhraje tým, který vstřelí první branku. Tak to bylo i dnes večer – dobře to ukazuje, co říkám.

O vlivu Wilsherea a Özila

Myslím, že v prvním poločase jsme málo měnili pozice a nenacházeli Jacka či Özila dostatečně. Ovšem Marseille výborně bránila a neumožňovala nám hru po křídlech. Nedokázali jsme se dostat za jejich obranu a naší hře chyběla myšlenka. To jsme po poločase zlepšili.

O tom, že Ramsey patří v Evropě mezi záložníky s nejlepší formou

Nevím, zda někdo hraje lépe. Co se mne týče, nesleduji to. Aaron hraje dobře, to je nejdůležitější, stejně jako to, že se dále zlepšuje. Věděl jsem, že to dnes bude těžký zápas, na který se domácí dobře připraví. Věděli, že nejsou v pozici favoritů a že nemají co ztratit. A v tomto postavení jsou francouzské týmy vždy nebezpečné. Chceme-li mít šanci postoupit, museli jsme dnes získat tři body. Řekl jsem již včera, že pro postup je nutných deset bodů a tři body jsou dobrý start.

O deseti vítězstvích v řadě na hřišti soupeřů

Vždy hrajeme na vítězství a v posledních měsících to funguje. Odehráli jsme mnoho venkovních zápasů, kdy se od nás vítězství očekávalo. Důležitá je stálost našich výkonů, kterou prokazujeme a která nám dodává víru.

Zda je Olympique mimo hru o postup ze skupiny

Ne, to si nemyslím. Pokud si vzpomínáte, před dvěma lety jsme zde zvítězili. Olympique poté vyhrál na hřišti Borussie Dortmund a nakonec postoupil ze skupiny. Myslím, že by si měli z dnešního zápasu vybrat to pozitivní a s tím pokračovat.