Arteta – jsou silní, těžko se poráží a nebojí se ničeho.

Mikel Arteta studoval v posledních dnech Molde hodně do hloubky a dle svých slov viděl dost na to, aby mohl prohlásit, jak těžký soupeř nás v čtvrtek večer čeká. Na tiskové konferenci odpovídal…

o silných a slabých stránkách Molde…
Jejich předností je to, že skvěle pracují jako tým. Jsou opravdu silní, fyzický tým. Jsou velmi dobře organizovaní. Řekl bych, že v obraně se těžko poráží, obzvláště když se dostanou do středně nízkého bloku. Mají několik kreativních hráčů, kteří jsou nebezpeční v útočné třetině a také jsou velkou hrozbou ze standardních situací. V tabulce je to teď těsné, oba jsme vyhráli oba své zápasy, takže to bude pravděpodobně nejtěžší utkání, které doposud odehrajeme.

zda jsou Arsenal a Molde kandidáti na postup ze skupiny…
Nevím. Jsou za námi teprve dvě kola, hodně se toho v následujících kolech může změnit. Ale hrajeme doma, máme ve vlastních rukou to, abychom šli do čela tabulky. Chceme být první a kvalifikovat se co nejrychleji do vyřazovací části. Vím, že abychom to dokázali, musíme je teď porazit.

o norském fotbalu…
Normálně když vidíte tento typ talentu neustále, není to náhoda. V posledních několika letech udělali spoustu správných věcí a slyšel jsem, že se toho hodně změnilo skrze akademie, národní týmy, investic do trenérů a zázemí po celé zemi. Teď můžete vidět výsledky. Myslím, že jejich liga je teď více konkurenceschopná, je lepší a to přináší i kvalitnější hráče, kteří jsou připravenější hrát v jiných soutěžích po celé Evropě. Chtěl bych jim pogratulovat, protože odvedli opravdu skvělou práci.

o norských fotbalistech, které zaznamenal…
Nemůžu mluvit jednotlivých hráčích. Některé jste již zmínili [Haaland a Odegaard], takže je znáte.

zda mluvil o Molde se Solskjaerem…
Ne, normálně nemáte před takovýmto zápasem příliš času na povídání. Je nemožné mluvit o dalším soupeři.

o prvních dvou zápasech Molde v Evropské Lize…
Zvládli oba zápasy vyhrát a ne bez obtíží, jak jste mohli vidět stejně jako já. Ale našli způsob, jak je vyhrát, bodou nám určitě konkurovat a očekávám, že budou silným soupeřem stejně jako v předchozím dvou zápasech této soutěže. Musíme být připravení protože to nebude jednoduché.

o největší útočné hrozbě Molde…
Jak jsem již zmínil, mají několik kreativních hráčů do útočné třetiny. Nebojí se, umí skvěle rotovat a mají několik vzorců, jak se do těchto pozic dostávají. Jestli jim povolíme centrovat do vápna, bude to pro nás těžké. Také jsem zmínil standardní situace, což bude dle mě klíčový faktor v zápase.

/arsenal.com/