Arshavin po zápase s Aston Villou

alt

arshavin.eu: Andrei, byl před zápasem cítit nějaký zvláštní tlak? Před zápasem jste byl v předzápasové karanténě, možná jste cítil určitou nervozitu v londýnském klubu?

AA23 :  Arsenal neprožíval před zápasem žádnou nervozitu, byli jsme úplně v klidu, už jsme si zvykli, každý zápas v Premier League je vždy složitý. Tlak byl spojený s oslavami vánoc, mnohým fotbalistům přijeli příbuzní a všichni se chtěli dostat na zápas.

Problém dostat se na zápas je vždy, a v tomto období, obzvlášť….

Ten, kdo pozoroval zápas, bude se mnou souhlasit, že jsme zvítězili ve velice těžkém zápase. Soupeř byl připravený, stačí se podívat na jeho letošní statistiku a je vidět, jak hráli poslední zápasy. Podle mého posledních šest nebo sedm zápasů mají bez porážky. A k tomu, dokázali zvítězit na hřištích favoritů ligy United a Liverpool, a to se cení. I Chelsea prohrála s Villans v Birminghamu 2-1.

Očekávali jsme, že zápas bude těžký a v zásadě zápas se vyvíjel pro diváka zajímavě. Měli jsme šance a soupeř směřoval hru na standardky a centry do vápna.

Ale, tento vývoj změnil Cesc. Víte, chtěl bych být a hrát jako on. Vyběhnout na trávník na dvacet či třicet minut, dát dva góly a odejít (směje se).

Teď vážně, je to prostě borec. Věřím, že recidiva jeho dávného zranění ho neodstaví na dlouho od fotbalu. Jsem rád, že jsme dosáhli potřebného vítězství. Je možné, že si Villans nezasloužili takový debakl, ale to už pro nás není podstatné, pro nás je důležité, že jsme se dokázali přiblížit Chelsea a odtrhnout se od dnešního soupeře.

arshavin.eu : v každém poločase jste vystřelil na branku.

AA23. : v prvním poločase to nebylo významné, obešel jsem obránce, ale vystřelil slabě.

Ve druhém poločase, skutečně, se podařila dobrá kombinace. Myslím, že jestli by moje levá noha byla skutečně moje, a střela by byla silnější, brankář by nemohl reagovat.

arshavin.eu : dva góly dal Cesc, jeden dodal Diaby, se kterým jste něco řešil před začátkem druhého poločasu. Co jste mu radil?

AA23 : vzpomenuli jsme první poločas, ty momenty, kdy mi několikrát přihrával tak, že mi snadno odebírali míč. Mluvili jsme o tom,  jak se tomu vyhnout.

arshavin.eu : takže blahopřejeme k vítězství a přejeme štěstí v zápase s Pompej.

AA23 : děkuji.