Arséne Wenger po zápase s Readingem

Wenger : „Šli jsme od tragédie k hrdosti“

O zápase…

Ubírali jsme se od katastrofy k, aspoň na určité úrovni, hrdosti – protože jsme aspoň do druhého poločasu přišli se slušným výkonem. Měli jsme pouze naději, ale nevypadalo to, že bychom dokázali srovnat. V druhé půli jsme se aspoň oklepali z katastrofálního výkonu z prvního poločasu. Poté, za stavu 4:4 to vypadalo, že bychom mohli zápas vyhrát. Reading dal zápasu hodně a přirozeně dostali psychickou ránu – během prodloužení mohli maximálně vytěžit penaltový rozstřel. My jsme v druhém poločase vypadali docela povzbudivě. Reading měl fantastický první poločas. Vím, jaké to je když vedete 4:0 a soupeř srovná. Mně se to také stalo. Měli by dostat uznání za odevzdaný výkon a nebýt moc zklamaní.

O tom, jestli si myslel, že je možné vrátit se do zápasu za stavu 4:0…

Ano. Za stavu 4:1 jsem si to myslel. V druhé půli jsme hráli 4-2-4, v podstatě 4-1-5 protože Eisfeld je ofenzivní záložník. Vytvořili jsme si hodně šancí a od té chvíle jsem celou dobu věřil, že srovnáme. Také jsme měli pár přímých kopů okolo vápna, ale gól z nich nepadl. Když do konce chybělo 15 minut, tak jsem si myslel, že je čas na gól na 4:3. Ale ten jsme nedali. 7 minut před koncem jsme měli velkou gólovou šanci. Tu jsme neproměnili  – tehdy jsem si myslel, že to nestihneme. Těžko se to vysvětluje. Za stavu 4:0 si myslíte, že jste vyhráli zápas. Při 4:1 si stále myslíte, že jste vyhráli. U 4:2 si najednou uvědomíte, že není po všem – dostaví se panika a bez ohledu na to jak dobrý jste hráč, na týmu se to projeví.

O tom, jak se cítil když Reading zvýšil na 4:0…

Necítil jsem se nijak dobře. Přemýšlel jsem, co bych s tím mohl udělat, začal jsem si promýšlet svoji řeč o poločase. Nebylo těžké o poločase najít inspiraci, protože toho bylo hodně k probrání. Celkově jsem litoval naše fanoušky, protože za stavu 2:0 fandili týmu. Za stavu 3:0 fandili týmu. I při skóre 4:0 zůstali za týmem. Chtěl bych jim za dnešní večer poděkovat.

O tom, že někteří fanoušci odcházeli za stavu 4:0…

Ano, těm bych chtěl poděkovat méně. Velká část fanoušků nepřestala podporovat tým a já jsem velmi rád, že jsme se jim mohli v druhé půli odvděčit.

O tom, co řekl týmu o poločase…

Tyto rozhovory patří do šaten. Každopádně bylo obtížné hrát v druhém poločase ještě hůře než v tom prvním.

O tom, jestli je tohle jedno z jeho největších vítězství…

Možná ano. Nevím jistě. Není to jedna z našich priorit, ale pokud bychom ze soutěže vypadli způsobem, jakým to vypadalo že vypadneme po první půli, rozhodně by to nepatřilo k momentům, na které bych byl pyšný za dobu svého působení v klubu. Jsem velmi šťastný, že jsme v druhé půli zareagovali tímto způsobem.