Arshavin: Do hry Arsenalu bych hned zapadl

Po nesčetných prohlášeních svého agenta, Arséne Wengera a i vedení Zenitu se k možnému přestupu konečně vyjádřil i sám Arshavin.

Podle nejnovějších zpráv to vypadá tak, že ruský klub zatím odmítl první nabídku na hráče, kterou od Arsenalu dostal. Ta se měla pohybovat okolo 10 miliónů liber, ale předpokládá se, že mezi oběma kluby ještě stále probíhají jednání.

„V minulé sezóně jsme odehráli velké množství zápasů stylem, který byl velmi podobný tomu, který praktikuje Arsenal“, prohlásil Arshavin, jehož oblíbené číslo 10 už na zádech v mužstvu Gunners jeden hráč nosí – William Gallas. „Samozřejmě, že bych rád hrál i dál s číslem 10, ale pokud přestoupím do klubu, do kterého doufám, pak to nebude příliš podstatné. Jsem připravený hrát s jakýmkoli číslem, které mi nabídnou.“

Arshavinovo vyjádření přišlo těsně po prohlášení jeho manažera Dicka Advocaata: „Ještě jsme ani nezačali jednat o nových posilách. Stále totiž čekáme, jak se rozhodne vedení. Záleží jenom na nich, jestli nechají odejít Andreie Arshavina, Pavla Pogrebnyaka a Anatoliy Tymoschuka. Já nemám žádnou pravomoc o takovýchto věcech rozhodovat.“

Zenit na začátku ledna vydal prohlášení, v němž uvedl, že si svého klenotu cení na 20 miliónů liber, a pokud se Manchesteru City nepodaří získat vysněné posily do útoku (Rogue Santa Cruz, Craig Bellamy), možná, že se pokusí ruského hráče získat.

Arsenal momentálně nemůže počítat se zraněným kapitánem Cescem Fabregasem, který bude chybět minimálně do konce dubna, stejně tak jako s křídelními hráči Tomášem Rosickým a Theo Walcottem, jejichž návrat se ale odhaduje na dřívejší termín. Nicméně, přibližuje se návrat Eduarda da Silvy, který byl mimo hru více jak 9 měsíců vinou zranění kotníku.

„Eduardo už je fit, ale zatím po zranění odehrál pouze 45 minut za Rezervu, takže ještě není připravený na zápasy Premier League.“, komentoval situaci Wenger.

„Nicméně, hráč mě velmi zaujal svými výkony na trénincích. Uvidíme, jak se bude jeho situace vyvíjet. Všichni s ním musíme mít trpělivost. Neradi bychom jeho návrat uspěchali.“

Dnes také vydal svoje prohlášení Nicklas Bendtner, který řekl, že jeho spoluhráči musí zapomenout na zklamání z loňské sezóny.

„Mezi sebou jsme si řekli, že rok 2008 mohl být z našeho pohledu mnohem lepší, takže letos chceme všem ukázat, čeho všeho jsme schopni.

Zatím jsme letos vyhráli oba dva naše zápasy, a ukázali jsme tak, jak silní jsme. Já jsem v této sezóně vstřelil několik gólů na koncích zápasů, ale pro mě je důležité hlavně to, pokud mohu svými výkony pomáhat týmu.“