Arteta o City, přestupech a Aubovi

Mikel Arteta bude doufat, že nám v sobotu zajistí první vítězství v Premier League v sezóně, kdy se střetneme s Manchesterem City na Etihad

Když před zápasem mluvil s médii, diskutoval o Aubameyangově sebedůvěře, nejnovějších týmových novinkách, Pepu Guardiolovi a mnohem, mnohem víc.

o vysoké výhře 6-0 nad West Brom a co to znamená pro naše sebevědomí…

Jak jsem řekl včera, po prohře chcete hned vyhrát. Zvedá to sebevědomí a náladu, proto jsme tady. Včera to byl velký výkon a v poháru jdeme dál. Musíme se soustředit na následující dva dny, kdy cestujeme do Manchesteru čelit šampionům. Musíme být co nejlepší.

o tom, zda jsou nějaké obavy ohledně zranění…

Máme jednu nebo dvě pochybnosti z předchozího zápasu, takže budeme vědět více, až budeme všichni společně trénovat.

o tom, že Bukayo Saka byl nakopnut…

Po zápase kulhal a uvidíme, jak na to dnes zareaguje, ale ano, utrpěl srážku.

o významu Aubameyanga, Lacazetta a Odegaarda…

No, dostat některého z těchto velkých hráčů pomůže každému týmu. Například Auba a Laca jsou našimi střelci, jsou největší hrozbou v týmu, co se týká střílení branek, které pochází od nich, a to je něco, co se v průběhu let stalo, takže víme, jak zásadní je to pro náš úspěch. Pak máte někoho, jako je Martin, kterého jsme právě získali nastálo a jeho kvality nám pomohou. A máme tu mnoho dalších, kteří ještě nejsou v zápřahu, ale brzy se snad vrátí.

o tom, zda by Odegaard mohl být v sobotu v základní sestavě…

Je to opravdu vitální chlapec. Měl dobré přípravné období s Madridem a hrál dost minut. Uvidíme, jak se zotaví ze včerejšího zápasu a jak jsou na tom ostatní, pak se můžeme rozhodnout, zda je připraven začít.

o našich možnostech na pravém obránci…

Máme různé možnosti a kvality společně s Hectorem, Cedricem, Calumem a Ainsleym. Měli jsme spoustu problémů během předsezónní přípravy a zmeškali nějaké tréninky kvůli Covidu, někteří se zranili, a tak se ještě neobjevili, takže v závislosti na soupeři a formě stále hledáme hráče, kterého tam budeme hrát.

o tom, jak je třeba hrát proti Manchesteru City…

Je to úroveň čtení hry a úroveň, na kterou musíme být mentálně připraveni, běhat po dlouhé období hry bez míče a obětovat se a být připraveni trpět ve správných okamžicích. Ale stejně tak, s přesvědčením, že budeme mít momenty ve hře, které když se objeví, tak je budeme muset uchopit, a tak chci vidět tým. Jsou plně oddaní, plně připravení a věří, že můžeme jet do Manchesteru a dosáhnout výsledku, který chceme.

o tom, kolik hráčů v našem družstvu je v současné době mimo kvůli Covidu…

Kvůli Covidu máme mimo ještě Bena a Alexe Runarssona. Zbytek hráčů, kteří chybí (doufejme, protože dnes budeme testovaní) jsou zranění. Jsou to dlouhodobější zranění, a proto je ještě nemáme zpátky.

o Aubameyangově dopadu, když hraje uprostřed…

Myslím, že může hrát na obou pozicích, ze strany, nebo ze středu. Během své kariéry dával branky a měl tady u nás momenty, kdy dával více branek jako křídlo než jako devítka, a naopak taktéž. Jde o to, aby získal svou nejlepší formu a fyzicky na tom stále není nejlépe, protože byl nějakou dobu mimo, a zatímco se zotavuje, je tu jeho sebedůvěra. Dělal to po celou dobu své kariéry a tým potřebuje, aby se do této pozice dostal, pak bude dávat branky.

o kondici Gabriela…

Přibližuje se. Měl pár tréninků s týmem, ale nevíme. Uvidíme zítra, jak na tom bude.

