Arshavin po zápase s Boltonem

Andrei se na svém webu rozpovídal po utkání s Boltonem ….

 

arshavin.eu: Andrei, toto vítězství přerušilo Boltonu pětizápasovou šňůru bez prohry, povídejte, jak se to odehrálo?

А.А.: Dnes jsme odehráli hodně těžké utkání. Taková vítězství jsou nutná, jsou důležitá pro tým. Myslím, že dnes jsme zvítězili díky týmovému projevu. Snažili jsme se kombinovat, ale byl těžký terén. Rušilo to, ale občas se nám podařily dobré útoky.

 

arshavin.eu:  Bolton se snažil „tlačit“, měl šance.

А.А.:  ano, bojovali, chtěli minimálně neprohrát. Přesto, pokud ohodnotit zápas jako celek, jsem přesvědčený, že územní převahu jsme měli my.

 

arshavin.eu: co mělo ještě vliv na vítězství?

А.А.: Cesc se vrátil včas. Velmi schopně dirigoval hru, dokázal i vstřelit gól.

 

arshavin.eu: na začátku druhého poločasu jste neměli trochu obavu o konečný výsledek?

А.А.: po přestávce se domácí vrhli do hry. Nemohu říci, že jsme ztratili hlavu, prostě jsme trochu pustili otěže. Potřebovali jsme nějaký čas pro vrácení se do hry. Znovu jsme převzali iniciativu a získali územní převahu, následovalo několik nebezpečných útoků, vstřelili jsme gól a posledních deset minut v poklidu dohráli zápas.

 

arshavin.eu:  Andrei, výměna trenéra v Boltonu se na hře projevila. Otevřeně řečeno, tým se líbil svým odhodláním, bojovností. Několikrát měli smůlu.

А.А.: těžko říci. Neviděl jsem jejich zápasy v této sezóně. Souhlasím, že mají tým, který jen tak někomu body nedaruje. Co se týká nového trenéra, ano, v takových případech se každý tým „sebere“ a snaží se hrát lépe.  Owen Coyle hrál za Bolton, pamatují si ho, místní fans ho milují, je pochopitelné, že dnes tým hrál dobře i z tohoto důvodu.

 

arshavin.eu: do zápasu nastoupil Eastmond, bylo vidět, že jste ho podporoval. Řekněte, v ten moment, kdy on vystřelil na branku, jste promyšleně pustili míč?

А.А.: ne, já bych nevypustil možnost dát gól -). V ten moment mi bylo zatěžko dostat míč do branky.

 

arshavin.eu: co zavinilo změny v sestavě?

А.А.: všechny změny jsou z jednoho důvodu, zranění. Samir se zranil před zápasem.

 

arshavin.eu: Vaše pozice v základní jedenáctce byla jaká? Jestli je Vaše místo v útoku, proč jste se tolik věnoval obraně?

А.А.: ne, dnes jsem nehrál středového útočníka. Změnili jsme herní schéma, hrál jsem na levém kraji.

Je možné, že jsem neodvedl svůj díl práce v obraně, ale děkuji spoluhráčům, kteří mé nedostatky napravovali.

 

arshavin.eu: to je sebekritické. Přesto, na dvou gólech jste se podepsal.

А.А.: zvítězil tým, který dnes získal tři body. Ale cíl ještě není splněn, protože v zápasech s Boltonem chceme získat šest bodů. Jestli za dva dny dokážeme ještě jednou zvítězit, objeví se dobré šance, na prahu důležitých čtyř zápasů, které brzy čekají Arsenal.

/arshavin.eu/