Arshavin po zápase s Walesem

{youtube}JiHOqZtes_I{/youtube}

Včera se odehrál na Millennium Stadium Cardiff kvalifikační zápas, tak důležitý pro „sbornou“ Ruské federace. Aby „sborná“ nevypadla z boje o první místo ve skupině, musela bezpodmínečně zvítězit. Nebo někdo pochyboval, že tým z Ázerbájdžánu, sice pod vedením německého trenéra, zvítězí v Německu? Ne, kavkazský zázrak se nekonal.

Guss Hiding již po několikáté výborně motivoval náš tým. A naši bohatýři vyšli a zvítězili. A Rusko je spokojené, šťastné. Děkujeme, trenére, děkujeme, týme, děkujeme, kapitáne! Blahopřejeme i našim oddaným fanouškům. 

Andrej po několikáté potvrdil svůj občanský postoj. Jenom člověk, milující svou Velikou vlast mohl, cítíc bezesporu bolest ( ze zranění, pozn. P ), se zúčastnit tak důležitého utkání, bít se a vést svůj tým. 

Kapitán dal první gól. Poté a v zásadě i před tím gólem, Andrej jak umělec „narýsoval“ ještě několik mistrovských děl pro své kolegy, ale … ne vše se podaří. 

Arshavin.eu : kdy jste pochopil, že povedete tým? 

AA : už včera večer ( v úterý, pozn.P. )lékař přestal odporovat mou účast v zápase. A před zápasem ke mně přišel Alexander Borodjuk a zajímal se o můj stav. Řekl jsem : budu hrát. K zápasu, všem bylo jasné, že Wales bude hrát na protiútoky, tak i bylo. Dobře, že jsme dali první gól, některé situace ….

Arshavin.eu : jako když jste dal pas Keržakovovi, kterému se však v zápase vyloženě nedařilo. 

AA : to nebyla jeho vina. Míč nadskočil a šel přímo do něj, nečekal to …… Vyhráli jsme první poločas a šli do šaten. Vše by bylo v pořádku, ale my jsme do druhého poločasu změnili hru a to nebylo dobré. Wales převzal iniciativu a využil jednou svoji šanci – dát nám gól ze standardní situace. To se jim i povedlo. Nepropadli jsme panice, jednoduše domácí na okamžik získali sebedůvěru a mohli nám dát další gól, ale zachránil nás Semak.

Poté jsme se vrátili k té původní taktice, které jsme se měli držet celou dobu. To nám umožnilo dát další góly a to bylo rozhodující. 

Arshavin.eu : nepřekvapil Vás nízký zájem domácích fanoušků? Možná se dívali na zápas Anglie s Chorvatskem? Nebo byl v Cardiff zápas v rugby? 

AA : nejsem překvapený, v kvalifikacích u nich chodí trvale málo lidí. I když, podle mého, jejich tým má velký potenciál. Myslím, že mají perspektivní tým, která bude v budoucnosti oříškem pro mnohé reprezentace. I dnes nám způsobili mnoho nepříjemných chvil. 

Arshavin.eu : jeden z hráčů tohoto týmu …

AA : je můj spoluhráč z Arsenalu, Aaron Ramsey je dobrý mladý hráč. 

Arshavin.eu : jedete spolu do Arsenalu? 

AA : ne, já jedu do Londýna s manželkou, dětmi, kamarády.

Arshavin.eu : před zápasem se objevovaly informace, že prý Arséne Wenger není spokojený s tím, že Arshavin bude proti Walesu hrát, prý Vám chtěl účast v zápase zakázat.

AA : to je nějaká hloupost, zase ten bulvár. Co se týká následujícího zápasu s Citizens, je to skutečně důležité utkání. 

Arshavin.eu : v sestavě Citizens jsou bývalí hráči Arsenalu.

AA : více důležité není to, že budeme hrát proti bývalým spoluhráčům, ale to, že se musíme kompenzovat ztrátu tří bodů z posledního kola. My musíme v Manchesteru vyhrát. 

/arshavin.eu/