Arséne Wenger: Proč jsem si vybral Thea Walcotta

Pouze jeden jediný “speciální“ výkon ve finále FA Youth Cupu stačil na to, aby Walcott přesvědčil Arséne Wengera o tom, že ho chce mít ve svém týmu.

Teď se asi v souvislosti s 19-letým hráčem nemluví o ničem jiném, než o jeho reprezentačním hat-tricku, ale manažer Gunners opět připomíná onen zápas, v němž před třemi lety viděl tehdy 16-letého mladíka poprvé hrát.

Walcott už za sebou tehdy měl jedno setkání s londýnským klubem – v 5.kole vyřadil zásluhou jeho gólu mládežnický výběr Southamptonu Arsenal. Southampton nakonec skončil na druhém místě, ve finále totiž podlehl Ispwichi. Ale zájem o Walcotta rostl, a Wenger přiznal, že nebyl tím jediným, kdo se o zázračné dítě anglického fotbalu zajímal.

„Ve svém věku si mohl vybrat mezi námi, Spurs, Chelsea a Liverpoolem.

Já jsem ho poprvé viděl ve finále FA Youth Cupu proti Ispwichi. Ještě předtím jsem asi tak 50x poslal svoje scouty, aby ho pozorovali, ale pochopitelně jsem se musel přesvědčit na vlastní oči.

První, co mě na něm zaujalo, byla jeho neuvěřitelná rychlost a zrychlení. Hráč už tehdy věděl, kdy se o únik má pokusit a kdy by to naopak bylo zbytečné. Někdy vidíte fotbalisty, kteří jsou sice extrémně rychlí, ale nedokáží toho využít. Nenačasují si svoje sprinty na ten správný okamžik, a tak nevyužijí svojí přednost.“

/arsenal.com/