Arshavin po zápase s Barcelonou

 

Andrei se po zápase svěřil tradičně se svými dojmy z utkání pro svůj web…

arshavin.eu: blahopřejeme k vítězství! Co nám řeknete k zápasu?

А.А.:  nejprve bych chtěl poděkovat všem, kdo nám věřil. A zápas? Myslím, že to nebylo lehké utkání pro oba dva týmy. Těžký, složitý zápas, se střídavými úspěchy, vyrovnaný.

Oba týmy hodně útočily. Ale je dost možné, že převaha v gólových šancích byla na straně Barcelony. Tak jak jsme očekávali, věnovali hodně pozornosti držení míče, je to jejich styl. Vždy tak hrají.

arshavin.eu:  přehrávali Arsenal v držení míče, vstřelili venku branku …

A pak se na hřišti objevil Andrei Arshavin, který se stal hrdinou zápasu.

А.А.: ale vždyť já jsem nic zvláštního neudělal.

arshavin.eu: možná. Ale řekněte, je složité vstřelit Barceloně v Lize Mistrů vítězný gól?

А.А.: v mém případě ne. Jednoduše jsem dostal dobrou přihrávku od spoluhráče a vystřelil do branky. Druhá věc je, že v takových situacích cítíš spokojenost se svou hrou. Je příjemné, když přinášíš týmu užitek.

arshavin.eu: spoluhráči měli z Vašeho úspěchu obrovskou radost. Vy jste gól také oslavil dost svérázně. Zvedl jste dres a pod ním bylo vidět tričko s obrázkem.

А.А.: nechtěl bych o tom hovořit, kdo to viděl, pochopil.

arshavin.eu: nedávno jste svým příznivců na webu v odpovědích na jejich otázky slíbil vstřelit v únoru „mistrovský“ gól. Dnes to bylo ono?

А.А.: to ne, dnes to byl jenom gól Barceloně. Myslím, že tento měsíc budou ještě vstřeleny hezčí branky.

arshavin.eu: dobře, únor je krátký, počkáme si… Ale zpátky k zápasu. Řekněte, toto vítězství výrazně zvýšilo naděje Arsenalu ve střetnutí s Barcelonou? Nebo je vše při starém?

А.А.: je to týmové, těžké vítězství, vítězství vůle. Ale příjemné…

Ale ještě jsme přes Barcelonu nepostoupili, tak jak předtím stále počítám za favorita katalánský klub. Ukázali, co mohou hrát, v Barceloně nám bude velice těžko.

Chápali jsme to před dnešním zápasem, rozumíme tomu i před odvetou. Máme před sebou úkoly, které je nutné ještě vyřešit.

/arshavin.eu/