Arteta o Elnenym, Willockovi a trofejích.

Ve středu se konala virtuální tisková konference před dnešním zápasem EL s Molde. Náš manažer odpovídal na otázky…

o zdravotním stavu Davida Luize…
Je k dispozici, za posledních pár dní dobře trénoval, takže bude na soupisce.

zda by mohl nastoupit Lacazette…
Jsem v pokušení se všemi když je vidím takto trénovat, ale rozhodnu se před zápasem.

o Elnenym…
Myslím, že na výzvy, které před něj stavíme, odpovídá velice dobře. Jedna velká před ním stála, když se vrátil z hostování a měl ukázat, co by mohl týmu dát. Myslím, že každý viděl, co dovede, takže jsem za jeho výkony a přínos týmu opravdu rád.

zda by mohl Elneny dostat nový kontrakt…
Pojďme krok za krokem prosím! Můžu říct to, že jsem s hráčem opravdu spokojený a se vším, co dělá. Doufám, že v tom bude pokračovat a předávědět takové výkony celou sezónu.

zda má jeden tým pro PL a další pro EL…
No, není to tak, určitě uvidíte několik změn. Věřím, že musíme průběžně organizovat minuty a starty, které dáváme hráčům s ohledem na množství zápasů, které nás nyní čeká. Během reprezentační přestávky někteří hrají i další tři zápasy a až do března hrajeme každé tři nebo čtyři dny. Musíme tedy myslet na aktuální požadavky i na ty v nadcházejícím období protože to bude hodně našlapané.

o pochvale od Tonyho Adamse…
Samozřejmě musíme přijmout povzbuzení a motivaci od legend tohoto klubu a co řeknou, jejich názory, věci, které vidí a co jsou schopni přenést na lidi, kteří v klubu byli a jsou teď. Moc jim děkuji za jejich podporu. Je moc potěšující vidět, že soucítí s tím, o co se tady snažíme. Stejně tak vím, kolik toho ještě musíme udělat, abychom se dostali na úroveň, na kterou chceme, a na které oni v minulosti byli. To je výzva, která teď před námi stojí.

o tom, jak důležité bylo vítězství nad ManU pro sebevědomí…
Ano, samozřejmě jsme to potřebovali protože jsme byli hodně zklamaní z výsledku proti Leicesteru, s ohledem na průběh zápasu. Ale vidět reakci týmu na takovém stadionu, s ohledem na historii výsledků na Odl Trafford a poté ta odvaha – řekl jsem to před i po zápase, že jsem chtěl vidět odvahu, naši hru a myslím, že jsme to byli my od první minuty. Získat zde takový výsledek je samozřejmě vždycky velké plus s ohledem na sebedůvěru a víru. Nyní je to o konzistenci a o tom, abychom to předvedli i o tři dny později.

o tom, jak je reálný boj o všechny trofeje v této sezóně…
Těžká otázka. Myslím, že teď na to máme počty. Myslím, že můžeme rotovat hráče. Myslím, že máme v týmu dostatek hráčů, abychom zůstali konkurenceschopným týmem. Hrajeme každé tři nebo čtyři dny a přijdou zranění, vyloučení a další věci, které vám to více a více zkomplikují. To je náš závazek, snažit se konkurovat v každé soutěži a my budeme se o to pokoušet až do konce. Očividně nám ale okolnosti budou diktovat, jak dobře se nám to bude dařit.

zda je toto nyní jeho tým a všechen úspěch jde za ním…
Ne, jde to za hráči, jejich výkony a tím, co jsou schopní předvést na hřišti. Já jsem jen další dílek skládačky, jsem tady, abych jim co nejlépe pomohl k úspěchu. Dodal jim sebevědomé, předal jim mé myšlenky, jak bychom měli hrát, jak bychom měli spolu žít, jak rozumím této profesi a jak komplikované to je. Už je to téměř 11 měsíců, 4 z toho jsme seděli doma, na první práci jsou to velmi speciální okolnosti a myslím, že jsme to zvládli nejlépe, jak to šlo.

/arsenal.com/