Arséne Wenger před zápasem s Fenerbahce

Ačkoli Arséne Wenger vnímá Istanbul coby speciální a výjimečné fotbalové prostředí, nedomnívá se, že by se jeho hráči nechali zastrašit tureckými fanatickými fanoušky.

Hostující tým doufá, že si dokáže do skupiny připsat další tři body za vítězství na horké turecké půdě, a zajistí si tak postup do další fáze Ligy Mistrů.

Nicméně, Fenerbahce vloni prokázalo, že je, obzvláště na domácí půdě, velmi nepříjemným protivníkem. Turecký tým vloni vyhrál všech pět domácích střetnutí, a dokonce doma porazil Chelsea 2-1.

Na těchto vítězstvích se velkou mírou podíleli fanatičtí fanoušci, kteří vytvoří pro domácí hráče vždy skvělou atmosféru. Ale Wenger se domnívá, že už nebude na turecké půdě docházet k podobným výtržnostem jako v minulosti.

„Mají ty nejvášnivější fanoušky v celé Evropě. Obzvláště to platí o Istanbulu, kde svá domácí utkání hrají Besiktas, Galatasaray a Fenerbahce.

Je to unikátní prostředí, a pro mě je to velmi výjimečné město. Ale je to opravdu tvrdé a drsné prostředí.

Každopádně si myslím, že to moje hráče příliš neovlivní, a že zůstanou naprosto klidní. Mohlo by je to ovlivnit tak před 20 lety, ale naštěstí, jedna z mála dobrých věcí, které UEFA vykonala, bylo to, že chrání hráče a tuto soutěž tak moc, takže všechny týmy ví, že pokud by na jejich stadiónu došlo k nějakým výtržnostem, okamžitě by byly ze soutěže diskvalifikovány.

Všechno na stadiónu je natáčeno kamerami. To pochopitelně ještě před 20 nebo 30 lety nefungovalo. V tehdejší době měli fanoušci mnohem více prostoru, aby dali průchod svojí agresivitě. Ale to už naštěstí dnes neplatí.“

/arsenal.com/