Arteta o Martinellim, Smith Roweovi, Crystal Palace a dalších

Mikel Arteta byl v pondělí ráno zpět před médii, aby se podíval na náš zápas v Premier League proti Crystal Palace

Náš manažer probral nejnovější informace o kondici Gabriela Martinelliho a Thomase Parteyho, Mesuta Özila, Emile Smith Rowea a další.

Zde je to, co řekl:

o tom, jak moc se těší na návrat k zápasům Premier League…

Ano, teď se chystá spousta zápasů, a některé důležité. Musíme si zajistit domácí formu, měli jsme zde nějaké problémy a teď je čas vyhrát. Doma teď máme dva zápasy, které budou klíčové pro budoucnost naší sezóny v Premier League a tým je ve skvělé náladě. Je jasné, že po čtyřech výhrách vypadá všechno lépe a těšíme se na zápasy.

o Emile Smith Roweovi…

Byl jsem ohromen jeho schopnostmi a výkony, že je ukázal v po sobě jdoucích zápasech, což není u mladých hráčů něco, co by bylo velmi běžné. Onehdy přišel do zápasu, když jsme potřebovali jinou energii a hrozbu ve vápně. Udělal přesně to, co jsme očekávali a dal branku, o čemž jsem s ním mluvil. Neexistuje žádný vzkaz pro starší hráče, je to družstvo s různými profily a musí tlačit jeden druhého a snažit se jeden druhého zlepšit. Každý přispívá jiným způsobem, protože každý hráč je v družstvu jiný.

o tom, co očekává od Crystal Palace…

Jsou opravdu nebezpečným soupeřem a ukázali to proti velkým týmům. Je to opravdu kompaktní a organizovaný tým a víte, co můžete očekávat. Mají hráče s velkým individuálním talentem, kteří jen potřebují momenty, aby vyhráli zápas, vytvořili si šance, které mohou vyvést hru z rovnováhy, takže v tomto musíme být velmi opatrní. Pak musíme hrát tak, abychom byli dominantní ve hře. Jdeme od první minuty, abychom se pokusili zápas vyhrát, útočit na ně a být obezřetní i před silnými stránkami, které mají, a budeme se to snažit co nejvíce kontrolovat.

o důležitosti posunu v tabulce…

Ano, znovu, chceme zachovat tuto soudržnost a mít víru, že můžeme jít do každého zápasu s pocitem, že ho vyhrajeme. Čím více zápasů jsme schopni vyhrát, tím lepší pocit to bude. Samozřejmě, když začnete o tabulce více přemýšlet v jiném směru, když jste schopni vyhrát tyto zápasy, začne vaše mysl vypadat mnohem pozitivněji.

o Gabrielovi Martinellim…

Nevíme, jak je na tom špatně. Dnes ráno jde na sken. Po zápase jsme jej tolik nezkontrolovali, protože měl velké bolesti, ale včera ho otestovali o něco lépe, tak doufejme. Dnes máme sken. Doufejme, že to není tak vážné a že se nám Gabi brzy vrátí. Zítra budeme určitě vědět víc.

o Gabrielovi a Thomasi Parteym…

Dobře, Gabriel měl nedávno trénink. Byl pozitivní a měl velmi mírné příznaky, takže vynechal pár tréninků, protože musel být izolován. Teď je to lepší a očekáváme, že s námi bude v příštích dnech trénovat a pak jej ve čtvrtek posoudíme, zda jej můžeme mít, nebo ne. Thomas byl v plném tréninku poslední čtyři nebo pět dní, je naprosto bezpříznakový. Bylo by trochu uspěchané zkusit ho proti Newcastelu, ale myslím, že na čtvrtek bude připravený.

o nových omezeních oslav branek…

No, zaprvé, ovládat emoce, když v zápase jedete 200mph, je velmi obtížné. Například žádáme naše hráče při rohových kopech, aby bránili hráče na tělo, aby je postrkovali. Pak nemůžete nikomu podat ruku, nikoho pozdravit. Je to trochu kontroverzní a těžko pochopitelné. Morálně, se situací, kterou máme v kraji, se situací, kterou máme na celém světě, dělat to, co děláme, je trochu zvláštní. Víme stejně dobře, co můžeme společnosti přinést, pokud to budeme schopni udělat bezpečným způsobem, pak je zde mnoho pozitiv, která si můžeme vzít. Je to jen rovnováha. Kdy to začne být škodlivé a znepokojující a začne to vykořisťovat lidi, a kdy to dokážeme a je to stále bezpečné a můžeme přidat něco pozitivního. Je to složitý kontext.

