Arsene Wenger po zápase s Wiganem

O důležitém výsledku…

Měli jsme dobrých prvních dvacet minut. V zápase jsme dominovali, ale pak jsme přestali tlačit a dovolili Wiganu vrátit se do hry. Vyrovnání bylo nešťastné, protože si myslím, že my jsme měli mít volný kop. Byla to velká rána pro tým, což jste mohli vidět na začátku druhého poločasu. Wojciech ale za stavu 1-1 podržel tým skvělým zákrokem.

O brance Walcotta…

Když jsme vstřelili druhou branku byla to naopak obrovská rána pro Wigan a už na to nedokázali zareagovat. Nakonec to bylo pohodlné vítězství, po tom co jsme vstřelili třetí a čtvrtou branku.

O sestupu Wiganu…

Je to škoda, že sestupují, protože to je dobrý tým, hráli dobrý fotbal a mají dobré hráče. Pokud je udrží pohromadě, tak se zase vrátí.

O zlepšení „velkých“ hráčů Arsenalu…

Ano, vytvořili a vstřelili několik branek. Walcott odehrál skvělý zápas. Od začátku byl nebezpečný. Ale všichni se zlepšili a odehráli kvalitní zápas.

O tom být odvážnými…

Byli jsme trochu podráždění a nervózní na začátku druhé půle. Ale v takovýchto zápasech na to nesmíte myslet a hrát tak, že není nic v sázce. Chvíli nám trvalo, než jsme se vzpamatovali z branky Wiganu.

O tom, že poslední zápas se hraje venku…

Nevím jestli to je výhoda. Poslední dobou jsme v takové pozici, že musíme a chceme získat tři body v každém zápase. Občas, když to chcete moc, tak tým ztrácí kreativitu. Když to bylo 3-1, tak jsme byli nebezpečnější a hráli s větší volností.

O tom, že musí vyhrát…

Vše je otevřené, ale záleží to na našem výsledku. Dokonce můžeme být třetí.

O tom, že v Newcastle musí hráči udržet nervy „na uzdě“…

Jsem si jistý, že to zvládnou, protože mají hodně zkušeností. Dlouhou dobu hrajeme pod tlakem a vždy najdeme východisko z problémů, kterým čelíme.

O střídání Artety…

Není v pořádku. Má natažený lýtkový sval, takže to může být problém v neděli. Zatím nic nevíme, musíme počkat 24 hodin. Je pro nás velmi důležitý, proto jsem to zatím nevyloučil. Možná bude muset nastoupit Wilshere, nevím.

O týmové soudržnosti…

Myslím, že jsme od 1. ledna získali stejný počet bodů co Manchester United. Ale nějaký čas nám trvalo než jsme získali sebejistotu a stabilizovali tým, protože jsme měli několik nových hráčů. Především musíme vyhrávat velké zápasy na domácím hřišti, to udělalo rozdíl.