Arshavin po zápase s Liverpoolem


arshavin.eu: co je s nohou?
А.А
.: nepovedeně jsem trefil míč a ozvala se bolest.

arshavin.eu: to je recidiva nedávného zranění?


А.А.
: ano, toto zranění mne už dlouho znepokojuje.

arshavin.eu: ale dovolí Vám to hrát v příštím zápase…


А.А
.: nárt nohy bolí už dlouho, ale v příštím zápase chci a budu hrát. Jdeš na hřiště, tak trp a hraj.

arshavin.eu: asi něco podobného jako při utkání s Walesem. Ale vrátíme se k dnešnímu utkání, zdá se, že jsme viděli dva různé poločasy?


А.А
.: ano, v prvním hrál Liverpool velmi dobře, vnutili nám svůj styl hry.  Fanoušci zpívali a hnali je dopředu. Domácí hrála tak dobře, že jsme se skoro nedostali k jejich brance. A jejich útoky nakonec vedly ke gólu.

arshavin.eu: přesto z ojedinělé akce jste mohl dát hlavou gól…


А.А
.: bohužel ne, rozhodčí tam uviděl postavení mimo hru.

arshavin.eu: ale neviděl ho, když dal gól Liverpool…

А.А. :já nevím …
Ve druhém poločase jsme předvedli náš charakter. Nasadili jsme pressing a ukázalo se, že Liverpool není tak dobrý v tvořivé hře. Mohli jsme vstřelit dva góly a bylo důležité, že naše obrana hrála velmi dobře, skoro nepustila soupeře k žádné nebezpečné akci.

arshavin.eu: zavinil jste dvě branky Arsenalu, jak se to stalo?

А.А.: v prvním případě jsem převzal míč, stál tam hráč, kterému jsem dal jesle, Cesc založil útok, vše bylo v pohybu a pak už Carragher s Johnsonem zařídili náš gól. Neměli šanci ho nedat.

 

arshavin.eu: a po té jste dal brzy nádherný gól…


А.А
.: někdo ze spoluhráčů přihrál zprava, pak se ještě trochu míče dotkl Theo, já jsem vyskočil zpoza stoperů, úspěšně zpracoval míč a pak už mi zůstalo se jen trefit do těch sedmi metrů…

 

arshavin.eu: nu co, i když čtyři to nebyly…


А.А
.: dnes je ten případ, kdy se dá říct, že jeden gól je cennější, než čtyři.

arshavin.eu: Liverpool vypadl z boje o velkou čtyřku?

А.А:. to bych neřekl. Je to silný tým. Torres se vrátil po zranění, myslím, že dvakrát či třikrát porazí silnější soupeře a budou znovu favority. Samozřejmě, bude se jim těžko bojovat o první místo, ale myslím, že se poperou o místo v první trojce. Je před nimi mnoho zápasů na domácím hřišti kde je budou fanoušci hnát za vítězstvím. Z tohoto důvodu je dobře, že dnes vezeme do Londýna tři body.

 

arshavin.eu:  rezerva Arsenalu je dost velká? Podívejte se na ta četná zranění.

А.А.: dnes se už vrátil Diaby. Je možné, že se do týdne, dvou, uzdraví další. Ano, dnes je u nás každý zdravý ceněn zlatem -))).

arshavin.eu: v průběhu hry jste něco řešil s Mascheranem.

А.А.: ale ne, mám s ním na hřišti normální vztah. V tomto konkrétním případu se mne jednoduše ptal, jestli nejsem zraněný.

arshavin.eu: po zápase k Vám přišel bývalý spoluhráč ze Zenitu.


А.А.
: naše lavičky byly vedle sebe. V předchozích dvou případech jsme ale neměli možnost si ani podat ruku. Dobře, že dnes jsme si mohli vyměnit několik přátelských vět. Vždyť jsem se strašně dlouho s Martinem Škrtělem neviděl./www.arshavin.eu/