Arteta – Nechtěl bych hrát proti Jesusovi

Mikel Arteta byl v sobotu odpoledne na pozápasové tiskové konferenci po výhře 4:2 nad Leicesterem City na Emirates Stadium nadšený.

Góly Granita Xhaky, Gabriela Martinelliho a Gabriela Jesuse nám zajistili v úvodním domácím zápase sezony tři body.

o výhře…

Jsem opravdu šťastný. Byl to dobrý výkon. Myslím, že to byl opravdu dobrý fotbal z obou stran. Leicester měl také své momenty a v zápase předvedli spoustu dobrých věcí a celkově jsem potěšen, protože jsme dosáhli výsledku, který jsme chtěli.

o Gabrielovi Jesusovi…

Víme, co Gabby umí. Dal dva góly a na dva přihrál a v šatně je stále zklamaný, protože říkal, že mohl dát čtyři. To je standard, to je mentalita, kterou potřebujete, pokud se chcete dostat na jinou úroveň. Nechtěl bych proti němu hrát. Nikdy jsem nebyl obráncem, ale dokážu si představit, že je to nebaví. Je tak pohyblivý, tak intuitivní a vždycky je ostrý a aktivní, aby hrál v každém okamžiku a v každé fázi hry a je opravdovou hrozbou.

o fanoušcích…

Každý den jim říkáme, že když hrajeme, jsme stále lepší a lepší. To, co dnes předvedli s Williamem Salibou, je něco, co jsem ve své kariéře ještě neviděl, a ukazuje to na spojení a na to, být tu skutečně, když na tom záleží a když je to pro někoho těžké. Měli bychom být opravdu pyšní, že jsme před nimi hráli, protože to bylo výjimečné. Myslím, že to opravdu zvedlo sebevědomí Willa.

o vlastním gólu…

Pozitivní je, že jsme vyhráli fotbalový zápas, takže je mnohem snazší se učit, když se to stane, ale dnes jsem šťastnější, než jsem s ním byl v Crystal Palace, protože způsob, jakým hrál poté, byl neuvěřitelný.

o našem rozhodování v poslední třetině…

Je vidět interakce a rychlost provedení, je to teď jiná úroveň. Rotace může být stejná a způsob, jakým ji mohou provést v takové rychlosti a být tak přesní, je úplně jiný. Je mnohem obtížnější je bránit.

o důležitosti hrát na základě instinktu…

V rámci rozestavění máte svobodu v rozhodování a oni to vědí a my na tom každý den pracujeme.

zda Jesus dokáže udržet tuto úroveň výkonu…

Myslím si, že začínal v 18 zápasech v posledních dvou sezónách a my budeme požadovat, aby zahajoval spoustu zápasů, takže musíme zvládnout tuto zátěž. Způsob, jakým trénujeme, je odlišný. Musíme se tomu věnovat a doufám, že se nám to daří.

o tom, zda Jesusův příchod povzbudil hráče jako Saka a Martinelli…

Myslím, že zvedá standardy tím, jak trénuje každý den a jak mluví a jak si zvykají. Myslím, že je to velmi přirozené, ale zároveň je to docela působivé, když to dokáže tak rychle. Žádáme i ostatní hráče, aby dávali góly. Granit více proniká do vápna, minulý týden měl dát gól a dnes mohl dát dva, a to je to, co potřebujeme. Pokud chcete být na vrcholu, pak budeme muset dávat hodně gólů a nemůžeme se spoléhat na dva nebo tři hráče.

o významu Xhaky v našem systému…

Je tam proto, aby hrál roli, kterou chceme, a Granit má určité vlastnosti, ale můžeme rozvíjet další jeho vlastnosti, protože je toho schopen. Když na této pozici bude hrát Fabio Vieira, bude mít jinou roli, protože jeho vlastnosti jsou jiné, a stejné je to s Martinem, takže tým se musí přizpůsobit, ale i hráči musí hrát s ohledem na cíl a s pocitem, že chtějí skórovat.

arsenal.com