Arteta – doufáme, že se stane něco výjimečného.

Po pondělní prohře s Newcastlem víme, že naše šance na Ligu Mistrů již nemáme ve svých rukou. Abychom se umístili v první čtyřce, musíme v posledním zápase sezóny doma porazit Everton a zároveň doufat, že poslední Norwich zakončí sezónu vítězstvím na Sp*rs. Kvůli horšímu rozdílu ve skóre žádný jiný scénář nepřipadá v úvahu.

Mikel Arteta však věří, že možné je všechno a klidně se může stát, že zažijeme památný den. Naše šanci hodnotil na předzápasové konferenci takto: „Je to velmi pravděpodobné.“

„Když jsem se díval zpětně, tak za poslední roky se pár takových případů stalo. Čím blíž ten zápas je, tím více v to doufám.

Dnes se soustředím pouze na vítězství v tomto zápase a doufám, že stále můžeme dosáhnout na LM.“

Arteta se dokázal kvalifikovat do LM v každé z jeho pěti sezón, kdy působil v klubu jako hráč, jednou to zahrnovalo také drama do posledního dne. Také prohlásil, že když viděl, jak se jeho bývalý klub Everton vyhnul možnému sestupu v náročném čtvrtečním zápase, dodalo mu to další naději.

„Díval jsem se na ten zápas a dodalo mi to další odvahu v tom, co může v posledním zápase předvést Norwich, tohle se může stát jen v této lize.

Tohle dělá naši ligu neskutečnou, v mnoha jiných zemích, když už není o co hrát, neuvidíte takový výkon, takže doufáme, že se může stát něco výjimečného.“

/arsenal.com/