o tom, zda bychom mohli podepsat nějaké další hráče…

Nevíme. Už jsme udělali spoustu věcí – dovnitř i ven. Hodně. Myslím, že je to 16 nebo 17 odchodů celkem s některými obnoveními, což je hodně věcí a jsou zde ještě některé věci, které je v posledních dnech potřeba udělat. Jsou zde ještě nějaké otazníky s odchody, které se mohou stát, ale uvidíme.

o uvolnění hráčů Premier League do zemí na červené listině Covid pro kvalifikaci na mistrovství světa…

Není to v našich rukou. Měli jsme opravdu silný názor na to, co musíme udělat, ohledně ochrany, kterou chceme, aby byla Premier League a vládě sdělena, protože hrajeme celosvětově a naši hráči jsou mezinárodní a mají své povinnosti, my máme své povinnosti, takže největší a nejjednodušší je, že se srovnají a na stůl přijde zdravý rozum nikdo tím nebude zasažen.

o nejcennější věci, kterou ho naučil Pep Guardiola…

V první řadě musíte věřit v to, co děláte a v každé chvíli se toho držet. Celý tým a celý klub se drží toho, čemu věříte a všech rozhodnutí, která v tomto směru neustále děláte.

o významu výsledku…

Bylo by to skvělé. Byla by to obrovská vzpruha, jet do Manchesteru, hrát proti šampionům a vyhrát. Hodně by to změnilo mínění. Určitě by nám to pomohlo v tabulce, protože body potřebujeme. Bude to zápas, který by tým pozvedl.

o tom, co by představovalo úspěch v této sezóně…

Že vyhrajeme na Manchesteru.

o tom, že došlo k posunu s navrátivšími se hráči, novými podpisy, a tak se na West Brom vyhrálo…

To ano, protože potřebujeme naše nejlepší hráče a potřebujeme tým, který je fit a zdravý. Pak se můžeme mnohem lépe připravit s určitou normálností. Doufejme, že zítra dostaneme družstvo na normálnější místo, i když tam stále chybí šest nebo sedm hráčů, ale můžeme se připravit na zápas a dát na hřiště hráče s přípravou, kterou jsme udělali.

o tom, zda hráči mají důvod to dokázat…

No musí uspět. To je jisté. Chtějí, aby byli lidé šťastní. To je naše zodpovědnost. Máme velkou práci a velkou zodpovědnost, protože jsme schopni to udělat a také jsme schopni vyvolat zklamání, když věci nefungují tak, jak všichni chtějí, ale je tu závazek, touha, pospolitost, atmosféra… Každý, kdo projde těmito dveřmi, vidí, co se buduje. Pak musí být oporou v jedné věci, která je neuvěřitelně potřebná, a jejíž výsledky jsou ve fotbale stále.

o tom, jak velký pokrok udělal Manchesteru City po jeho odchodu do Arsenalu…

Myslím, že si udrželi velkou část družstva. Stále udržují spoustu věcí, které se děly předtím, a určitě si udrželi úspěch, protože stále vyhrávají.

o tom, zda je řízení Arsenalu zábavné…

Pro mě je to nejlepší zážitek, jaký jsem kdy ve fotbale zažil.

o spekulacích kolem jeho budoucnosti…

Cítím tu naléhavost ode dne, kdy jsem sem přijel. Změnit situaci, kterou jsme měli, pokusit se zlepšit v mnoha oblastech, se kterými jsme bojovali, a měli v nich problémy a vyhrát co nejvíce fotbalových zápasů a trofejí. To se nezmění, i když vyhrajeme další tři zápasy, nebo ne. Ta nejistota, ta touha po dobrém, ten závazek přinést do klubu úspěch musí být pořád a myslím, že to musíme cítit, abychom ze sebe dostali to nejlepší.

o Benu Whiteovi…

Je asymptomatický. Cítí se dobře a co nejrychleji ho přivedeme zpátky na trénink a začne s námi zase hrát zápasy.

o zprávách o Willianově odchodu…

Máme nějaké rozhovory s ním a s agentem a vyhodnocujeme pozici, ve které se právě nacházíme.

o tom, proč mu věci v Arsenalu nemusely potencionálně fungovat…

Já ti nevím. Momentálně je to hráč Arsenalu a my se z něj snažíme dostat to nejlepší. Cokoliv jiného se může stát.

