Arsene´s Eleven – Part one

Připravili jsme pro vás jedenáctidílný seriál překladů, kde Boss poskládal nejlepší jedenáctku hráčů, která prošla pod jeho vedením.

Tento seriál bude vycházet každý den, v každém díle se můžete těšit na jednoho hráče.

V Arsenových prvních jedenácti letech prošlo klubem 124 hráčů v 615 zápasech. Seznam obsahuje několik velice významných jmen klubové historie a několik, které zanechaly pouze malý dojem, nicméně se hrdě můžou hlásit k době, kdy nosily arsenalský dres. Využívaje statistiky za prvních jedenáct let Arsenovy vlády, Boss zvolil 11 hráčů, kteří znamenali pro Arsenal nejvíc a vysvětluje, co je dělalo „speciálními“ a proč je zvolil do základní jedenáctky.

Brankář: David Seaman

Když Arsene přišel byl Seaman jistou jedničkou v klubu i národním týmu. Vítěz ligy 1991 byl jistotou za zády nejslavnější obranné čtyřky fotbalové historie.

AW: „Když jsem přišel, David byl už v týmu a zároven byl jedničkou v národním týmu. Byl jedním z hráčů, které jsem znal, protože jeho skutky ho proslavily i ve Francii. Byl známý pro svůj klid. Je velmi klidný a stále se usmívající. Co mě na něm překvapilo, bylo to, že nebyl supervyspělý po fyzické stránce, ale znal dokonale své tělo. Když šel po míči, věděl kde má levou nohu, pravou ruku. Jeho koordinace pohybů byla úžasná“.

„Když udělal nějakou chybu, bylo to pro něj těžké, protože byl na něj anglický tisk velmi tvrdý. Ale pokaždě jsem věděl, že příští sobotu to bude zase ten skvělý David Seaman“.

„Mezi Seamanam a zadní čtyřkou panovala solidárnost a porozumnění. Když byl někdo v potížích, ostatní reagovali a bojovali za něj. Byla zde ohromná soudržnost a obránci měli hodně důvěry v Davidovi. Když přicházel centr a řekli: „Ten je pro tebe“, tak tam byl připravený chytit balon. Musím říct, že schovává hodně páry za jeho úsměvem a jemným vystupováním. Je to chlap s hodně silnou vůlí“.


R: Pokud existuje typický Davidův zákrok. Který by to byl?

AW: „Řekl bych, že poslední proti Southamptonu, ve finále FA cupu. Předvedl vše, v čem byl dobrý. I v jeho věku. Po technické stránce byl tento zákrok perfektní“.

Přikládáme ještě video, je trochu hůř kouskované, takže v této části je už i obsaženo jméno druhého v pořadí, který přijde na řadu zítra. Kam až video necháte plynout je jen na vás…

{youtube}Y8hmbVa0oow{/youtube}