Arshavin po zápase s Aston Villou

 

Andrei se na svém webu podělil s fanoušky o zážitky ze včerejšího utkání….

 

Remíza. Trapas, katastrofa? Kanonýři se včera do Londýna vraceli jen s jedním bodem. Zeptáme se na vše Andreie, který strávil na hřišti celý zápas…

 


arshavin.eu
: Andrei, jste rozladěný…

А.А.:  tak jako celý tým. Jeli jsme do Birminghamu pro vítězství… Odehráli jsme zápas, který se mi z hlediska „nálady“ líbil, nejsem spokojený s výsledkem.  Jak jsme předpokládali, Villans nám dali zabrat. Je to velmi silný tým, který má ve svém arsenálu dlouhé přihrávky, skupinové bránění, jsou techničtí. Dnes to stačili předvést…

 

arshavin.eu: z jedné strany, fanoušci se nedočkali gólů. Z druhé, podle zápalu, podle touhy neprohrát žádný souboj, se utkání muselo milovníkům fotbalu líbit.

А.А.: myslím, že dnes diváci viděli těžký zápas, ve kterém se soupeři rozešli smírně, smírně po boji, taková bojovná remíza.

 

arshavin.eu: nemohu si vzpomenout, kdy kanonýři odešli ze hřiště za stavu 0-0.

А.А.: to znamená, že naše obrana odvedla v zápase dobrou práci. Nedovolila soupeři vytvořit si u naší branky stoprocentní šance.

 

arshavin.eu: a vepředu u branky soupeře vznikaly nebezpečné situace jenom tehdy, když se tam spolu snažili dělat něco Arshavin – Fabregas. Druzí dnes nějak zapadli!

А.А.: nemyslím, že vše nebezpečné dnes bylo jen od Cesca. Ale je pravdou, že jsme hráči, kteří by měli tvořit hru…

 

arshavin.eu: v prvním zápase se Arsenalu podařilo přehrát Villans. Dnes byla remíza. Čeho se v dnešním zápase nedostávalo pro zisk vítězství?

А.А.: tehdy svěží Cesc vtrhnul na hřiště a všechno vyřešil… Když krátce vzpomenu dnešní zápas po poločasech : první poločas jsme odehráli bez míče, takže se nám málo co dařilo. I když, v samotném závěru prvního poločasu, jsme měli šanci, ale nedokázali jsme rozumně naložit s míčem. Bohužel, po této šanci jsme nemohli jít do šaten s vedením.

 

Myslím, že ve druhém poločase jsme se lépe adaptovali na soupeře, jeho hru, hřiště. Začaly se dařit kombinace, které jsme nemohli zakončit přesnou střelou. Možná jsme spěchali, možná jsme ve finální fázi přijímali chybná rozhodnutí. Jednoduše, k vítězství nám chyběl jeden gól.

 

arshavin.eu: nechyběla vám svěžest? Řekněte, nebyla ve výkonu mužstva únava?

А.А.: nemyslím. Zdá se mi, že jsme dnes po fyzické stránce byli na obvyklé úrovni.

 

arshavin.eu: dnes doznali zranění další dva hráči, kteří nemohli zápas dokončit, Vermaelen a Eduardo.

А.А.:  věřím, že oba budou úplně v pořádku už na příští zápas s United.

 

arshavin.eu:  ztráta na Chelsea se zvýšila.

А.А.: jistě, to není dobře. Ale pojďme si o tom promluvit až po 10. únoru.

 

arshavin.eu:  dnes je 27. Ledna.

А.А.: den ukončení blokády (Lenigradu nacisty za 2.světové války, pozn.P.). 900 dní zkoušek, které moji krajané, mí příbuzní, vydrželi. Tento den slaví i moje babička Zoia Ivanovna. Máme povinnost být vděčni všem lidem, kteří náš Leningrad, město „hrdinu“ ubránili. Děkuji Vám!

 

/www.arshavin.eu/