o možnosti, že Pep Guardiola po sezóně opustí Manchester City…

Já ti nevím. Je to jeho pátá sezóna a kdybyste se mě předtím zeptali, kde by byl, očividně je v klubu, kde je nejdéle.  Myslím, že se mu tam líbí. Myslím, že má správnou podporu. Vyhrává trofeje. Staví si, co chce. Chtěl mít zkušenosti z téhle ligy a má je za sebou. Myslím, že teď je nesmírně šťastný.

o tom, zda se zařadí po bok Pepa Guardioly a Sira Alexe Fergusona…

Nevím, dlouhověkost Sira Alexe Fergusona a Arsena je neuvěřitelná, co dokázali. Myslím, že Pep přinesl spoustu nových věcí, spoustu různých způsobů hry a myslím, že to, co přidal do této země, je výjimečné a určitě vstoupí do historie Premier League.

o tom, zda by mohl Manchester City přijít s nabídkou na Aubameyanga…

Já ti nevím. Je to náš hráč a zůstane tady.

o tom, zda by klub musel přijmout určité nabídky pro některé hráče…

Já ti nevím. Tuhle situaci jsme tu neměli a ta otázka je spíš pro Edua a představenstvo.

o tom, zda když Sead Kolasinac začínal proti West Brom naznačuje, že zůstane…

Ne, je to příklad pro každého hráče, který je s námi. To znamená trénovat a chovat se tak, jak se chová Sead. Máme možnost dám jim minuty. Chceme být spravedliví, protože to požadujeme vůči všem hráčům. Je to náš hráč a chováme se k němu úplně stejně a pak uvidíme, co se stane.

o tom, jestli zůstane…

V tuto chvíli zůstává, protože je naším hráčem.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

  • Feri (karma: 6284) #1

   Gabriela se nemůžu dočkat konečně s Whitem. Holding Mari jsou naši při nejhorším 3-4 stoperi ale z minulého roku víme že občas i Gabriela přeskočili a White se nemusí tolik chytnout. Já to říkal už po odchodu Saliby a Mavra že to bude naše velká slabina a úplně zbytečně – Saliba i Mavro mohli zůstat na přípravu + bych tam dal i Chamberse (který se zbytečně cpe na RB) a z těchto 5 stoperů se mohli 3 nejlepší nechat a případně i více dle zranění. Jenže zbytečně Saliba a Mavro odešli, Chamberse cpeme na RB a nám zbývá se jen klepat aby se Gabriel a White brzo vrátili a chytili spolu jinak to bude průser celou sezónu…
   Vždycky se někomu z nich náhodně povede pár zápasů (stejně jako Luizovi) a jsou to najednou hrdinové ale tihle dva kluci a hlavně Mari na to nemají. S Holdingem jako 4. Stoperem žádný problém nemám ale to že tito 2 jsou hned první zápasy nejvíce vytěžování stoperi to je prostě špatně, stojí nás to body a dalo se na to připravit.

   • Paulus.novy (karma: 1665) #1

    Mavro by nás fakt nevytrhl. Saliba taky ne, i když by možná herně byl lepší než Holding s Marím. Stejně by pak ale jen leštil lávku a čekal na zranění Gabriela nebo Whitea, což by takto mladému stoperovi vůbec nepomohlo, to ať raději hostuje a pořádně hraje.

    Až se uzdraví White a Gabriel, tak to bude solidní mladá stoperská dvojice s velkým potenciálem. Marí a Holding nejsou špatní jako backup, jen se prostě Marímu nepovedl začátek sezony (loni byl celkem ok) a navíc na ně vyšly extrémně náročné zápasy. Není moc týmů, které by mohly lépe nahradit výpadek obou stoperů.

    My jsme potřebovali hlavně nahradit ofenzivní přesah Luize, což se snad povede Whiteovi. Jinak jsme loni bránili solidně a letos bychom mohli zase. Gabriel by měl být navíc letos už rozjetý a mohla by se nám konečně ustálit stoperská dvojice.

    • Feri (karma: 6284) #1

     Chápu jak to myslíš ale oproti minulému roku je situace jiná. Saliba dle mě je už teď lepší jak třeba Mari a hned první zápasy by hrál základ při zranění Gabriela a nemoci White a kdoví jestli by se třeba nechytl i před Gabriela. Budeme hrávat i silnější sestavy na poháry kde budeme chtít uspět a tam by případně hrál taky takže minut by letos určitě dostal dost, naučil by se jazyk a zvykl na anglicky fotbal. Hlavní co jsem ale tvrdil že chyba byla že nedostal šanci v přípravě. Takový nadějný a drahý hráč… Kdyby dostal 3-4 zápasy v přípravě a 1-2 ligové za současné situace a Mari/Holding by byli lepší tak mohl třeba nyní odejít hostovat kamkoliv do Francie.

