Arshavin : Chamakhův gól byl čistý

 

Andrei Arshavin na úvod svého rozhovoru pro web arshavin.eu řekl, že „bohužel Arsenal znovu zklamal své fanoušky na začátku zápasu“.

Dále pokračoval v odpovědích na otázky :

arshavin.eu: co se stalo s týmem? Co vám chybělo? 60 000 diváků, začali jste hrát vlastně aktivně….a pak najednou dva góly ve vlastní síti.

А.А.: myslím, že naší hře chybělo trochu štěstí. Vepředu jsme byli aktivní, měli jsme šance, které jsme ale nedokázali proměnit. Někde nás zklamalo naše fotbalové umění, jindy soupeře zachránil brankář.

Měli jsme převahu, snažili jsme se vést otěže zápasu a ten zápas jsme prostě neměli prohrát.

arshavin.eu: fanoušci Arsenalu byli rozhořčeni výkonem trojice rozhodčích.

А.А.: pokud by uznali čistý Chamakhův gól, tak jsem přesvědčený, že remíza by nebyla pro Villans špatným výsledkem z Emirates.

Na druhou stranu, nyní už nemá význam hovořit o tom, co se mohlo stát. Prohráli jsme se soupeřem, který měl vydařené protiútoky. Bent je dobrý fotbalista. Zvláště díky jeho schopnostem si jeho spoluhráči odvezli do Birmnghamu tři body.

arshavin.eu: je to nějaký manchesterský rok. Ještě před třemi týdny se v Arsenalu nemyslelo na nic jiného než na titul. V té době tým Arséne Wengera pronásledoval Manchester United. Řada remíz a porážek způsobila, že kanonýři nyní usilují o třetí místo. A nyní jim může další klub z Manchesteru připravit komplikace…

А.А.: bohužel to vyšlo tak, jak to vyšlo. Změnit se už nedá nic. Takový je život. Tehdy byla taková situace, nyní je jiná. Je velmi nepříjemné, že teď už to nemáme ve svých rukách. Arsenal musí nejen vyhrát, ale současně musíme spoléhat, že City ztratí body.

Bojuje se nejen o třetí místo v lize, ale i o přímý postup do skupiny Ligy Mistrů.

 

/arshavin.eu/