С днем рождения Андрей Сергеевич!

 

Andrei se narodil 29.5.1981 v Leningradě. K fotbalu ho přivedl jeho otec, sám bývalý aktivní fotbalista a Andrei začal hrát v sedmi letech. Je absolventem známé fotbalové školy „Смена“ trenérů Vinogradova a Goreeva i když mnoho nechybělo a mohl se věnovat aktivně úplně jinému sportu. V dětství byl totiž vynikající ve hře, kterou známe pod názvem „dáma“. K dětství se váže i jeho láska k jednomu nejmenovanému španělskému, resp. katalánskému klubu.

Od roku 1999 hrál za rezervu Zenitu a rok poté se stal hráčem prvního týmu tohoto petrohradského klubu. Debut si odbyl v zápase Intertoto Cupu proti Bradfordu. V sezónách 2005 a 2006 se stal nejlepším střelcem Zenitu. V letech 2004-2006 byl vicekapitánem a od roku 2007 kapitánem Zenitu Petrohrad. Od juniorských let hrál za ruské reprezentační týmy. V seniorské reprezentaci odehrál první zápas v roce 2002 proti Bělorusku.  V současné době je kapitánem národní týmu.

Zrychlení, dribling a herní přehled, to byly přednosti, kterými udivil fotbalový svět a dal o sobě vědět na mistrovství Evropy 2008. Smlouvu s Arsenalem podepsal v lednu 2009 a měl velice úspěšný start ostrovní kariéry. Stal se hned v úvodu svého londýnského angažmá Premier League Player of the Month v dubnu 2009 a opakovaně hráčem měsíce Arsenalu v březnu a dubnu 2009.  Své fanoušky si získal především v zápase proti Liverpoolu, kdy vstřelil na Anfield Rd 4 branky a stal se prvním hráčem od roku 1946, kterému se to povedlo na domácím stadionu Liverpoolu.

Za kanonýry odehrál Andrei již 106 zápasů, ve kterých vstřelil 28 gólů a na dalších 30 přihrál.

Za celou redakci a všechny české, moravské, slezské a slovenské kanonýry přeji Andreiovi ještě hodně let a gólů v dresu s kanónem na hrudi.

Perfektní video ze soukromí Andreie naleznete třeba ZDE kliknutím na slova Смотреть (153 Mb) pod nadpisem С днем рождения, Андрей! A řadu dalších.

 

/vlastní/