Arsene Wenger po zápase s QPR

O tom, co řekl týmu o poločase…

Cítil jsem, že prvních 25 minut bylo hodně fyzických a že nám znemožnili hrát. Hráli přímočaře a bylo pro nás důležité držet míč na zemi a dobře si přihrávat. Chtěli jsme nejen bojovat, ale i hrát. V 2. půli se nám to dařilo mnohem lépe. Bojovali jsme a v 2. půli jsme měli zápas pod kontrolou. Snížili na 2:1 a potom nikdy nevíte, jak to může dopadnout. Dokud jsme vedli 2:0, tak jsme zápas dobře kontrolovali. Měli jsme ještě několik šancí.

O tom, že se Alexis konečně trefil…

Je to dobré, protože když nedáte gól 7 nebo 8 zápasů, tak vás to ovlivní, i když si to nechcete připustit. Zhostil se šance na výbornou. Je nevypočitatelný, má krátký nápřah a vstřelil hezký gól.

O jeho touze hrát…

Nikdy se nevzdává a to je jedna z kvalit dobrého útočníka. Je odolný a nevím, co se přesně stalo v předchozí situaci. Mohl zkusit proměnit svou šanci, ale čekal na někoho ze spoluhráčů, což je neobvykle pro někoho, kdo tak zoufale chce vstřelit gól. Fakt, že poté dokázal skórovat, ukazuje jeho mentální sílu.

O Coquelinovi…

Měl dnes výborný zápas a celkově celá záloha měla velmi dobrý zápas.

O tom, jak Giroud zareagoval na zápas s Monakem…

Všichni jsme byli po zápasu s Monakem zklamaní a zareagovali jsme dobře proti Evertonu a dnes proti QPR. Sebedůvěra, kterou jsme získali proti Evertonu se nám dnes vyplatila.

O budování momenta…

Je to těsné [v TOP 4], protože dnes každý vyhrál. Můžeme se pouze soustředit na naše výkony a pokračovat v nastoleném trendu. Zbývá nám 10 zápasů a hrajeme 6 doma a 4 venku, takže se musíme soustředit na naše výkony.

O tom, jestli má Arsenal lepší sérii než ostatní celky z TOP 4…

Nevím, nestudoval jsem ostatní. V tuto chvíli bojujete buď proti týmům, které se snaží nesestoupit nebo proti týmům, které chtějí postoupit do Evropy. V dubnu už budou mít některé týmy jasnou pozici a nebudou mít o co bojovat a potom se to může stát trochu lehčí. Zápasy, které se zdají být těžké, se potom můžou stát trochu lehčími. Je těžké předpovědět, který z týmů to bude mít snadnější.

O tom, proč Arsenal neudeřil už v první půli…

Byli jsme nervózní. Cítil jsem, že jsme byli trochu nervózní a oni do toho dali po fyzické stránce všechno. V druhém poločase za to samozřejmě zaplatili.  Zabránili nám v hraní po celém hřišti. Sandro přitom hrál velkou roli a musel být střídán po hodině hry. Poté jsme to měli jednodušší a mohli jsme hrát svoji hru.

O Gabrielovi…

Je to stehenní sval. Musel jsem ho vystřídat. Léčení obvykle trvá 21 dní, ne let.

O Giroudovi…

Je mentálně silný. Dokáže ustát kritiku a dobře zareagovat. Dnes to ukázal. Cítím, že to k němu bylo trochu kruté, protože neproměnil pár šancí. To se může stát. Provinili jsme se hlavně v tom, že jsme obdrželi gól.

/Arsenal.com/

Komentáře

 1. gooner253 (karma: 0) #1

  Každý kto k nám príde sa musí zraniť tak snáď si to týmto Gabriel vyčerpá.
  Prvý polčas bol podľa mňa typický zápas PL, dávali nám riadne.
  Ozil posledné zápasy ukazuje, že sa začína učiť aj brániť (podobne to bolo aj so Santim myslím)a fyzicky tiež nabral na sile. Ešte nech mu tie jeho fintičky 1v1 idú pravidelne a bude to.
  Dnes mi došlo, že som asi fakt rád že sa Debuchy zranil pretože Bellerin by inak nebol tam kde je dnes. Jenkovi to vo WHU tiež celkom ide takže skúšim veštiť :-D. Z Caluma bude CB a Debuchy bude musieť odísť. (Alebo bude Jenko aj budúcu sezónu hosťovať…)

 2. Mandinho44 (karma: 0) #1

  To gooner253

  Možná se pletu, ale nelze využít Debuchyho i na CB?

  Podívej, teď se zranil Gabriel, takže máme „jen“ Pera a Bosse. Dejme tomu, že tam zahraje Calum, teoreticky může Flamini.

  Dle mě může Bellerin v budoucnu zkusit i křídlo…

  A když k tomu budu brát v úvahu „náhodný koeficient“ našich zranění, tak bych si je raději všechny nechal. I Jenkiho, i Debuchyho, i Caulma, i Bellerina….

 3. gooner253 (karma: 0) #1

  @[b]Mandinho44[/b]
  Ano Debuchy by mohol hrať aj CB. Flaminiho na CB prosím nie.
  Bellerina na krídle pri tom koľko máme krídiel nevidím. Opäť jedine extrémna situácia so zraneniami.

  Ja si len jednoducho myslím, že mať troch RB v tíme mať nebudeme pretože jeden bude určite nespokojný a skôr či neskôr aj tak odíde. Calum je veľmi prespektívny hráč a keďže top stopéri sa hľadajú ťažko prečo si jedného nevychovať 🙂
  A zo zvyšnej trojice RB uvidíme. Som ale presvedčený, že Bellerin tu určite bude. Zvyšok uvidíme, stačilo veštenia 😀

 4. Mandinho44 (karma: 0) #1

  To gooner253

  Já toho Flaminiho na CB taky dvakrát nechci, ale hrát by tam „něco“ dovedl.

  Monreal a Calum tam samozřejmě taky můžou být. A v konečném důsledku i Coquelin.

  Jinak konkrétně ohledně Chamberse, já vím, že je perspektivní, má kvality a AW s ním počítá tam či onam, ALE říkám si občas, jestli on chce. Hráč, kterému se básní o jeho možnostech na DM a útočně laděném RB, se asi nebude chtít dvakrát učit na CB, kde si moc offenzivně neškrtne (teda jestli nedá ze standartek dvacet gólů hlavou za rok) 😀

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.