     • TomBombadil31 (karma: 300) #1

      Hoši pochopte, že Arteta od té doby co přišel, hraje na dva stejnonohé stopery jen když není zbytí. I teď v poháru mohl klidně hrát Holding-Chambers, ale dal tam radši odepsaného Kolašinace. Takže představa, že k Whitovi jednou nějak doroste třeba Saliba, prostě ne.
      Osobně mi to lpění na tomhle systému přijde taky absurdní, ale chápu ten požadavek, pak je ale naprosto příšerný, že tam musí hrát ten Marí, to je strašný fail 😀

      |
    • jakub (karma: 12213) #1

     Nechce se mi, protože Marí je jasný čtvrtý stoper, to je podle mě bez debaty, i pokud mu Arteta dal nějaký prostor tak pro to měl důvod, s tím, že hraje na maximu bych asi i souhlasil. U Holdinga nevím jestli hraje na maximu, já jsem celkem fanoušek Roba, nemyslím si, že by byl dost dobrý na základní sestavu týmu bojující o TOP 4 , ale jako třetí stoper za mě dobrá volba, furt si myslím, že může být lepší než je, bude mu 26 let, takže vrchol pro něj teprve přijde.
     Gabriel je taky velice mladý, 23 let a 251 dní , to je na stopera strašně málo.

   • jakub (karma: 12213) #1

    V lize má Holding 70 utkání a 0 branek, 1 asistence , 0 chyb vedoucích k brance, 2 vyrobené penalty, 1 vlastní gól, 20 čistých kont, 72 obdržených branek a má 18 dispossessed, což je kolikrát přišel o míč po napadání soupeřem.

    Gabriel má 23 utkání a 2 branky, 0 asistencí, 1 chyba vedoucí k brance, 1 penalta, 0 vlastních branek, 6 čistých kont, 24 obdržených branek, 6 dispossessed.

    Čistě loňská PL: Holding 89,3% úspěšnost přihrávek , Gabriel 86% , progresive passing distance má Rob 347,47 yardu na 90 minut průměr , Gabriel 352,61 yardů ale Holding má lepší dlouhé pasy 11,22 průměrně na zápas a úspěšnost 75,4% Gabriel má 9,78 úspěšné a 65,8% úspěšnost , celkově má Holding víc Key passes, více přihrávek do finální třetiny a víc přihrávek do vápna ne o moc ale o těch pár procent má.

    Gabriel má 93% přihrávek levou nohou, Holding 84% pravou nohou. Gabriel má více pasů když ho soupeř napadá průměr má 6, Holding 4,43 což je celkem výrazné. Shot creating Actions má Holding 0,42 na 90 minut, Gabriel 0,45 na 90 minut , Goal creating Actions má Holding 0,11 na 90 minut a Gabriel 0.
    Rob je pasově celkem slušný hráč a myslím, že lepší než Gabriel i podle těch čísel.
    Tackles měl Holding 1,37 na 90 minut a 0,74 úspěšný , Gabriel 1,26 a 0,77 úspěšný ale Holding má vyšší čísla když ho soupeř předribluje průměr 0,63 na 90 minut , Gabriel 0,36 takže soupeř okolo Gabriela prochází mnohem hůř s míčem.
    Holding víc presuje soupeře 10,41 průměr a 30,1% úspěšnost, Gabriel 6,81 průměr a úspěšnost 36,4%.
    V čem je Gabriel lepší tak je vedení míče, tam má Progressive Carrying Distance 196,86 yardů Gabriel a 151,89 yardů průměr Holding , Holding má vyšší úspěšnost driblů 75% a Gabriel 44,4% , Gabriel má víc Interceptions o trochu, Holding zase o trochu víc získaných míčů.
    Hlavičky 3,11 vyhraných Gabriel a 2,03 prohraných 60,5% úspěšnost , Holding 2,46 vyhraných a 1,94 prohraných 56% úspěšnost.
    Ještě Gabriel měl loni 1 chybu vedoucí ke střele, Holding 0.

