Arteta: Měli jsme šance na výhru

Mikel Arteta byl trochu zklamaný, že se Arsenalu nepodařilo přetavit dominanci jeho týmu v druhém poločase v rozhodující branku.

Gunners byli blízko gólu díky Olivierovi Giroudovi, který dostal svěřence Joseho Mourinha do úzkých, ale nepodařilo se mi dopravit míč do sítě.

Arteta litoval nevyužité příležitosti, ale tvrdí, že se Gunners také museli mít na pozoru, protože hosté hrozili z protiútoků.

“Někde vzadu na to musíte myslet, protože víte, že oni mají kvalitu a rychlost, a víte, co dovedou,“ řekl zástupce kapitána.

“Myslím si, že jsme ale zápas kontrolovali. Za celý zápas se dostali pouze v šanci Lamparda. Myslím si tedy, že jsme ztratili dva body. Není to špatný výsledek, ale myslím si, že jsme měli v druhém poločase dostatek šancí, abychom vyhráli.“

“Je to škoda, protože jste mohli vidět, že oni chtěli jen bránit, a všichni jejich náhradníci byli rádi, že mohou bránit. Dali jsme vše do toho, aby se nám podařilo skórovat, a je škoda, že se nám to nepovedlo.“

Nyní dělí prvních pět týmů pouhé dva body a Arteta si myslí, že se vánoční období může ukázat jako rozhodující.“

“Toto je jedna z nejlepších lig, a je složité ji vyhrát. Toto období bude pro všechny týmy velkou výzvou. Bude to velmi zajímavé,“ řekl.

 

/Arsenal.com/