Arshavin po utkání s Evertonem

alt

 

AA23 se podělil na svém webu s postřehy k sobotní „sněhové“ bitvě…

 

 

arshavin.eu: co chybělo pro dosažení vítězství?

А.А.: nevím. Everton hrál odvážně, konzistentně. Samozřejmě, remíza  je trapné selhání. Z druhé strany, musíme být spokojeni s tím, že jsme dokázali v samotném závěru zápasu vyrovnat a prodloužit naši sérii bez porážky.

Ke hře : Everton nám dokázal vnutit svou hru, zvláště v prvním poločase, úspěšně vykrývali zóny, nedovolili nám rozvinout se ve středu hřiště. Soupeř narušoval naši hru na každém kousku hřiště, snažil se nás nepustit ke své brance. To, že po první polovině byl stav 1-1, byl myslím s ohledem na průběh hry vlastně náš úspěch.

Ve druhém poločase jsme přidali, získali převahu, tlačili soupeře.

Bohužel, nepodařilo se nám vstřelit gól a dovolili soupeři brejk, po kterém šel opět do vedení. Zbývalo nám velmi málo času. Dobře, že střídání Tomáše Rosického nám přineslo v jeho podání gól a remízu, v tomto nelehkém zápase.

 

arshavin.eu : několik zápasů tohoto kola bylo odloženo. Kdy jste se dozvěděli, že se zápas bude konat? Nejistota vás nervovala, rušila hráče?

A.A.: nepochybovali jsme o tom, že se bude hrát. Proto nás to nerušilo v přípravě.

 

arshavin.eu : podepsaly se klimatické podmínky na průběhu zápasu? Možná, někteří fotbalisté z Vašeho týmu nikdy v takových podmínkách nehráli.

A.A. : upřímně, být na hřišti nebylo příliš příjemné jak hráčům Arsenalu tak soupeře. Silný vítr se sněhem trvale foukal do tváří. Dost neobvyklé pro hru na Emirates. Z druhé strany, fotbal se hraje při libovolném počasí, takže stěžovat si na to nejde stejně jako nejde v tom hledat příčinu toho, že jsme Everton nepřehráli.

 

arshavin.eu : překvapil Vás soupeř, když začal od prvních minut útočit?

A.A. : v principu, i tehdy, když jsme nad nimi zvítězili 6-1 jsem říkal, že je to silný tým. Prostě tehdy se  tak vytvořily podmínky. A v tomto zápase obzvlášť ukázali jednu ze svých předností, tím myslím bojovnost hráčů z Liverpoolu.

arshavin.eu : Denilsona ke konci zápasu odnesli na nosítkách, co je s ním?

A.A. : měl zranění zad. V průběhu zápasu se projevila recidiva. Jak je to vážné? Nevím. V každém případě je špatné, že máme o jedno zraněného hráče víc.

 

Arshavin.eu : co si myslíte o přání vedení anglických klubů stáhnout své hráče z Afrického poháru národů poté, co došlo ke střelbě na reprezentaci Toga v Angole.

A.A. : opravdu, všichni tu nešťastnou událost prožíváme. To by se mohlo stát libovolnému africkému týmu, nikdo není před tím pojištěn. Proto je obava vedení klubů a fotbalové federace pochopitelná.

 

 

/arshavin.eu/