Arteta – jde zde opravdová víra

Mikel Arteta řekl, že v hráči Arsenalu věří, že ‚jsou schopní dokázat něco důležitého‘.

Kapitán týmu zdvihl v neděli nad hlavu pohár pro vítěze Emirates Cupu poté, co vítěznou branku proti Wolfsburgu vstřelil Theo Walcott a tím pro svůj tým zajistil čtvrté vítězství v řadě v předsezónní přípravě.

Tým Arséne Wengera v těchto zápasech zaujal, vstřelil 14 branek a obdržel pouze jednu. Arteta věří, že vysoká úroveň soudržnosti vytvořila základy přesvědčivého startu týmu v nové sezóně.

„Jsme spolu už nějakou chvíli a nyní máme tuto víru, že jsme schopní dosáhnout něčeho důležitého. Chvíli trvalo vybudovat tuto soudržnost, tuto intenzitu.“

„Myslím, že i lidé se cítí mnohem blíž týmu v tuto chvíli a společně to můžeme zvládnout.“

„Myslím, že předsezónní příprava byla dobrá. Tour v Singapuru byla taky skvělá, asi nejlepší jakou jsme kdy měli.“

„Zde byli soupeři opravdu těžcí, ale zvládli jsme hrát dobře a vyhráli oba zápasy.“

„Celkově to byl dobrý turnaj [Emirates Cup]. Užil jsem si zápasy, byly opravdu dobré. Doufám, že i fanouškům se to líbilo.“

„Myslím, že jim už nějakou chvíli fotbal chyběl, takže doufám, že si to užili.“


/arsenal.com/

Komentáře

 1. Áda (karma: 0) #1

  Je hezký, jak to vnímá a trefně popisuje, ale opravdu by měl zaujmout především post tesnisového nehrajícího kapitána. Celková dynamika, pohyblivost a souhra středového trojlístku jde o několik levelů níž, když je na hřišti. I včera po jeho odchodu ze hřiště ten rozdíl v tempu hry byl markantní. Jsem rád, že si Arséne vyzkoušel, že ve středu pole může fungovat i Aaron se Santim a před nimi Mesut. Tudíž doufám, že na post posledního střeďáka je Mikel až 3. varianta za Coqem a výše zmíněnou variantou.

 2. Denny 11 (karma: 0) #1

  Tak tak, vypadalo to, že v podstatě Santi bude letos takovej falešnej DM. Něco jako Kroos, Pirlo, nebo dřív Schweinsteiger. Všecky tyhle hráči byli dřív ofenzivní nebo prostě typicky CM a postupem času se zatáhli na roli „falešného“ DM. Takže budto tu máme Coqa nebo Santiho a až pak Arteta. Aspon v to doufám. A Santi když bude na pozici DM tak prostě uzavírá prostor, díky zušenostem ví kdy musí zůstat vzadu. Muže to tam dirigovat. Ikdyž není typickej tvrdej odebírač míčů tak ale pozičně to zavře a dá čas našim aby se vrátili a nepustí soupeře do brejků. A navíc z pozice DM je první kdo přebírá míče od obrany a muže jako první tvořit hru a vymýšlet naše akce. A navíc je místo na CM pro Ramba nebo Jacka a Ozila na CAM. Tohle je pro mě další pozitivní změna od AW (y)

 3. Mandinho44 (karma: 0) #1

  [quote name=“gooner253″] Z prípravných zápasov som videl len higlighty takze neviem posúdiť ale variant je to zaujímavý. ….Obaja sú nízky pomalší a Tackling, bloky a hlavičky nie sú ich silnými stránkami.[/quote]

  Já zápasy viděl a můžu potvrdit, že když hrál Arteta se Santim, tak to chvílemi vypadalo, že DM je spíše Santi. Arteta hrál na DM post nezvykle výše a místy měl ofenzivnější výlety. Navíc mi nepřišel běhavější než třeba právě Santi.

  A taky mě dost vadí jeho styl přihrávky, tady totiž někdo kdysi tvrdil, že má nevyší úspěšnost přihrávek, když jsem se ale na to zaměřil, tak jsem si všiml, že on dost alibisticky přihrává jen tam kde je hráč nejvolnější. Žádný risk, žádná myšlenka. Ano, je to o zkušenostech, a je to od něj uklidnění nebo bůhvícoještě, ale zároveň to mnohdy zpomaluje hru, někdy až trochu nelogicky. Několikrát jsem si všimnul, jak tam Ox a další nabíhají a on se raději otočí a pošle to na obránce nebo Santimu.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.