Arsene´s Eleven – Part Five

Na řadě je druhý ze stoperů


Střední obránce: Kolo Toure                                                              

Kolo Toure je jedním z největších přestupových úspěchů Arsena Wengera vůbec. Podepsal s Arsenalem první kontrakt v únoru 2002, první gol vstřelil Chelsea následujícího září.

AW: Kolo Toure přišel do Evropy, kde ho odmítly dva nebo tři kluby ve Francii. Než s nepořízenou odletěl zpět do Afriky, tak jsem za ním přišel a řekl mu: „Pojd se mnou. Vezmu tě na trial. Férový trial. A pokud se ti zadaří, tak si tě nechám.“ Nechal jsem ho hrát jeden na jednoho proti jinému obránci a ten den ukázal, jak moc je připravený bojovat o svou šanci. Hned nato jsem se rozhodl, že zůstane. Myslel jsem, že z něj udělám záložníka, protože měl dobrou techniku, ale co bylo neuvěřitelné, byla jeho ohromná chut po vítězství, odhodlání a jeho kvalita, protože je to prvotřídní hráč. Nakonec skončil jako obránce, protože neměl dostatek výdrže pro hru v záloze, ale přeřazení na stopera je pro AFC obrovský úspěch. Myslím, že navždy zůstane jedním z nejlepších středních obránců tohoto klubu.

R: Vypadá jako oblíbenec fanoušků. Je na hřišti tak moc vidět a přitom rozumí, jak důležité je pracovat pro tým. Jako by věděl, jak velké štestí má, že je profesionálním fotbalistou.

AW: Věřte mi, že ví. Má v sobě vrozenou pokoru, touhu pomáhat lidem a touhu všem ukázat, že do všeho dává 100%. A neni to o tom, že by se předváděl. Je to Kolo, je takový. Hodně ho respektuji. Skvěle se adaptoval. Představte si, že přišel z Pobřeží slonoviny do Anglie. Tři celé měsíce se jenom učil anglicky. Tři měsíce po jeho příchodu rozuměl angličtině. Bylo to úžasné. Mám pro něj hodně respektu za to, jak rychle se adaptoval a to nejenom v životě, ale i na hřišti.


Part 3
– Kolo Toure : od 5:20

{youtube}l7ks0CKvh7A{/youtube}