Arsene Wenger po zápase so Southamptonom

Po zápase, v ktorom sme stratili nádeje na titul, celý tím treba rozpustiť, padla londýnska burza a Zem sa prestala otáčať okolo Slnka, tu máme pozápasovú tlačovku Arsene Wengera…

o výkone…

V prvom polčase hral Southampton veľmi dobre, my nie. Zaslúžili si prvopolčasové vedenie. Bol to veľmi dobrý futbalový zápas. Ukázali sme charakter a odolnosť, keď sa nám v druhom polčase podarilo dostať späť do zápasu. Celkovo, myslím, že to bol náročný bod, no férový. Nepovedal by som, že to bol veľmi veľmi zlý výkon, myslím, že to bol dobrý futbalový zápas a Southampton si zaslúži uznanie.

Mali sme trochu smolu s rozhodnutím pred prvým gólom, dvakrát. Najprv Mertesacker určite nefauloval a potom tam bol faul na Monreala. Avšak náš výkon v prvom polčase nebol dostatočne dobrý. Mali sme problém dostať sa do zápasu. V druhom polčase to bolo oveľa lepšie, ale v čase, keď sme mali ísť pre tretí gól, hrali sme o jedného menej, takže ideme domov aspoň s bodom.

o tom, že v boji o titul sú tri body povinnosťou…

Chcete vyhrať každý zápas, ale v Southamptone to nie je jednoduché. Keď sa pozriete na našu bilanciu, môže sa stať, že občas vonku len remizujeme.

o flaminiho zákroku…

Musím si to pozrieť ešte raz. Vyzeralo to prísne. Hral loptu. V určitej fáze máte obe nohy bez kontaktu s trávnikom, ak napríklad bežíte. Ak poviete, že každý zákrok oboma nohami má byť za červenú, zaslúžil si červenú. Ak poviete, že to bol agresívny zákrok, nemyslím si, pretože hral loptu. Ale rozhodca sa tak rozhodol a my sa s tým musíme zmieriť.

o frustrácii po vyrovaní Southamptonu…

Bolo tam nedorozumenie medzi Sagnom a Mertesackerom pri dlhej lopte, a možno sme trochu vypli, pretože sme si mysleli, že najťažšie máme za sebou.

o prvopolčasovom výkone…

Nehľadám nejaké ospravedlnenia. Mali sme zaradenú dvojku, Southampton štvorku. Hrali vo vyššom tempe ako my, snažili sa nám sťažiť hru, hrali veľmi dobre. Je náročné to udržať počas celých 90 minút, ale hrali veľmi dobre.

o zranení Ramseyho…

Aaron je zranený dlhšie ako sme očakávali, pretože sa mu včera v tréningu obnovilo zranenie. Takže nemohol pricestovať. Je to rovnaký sval ako minule, takže s ním musíme byť opatrný.

o tom, či je absencia Ramseyho a Flaminiho veľkou stratou…

Áno.

o Wilsherovi…

S ním to nie je zlé.

o Ryovi…

Miyaichi hral minulý večer zápas s Chelsea. Bol to pohárový zápas, vyhrali sme 1-0 a Miyaichi hral dobre, postúpili sme. Je s nami.