Arteta: „Byla to velká zpráva…ukázali ducha“

Resolutní defenzivní obraz hry byl páteří skvělé výhry nad Chelsea, která prakticky udržuje naše naděje na evropský fotbal v příští sezóně

Vychutnáváme si naši první ligovou výhru na Stamford Bridge od roku 2011. Mikel Arteta byl spokojen s reakcí, kterou hráči po těžkých týdnech předvedli, a chválil ducha, kterého jeho tým předvedl při vítězství 1-0.

o výkonu a výsledku…

Ano, je to už deset let, co jsme tu vyhráli, takže si myslím, že je to opravdu důležitý výsledek pro klub, pro naše fanoušky a také pro naše hráče, protože si myslím, že ukázali, jak moc to myslí vážně. Ukázali ducha a postoj, který v týmu mají a jak moc o to chtějí pečovat.

o tom, zda hráči ukázali reakci…

Asi pro okolní svět, ale mně nemusí nic ukazovat, protože je vidím každý den, jak se připravují, jak jsou profesionální a jak moc se snaží. Ale pravděpodobně zvenčí, ano, byla to velká zpráva.

o tom, zda můžeme získat místo v evropských pohárech…

No, je to matematicky možné, to říkáme pořád, takže si musíme dát tu nejlepší šanci v posledních zápasech, abychom zjistili, jestli je to dosažitelné.

o tom, zda plánování na příští sezónu již začalo…

Snažíme se připravit co nejlepší způsob, jak vyhrát každý zápas, s hráči, které tu máme, a s množstvím zápasů a také jak moc se snaží. Příští sezóna bude jiná, musíme se soustředit na to, abychom teď udělali to nejlepší, protože to bude mít vliv na příští sezónu.

/arsenal.com/