Arshavin o posledních třech utkáních

 

Arshavin se na svém webu rozhovořil o posledních třech utkáních Arsenalu …..

 

Hull City

 

Již v únoru se AA23 vyjádřil, že Arsenal musí do konce sezóny zvítězit v každém zápase. V utkání s Hull City nejen slovy, ale především činy naplňoval svá předsevzetí. Po zápase „původce“ našeho vítězství na svém webu krátce okomentoval výsledek.

 

AA23 : od samého začátku jsme získali územní převahu, byli jsme aktivní. To zaslouženě přivedlo k tomu, že jsme otevřeli skóre. Možná, že po té jsme se trochu uspokojili a hra šla jako na houpačce. Bohužel jsme dostali gól z penalty. Hull hrál poněkud tvrdě, snažil se za každou cenu udržet remízu. Ale jsem spokojený, že jsme dnes vyhráli díky charakteru, vůli, byli jsme jednotní. Je příjemné, že to bylo vítězství naší vůle.

 

 

FC Porto

 

Arshavin.eu : podělte se o vítězné zážitky…

AA23 : ovládli jsme hru od samého začátku. Myslím, že základním momentem se stal gól, kterého jsme dosáhli hned na začátku zápasu.  Tento rychlý gól nám pomohl dovést zápas do vítězného konce.

V zásadě, soupeř má v útoku několik dobrých fotbalistů, kteří se snažili nebezpečně útočit. Měli dokonce velkou šanci, ale nevyužili ji. Pokud by ji využili, myslím, že mohli zlomit vývoj utkání.

 

Arshavin.eu : Porto je tak slabé nebo Arsenal je tak silný?

AA23 : na začátku utkání se mi zdálo, že Porto má větší fyzický fond než my. Ale po té, co už bylo skóre 3-0, oni ne že by rezignovali, prostě neměli náladu na otočení zápasu. A navíc měli smůlu, že „chytli“ Arsenal, kterému se dnes vše dařilo.

 

Arshavin.eu : Andrei, Bendtner četl Váš rozhovor po zápase s Burnley?

AA23 : v originále? Ne, je na tom s ruštinou velmi špatně 🙂

 

Arshavin.eu : dá se říci, že dnes jste byl dirigentem orchestru, který toho může letos hodně dosáhnout.

AA23 : vyhráli jsme jen jeden zápas. Z jednoho pohledu se jedná o silné vítězství. Z druhého, je už čas myslet na zápas s Hull City. Ty nejdůležitější zápasy nás teprve čekají.

 

Arshavin.eu : v Rusku zápas přenášel i neplacený kanál. Dnes Vás sledovali fanoušci i dětské vesničky SOS.

Bohužel ale Arséne Vás šetřil a nedovolil, aby Rusko shlédlo až do konce elegantní hru svého kapitána. Zdálo se, že i Vy jste byl ze střídání zklamaný?

AA23 : Ne, všechno bylo normální.

 

Arshavin.eu : říkal jste, že jste špatný prognostik. Přesto nás zajímá, kdo podle Vás postoupí v Lize Mistrů do čtvrtfinále, Arsenal a Bayern už jdou dál.

AA23 : upřímně, mě je tak trochu jedno kdo postoupí. Proto nechci předpovídat, kdo postoupí. Musíme hrát náš fotbal jedno s kým.

 

 

Burnley

Arshavin.eu : Andrei, věděl jste, že dnes budete na lavičce?

AA23 : ne, to jsem nečekal.

 

Arshavin.eu : na hřišti jste byl půl hodiny. Zapsal jste se čtyřmi střelami na branku, jedna z nich skončila v síti. Jak se sám hodnotíte?

AA23 : bylo to trochu těžké, třicet minut je pro mne mnoho. Obvykle mi stačí dvacet minut, na vstřelení gólu, dnes jsem na to potřeboval více času :-). A k mé hře? Snažil jsem se být nebezpečný pro branku Burnley. Jakmile se objevila šance, snažil jsem se vystřelit. A jednou s úspěchem.

 

Arshavin.eu : podařilo se. Řekněte, co se týče Vašeho zdraví, dá se říci, že AA23 je už plně fit?

AA23 : v zásadě, noha nebolí.

Arshavin.eu : po zápase se fans Arsenalu radovali z návratu Arshavina, ale byli frustrovaní ztrátou Cesca.

AA23 : věřím, že bude proti Portu fit.

 

Arshavin.eu : vrátíme se k zápasu, jak se vyvíjela hra? Burnley něčím překvapilo?

AA23 : ne, ničím nepřekvapilo. V takových zápasech musíme do přestávky vést už 3-0.

 

Arshavin.eu : a ve druhém poločase?

AA23 : už si jenom užívat hru. V zásadě, dnes jsme měli hodně šancí, které jsme nedokázali využít. Vedli jsme a dostali jsme gól. To se stává, když dáte soupeři takovou možnost. A dnes se to soupeři povedlo. Brzy po obdržené brance se velice dobře předvedl Theo. Vzal otěže zápasu do svých rukou a skutečně mistrovsky vstřelil gól.

 

Arshavin.eu : dnes nás opravdu pobavil Bendtner. Míči se od něj prostě nechtělo do sítě.

AA23 : bohužel, nebo bohudík dnes nedal gól. Proč bohudík?  Věřím, že si své góly šetřil na Porto.

 

Arshavin.eu : domácí vyběhli na hřiště v tričkách s nápisem „uzdrav se Aarone“.

AA23 : chtěli jsme vyjádřit své city, ukázat mu, že ho podporujeme, nezapomínáme. Ale i bez televize je celý Arsenal v trvalém kontaktu s Aaronem. Věříme, že vše dopadne dobře.

 

 

/www.arshavin.eu/