o situaci Mesuta Özila…

Chápu to tak, že oproti poslední tiskové konferenci se nic nezměnilo. Edu a klub s ním vedou nějaké rozhovory o blízké a dlouhodobé budoucnosti a až budeme něco vědět, oznámíme to.

o tom, zda bude ladit Özilovo Q&A na Twitteru…

Je mi líto, ale nepoužívám Twitter. Twitter nesleduji.

o tom, zda ví, co by mohlo být řečeno na tomto Q&A…

Ne. Už to udělal v minulosti, je to něco, o co se snaží, aby se angažoval s fanoušky a informoval je, takže mě to nepřekvapuje.

o tom, zda je pravda, že Eddie Nketiah je toto přestupové okno na odchodu…

Ne.

o tom, že fotbal je úlevou od stresu pro lidi v lockdownu…

Ne, ale proto jsou všechny protokoly a pokyny a všechno, co máme dělat, abychom udrželi průmysl v chodu, opravdu užitečné. Myslím zeširoka, že až do posledního týdne nebo tak nějak, jsme si vedli opravdu skvěle a dokázali jsme to kontrolovat. Pokud je to tak a lidé a vláda to rádi udělají znovu, protože věří, že je to něco pozitivního a něco, na co se dá dívat a co lidi baví, pak je skvělé, že můžeme pomoci v tomto smyslu. Pokud ne, budou to oni, kdo rozhodne, že nemá smysl v tom pokračovat.

o tom, jestli se Martinelli stane hráčem náchylným ke zraněním…

Je to spíš smůla. Jsou to jen tři zranění a jsou opravdu jiná. Jeden byl kontakt a druhý byl něco, co se může stát každému, takže musíte mít opravdu smůlu. Dnes ho prohlédneme, snad to nebude tak zlé a Gabiho to nepoznamená, ale byl jsem kvůli němu zdrcený, protože měl bolesti a trpěl.

o tom, zda je pravda, že Rob Holding podepsal novou smlouvu…

Je to něco, co oznámíme co nejrychleji, ale vypadá to tak.

o tom, že Emile Smith Rowe je přezdíván „Croydonský De Bruyne“…

Říkejte mu Emile. Ať je to jednoduché. Je to jen začátek a je tu spousta práce.

o tom, jak si myslí, že Özil dobře zvládal posledních devět měsíců…

No, je vždy těžké zvládnout tuto situaci, když jste vynechán z družstva, Pro každého bylo těžké mít hráče, kteří nebyli v družstvu – nebyl to jen on – protože je potřebujete motivovat, dobře trénovat a být součástí toho, o co se snažíme, a oni nemají pocit, že by k tomu mohli přispět. Vždy je to ošemetné. Snažili jsme se to zvládnout tím nejlepším možným způsobem.

o tom, že Crystal Palace mají jednu výhru ze šesti zápasů a zda věří, že jsou stejně nebezpeční jak minulé sezóny…

Jak už jsem řekl, nepotřebují mnoho. Mají velmi specifické hráče na pozicích, které posilují jejich způsob hry. Roy vždycky dělá věci těžké. Prohráli některé zápasy, některé nezaslouženě a některé s velkým náskokem jako proti Liverpoolu. Ale pro mě to není skutečný důsledek toho, jací jsou jako tým. Každý zápas v Premier League je těžký. Bude to proti nim těžké, až bude tým v momentě, kdy proti nim nastoupí, protože jsme před pár týdny nebyli tak daleko. Vím, jaký je v té šatně duch a ochota dát věci do pořádku. Takže tam musíme jít a být opravdu opravdu připraveni vyhrát ten zápas znovu.

o tom, zda je nyní TOP6 opět realistickým cílem…

Myslím, že příští dva zápasy jsou klíčové pro to, abychom viděli směr, kterým se ubíráme, a abychom posílili všechny věci, ve kterých jsme se zlepšili, a výsledky, které máme v poslední době. Po příštích dvou zápasech budeme myslím vědět mnohem více.

o Lucasi Torreirovi…

No, měl jsem nějaké rozhovory s Lucasem, hostování začal opravdu dobře, ale teď mu chybí herní čas. To se může stát, tým si vede výjimečně dobře, jsou první v La Lize a když tým vyhrává, je těžké dostat se do základní sestavy. Je to dlouhá sezóna. Znám Lucasův charakter, bude se snažit o svůj top a tlačit se do sestavy. Uvidíme, co se stane.

o spojování s Emim Buendiou a Diego Costou…

Jsme spojeni s hráči, které jsme ani neprobírali, takže nebudu chodit jméno po jménu.