    Pro mě je Holding dobrá volba na třetího stopera v současnosti, Gabriel měl jednu sezónu na ostrovech a byla poznamenaná Covidem a hraním bez fanoušků a nové město a pro mě je brzo ho nějak hodnotit, zajímavý je vedením míče, byť dribles nemá zatím moc dobré, hrozba ve vzduchu, což je u Holdinga pro mě jeden z jeho nedostatků že nedává branky i když do šancí se dostává pravidelně.

    • Tom4 (karma: 608) #1

     Ďakujem za prehľad.
     V princípe sú kvalitatívne na to rovnako. Gabriel väčší priestor na zlepšenie ale neovláda angličtinu takže nejaké dirigovanie obrany veľmi nehrozí. Páni ktorí tak húfne tlačíte Gabriela do základu prosím prejdite si Jakubov rozbor. Samozrejme nechcem Gabrielovi krivdit a dúfam že naplní potenciál.

     U Roba je obrovská škoda že zo šancí (nie je ich málo) nedá gól. Podľa mňa by v kľude mohol dať 5 gólov za sezónu a celkový pohľad naňho by sa radikálne zmenil.
     Čo hrá Gabrielovi do kariet je vek, že hrá dosť natesno so súperom, že je ľavák.

     • jakub (karma: 12213) #1

      V určitých ohledech jsou na tom podobně. Jeden z těch rozdílů je v tom předriblování, kdy přes Gabriela přejde soupeř s míčem u nohy jednou za 3 zápasy v podstatě, tak u Holdinga je to číslo dvojnásobné, což je důležité, potom hlavičky kde je Gabriel náš druhý nejlepší hlavičkář po Marím. A taky rychlost má Gabriel vyšší, loni měl maximální rychlost 32,5 km/h kdežto Holding taky není pomalý ale 31,27 km/h je celkem rozdíl. Pro mě je to jednoznačně levý stoper číslo jedna a myslím si, že i pro Artetu. Je fakt, že na rozdíl od Roba bude mít Gabriel asi více individuálních chyb, jako karty a chyby vedoucí k brance. S míčem má také co zlepšovat, ale opravdu je velice mladý a za rok,dva může být oporou, letos si myslím, že se ta obrana furt bude sehrávat.

      |
     • Tom4 (karma: 608) #1

      To Jakub
      Uvidíme ako dopadne, fandím mu ale stále môže skončiť ako predchádzajúci Gabriel z Brazílie.

      Inak k tvojmu komentáru nižšie ohľadom RB. Mikel sa snaží hrať niečo podobné ako Pep v City. RB sa dopredu veľmi nehrnie, občas overlap a skôr drží pozíciu aby nevznikali prečíslenia pri rýchlich protiutokoch. (samozrejme majú tam Walkera ktorého osobne hodnotím veľmi vysoko a typologicky odlišného hráča cancelo ktorý ale hrá viac dopredu a preto s ním musi hrať čisto DM). RW naopak drží šírku a buď ide 1v1 (eventuálne 1v2) alebo to dá späť. Nemyslím si že Mikel bude chcieť hrať s dvoma útočnými obrancami. V tomto systéme sa mi páči viac Saka na LW kde nemusí držať kraj (kraj drží LB) a má tak viac slobody v medzihre.

      |
 1. AFC London (karma: 7) #1

  Skôr ide o to podľa mňa čo som aspoň čítal že v Lyone nieje dobrá nálada jednak medzi vedením a hráčmi celkovo …plus Lyon má finančné problémy preto nutne potrebujú predať niekoľko hráčov aj pod cenu ….Aouar je určite kvalitný hráč ktorý toho dosť nabehá ….netreba pozerať len na štatistiky …nieje to CAM ….je to typovo podobný hráč ako bol Iniesta … mnohí ho tak aj označujú

 2. Feri (karma: 6284) #1

  Kolují dokonce zprávy ze by Lyon přistoupil i na nepovinnou opci 20M (stejně to máme třeba u Torreiry nepovinné), takže v této situaci bych byl rozhodně pro ale v podstatě bych bral i těch 20 M povinných protože na jeho kvality a věk to je málo. Liga je opravdu neuvěřitelně našlapaná a rozdíly budou hrát i kdo má jak široký kádr a poměrně univerzální Aouar by se mohl hodit. Navíc Arteta si ho před rokem vyhlédl a měl velký zájem takže předpokládám že ho pořádně peoklepli a věří že by se hodil do našeho systému.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.