Arshavin po zápase s Hull City

arshavin.eu: Andrei, z jedné strany, výrazné vítězství. Z druhé, bylo nezvyklé vidět kanonýry na Emirates v takovém stavu během prvních 15 minut. Už jsme si zvykli, že kanonýři doma během prvních minut nedají soupeři příliš prostoru, ale dnes soupeř začal velice agresivně.

А.А.: myslím, že takový názor máte proto, že v počátku utkání jsme příliš ztráceli míč při přihrávkách, a to v jednoduchých situacích. Myslím, že soupeř z toho důvodu i měl větší držení míče než my, a šli dopředu po té, co přerušovali naše přihrávky. Na druhou stranu to se stávalo z toho důvodu, že jsme chtěli dát rychlý gól, ale nedařilo se nám to. Hull vsadil na taktiku, nachytat nás na chybách.

Díky bohu, že jsme jim to v prvním poločase nedovolili. Navíc, do přestávky se nám podařilo skórovat. Denilson výborně využil přímý kop. Střela Brazilce nám umožnila hledět do druhého poločasu s optimismem….

Druhý poločas, v zásadě, pokračoval stejně, hráli jsme na vítězství.

arshavin.eu: co říkal Arséne o přestávce?

А.А.: samozřejmě korigoval naši hru, přišel s určitými změnami.

arshavin.eu: většinou velice nerad hodnotíte práci rozhodčích. Přesto, nebylo dnes málo žlutých karet?

А.А.: už v prvním poločase vzplanuly vášně. Byla nervózní atmosféra, rozhodčí proto rozdal karty a uklidnil hráče. Hra přestala být neurvalá, hráči přestali potají faulovat. Ne, vyjma epizody se simulantstvím vedoucím k penaltě nemáme proti němu žádné pretenze.

arshavin.eu: proti Arsenalu byla nařízena sporná penalta, kterou Almunia zneškodnil.

А.А.:takové penalty se proti Arsenalu pískají. Dobře, že náš brankář střelu vyrazil. Hodnotili jsme ten penaltový zákrok, víte, rádi bychom se podívali na stejného rozhodčího, jestli by písknul takový faul proti Chelsea nebo United…..

arshavin.eu: skutečně, hned po utkání v přehledu zápasů anglické PL byla tomuto momentu věnována mimořádná pozornost….

Řekněte, za stavu 0-0 jste centroval do pokutového území a míč trefil ruku obránce, bylo správné písknout penaltu?

А.А.: určitě ne.

arshavin.eu: co myslíte, o čem svědčí porážky United a Liverpoolu. V anglické PL dochází k vyrovnávání úrovní týmů?

А.А.: tato sezóna je zajímavá. Řada týmů, které byly dříve pod čtvrtým místem, posílila a reálně hrozí. Tyto kluby jsou schopny porazit vedoucí mužstva, bojovat s nimi doma nebo venku. Co dělat, tím se tato soutěž stává pro účastníky ale zejména pro diváky zajímavější.

arshavin.eu: Andrei, Vaše přihrávka Diabimu, po které vstřelil branku, u Vás vzbuzuje nějaké asociace? Někteří si vzpomněli na finále UEFA, kdy ZENIT po Vaší přihrávce vstřelil první gól proti Rangers.

А.А.: dnes to bylo jednodušší.

arshavin.eu: v Londýně je zima? A jak se Vaše rodina připravuje na Vánoce a Nový rok?

А.А.: ve čtvrtek v Londýně sněžilo, ale taková zima, jako v Rusku, tady není. Centrum města je už dlouho a velice pěkně připraveno na svátky, girlandy, stromky, svíčky a sníh Vám neumožňují na svátky zapomenout.