o tom, zda chceme mít jasno o budoucnosti Mesuta Özila…

Můžme vyřešit situaci tak, či onak, je vždy dobré vědět, co budete dělat, co se stane. Věděl jsem, když jsme se tak rozhodli, jaké následky to může mít. Stále musíme vyzkoušet správné řešení pro hráče a klub a snažíme se o to a uvidíme, co dostaneme.

o dopadu, který měl Özil na mladší hráče…

Myslím, že přínos hráče přichází mnoha různými způsoby. Když se podíváte na hráče, kteří vyhráli všechno a jsou schopni vyprávět o tom příběhy, proč se tyto věci udály, o zkušenostech, které měli, o postavení, které to přináší fotbalistovi, o důvěře, je skvělé mít kolem sebe lidi jako tento pro mladé talenty. Poté to musíte zažít sami a musíte se podívat na hráče, kteří vám mohou dát něco pro vaši kariéru. Mít takové hráče je vždy užitečné.

o Wilfriedu Zahovi…

Nepochybně je to hráč, který si v Premier League vedl neobyčejně dobře. Vytvořil si velké jméno, protože to, co byl schopen udělat – někdy sám za sebe v individuálních akcích – je to to, co lidé většinou vyzdvihují. Je to hráč, který momentálně hraje za Palace, to je vše.

o odchodu Matta Maceyho a otom, zda podepíšeme dalšího brankáře…

Vyhodnocujeme situaci se třemi pozicemi v brankářské oblasti a najdeme jiné řešení, pravděpodobně v tomto okně.

o tom, zda půjde Alex Runarsson na hostování…

Zatím tu nic není.

o tom, zda bylo diskutováno, že může jít na hostování…

Posuzujeme, co se stane se třemi pozicemi, diskuze, kterou jsme vedli v létě jsou trochu jiné než to, co se skutečně stalo, kvůli přestupnímu oknu a situaci, která se vyvinula s Emim. Neměli jsme moc času na to, co jsme opravdu chtěli udělat, a rozhodli jsme se zhodnotit situaci v tomto okně, o což se snažíme, a rozhodneme se, jak chceme v těchto třech pozicích postupovat.

o tom, jestli chce trénovat tak dlouho jako Roy Hodgson…

Kdybych to dokázal, bylo by to výjimečné, a to slovo bych také použil k popisu toho, co a jak Roy udělal pro fotbal. Myslím, že jeho charisma, jeho osobnost, to, jak přistupuje k lidem, jaký je člověk a čeho dosáhl jako trenér, je prostě výjimečné. Dělám to sice krátkou dobu, ale dokážu si představit, že bych to dělal tak dlouho. Je to neuvěřitelný úspěch, takže klobouk dolů. Byste to zvládli tak dlouho, musíte mít kolem sebe něco málo opravdu speciálních a opravdu výjimečných lidí.

o tom, zda je to možné udělat nyní v moderní hře se zvýšenými nároky…

Pravděpodobně uvidíme, co se stane. Slyšel jsem hodně trenérů, když začali říkat, že to budou dělat jen pět nebo šest let maximálně, a teď je to 15 nebo 20 let a jsou tam pořád, takže je těžké vzdát se závislosti a systému.

o tom, jestli je to návyková práce…

Ano, je.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

  1. jakub (karma: 13030) #1

    Mám Artetu dost rád. Často pochválí trenéra soupeře, vyjádří mu respekt, žádné kontroverze. Následující dva zápasy by měly být relativně v pohodě, potom FA Cup, za hodinu se dozvíme soupeře a potom začne peklo, Soton, Manu, Wolves, Aston Villa, páté kolo FA Cupu , Leeds, Benfica, City, Benfica, Leicester. V tom období bude asi potřeba každá noha a pro Artetu to bude asi opravdový test. Snad mu Edu přivede nějakou tu posilu, minimálně slušného brankáře bych ocenil.

  2. Leesek (karma: 911) #1

    Moc nechápu tu odpověď ohledně brankářů, Emi přestoupil 17.9. a okno se uzavřelo 5.10.
    Navíc jim muselo být jasný, že po výkonech Emiho v době zranění Lena, nebude chtít ani jeden dělat dvojku. Tak jaktože neměli moc času. A místo abychom teda udělali dvojku z Maceyho, tak zbrkle koupíme Runarssona? A korunu tomu nasadíme v zimě, že prodáme Maceyho a možná pošleme Islanďana na hostování a koupíme dalšího brankáře.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.