Arteta o nové sezóně, Whiteovi a Aubovi

Čeká nás nová sezóna Premier League a Mikel Arteta se vrátil před média, aby představil výhled sezóny

Náš manažer se bavil o tom, jak nás chce vidět se rozvíjet, o přestupovém okně obecně a o lidech jako je Ben White a Pierre-Emerick Aubameyang.

o našem dosavadním přestupovém okně…

No, v tomto prvním období přestupového okna si myslím, že jsme udělali pár věcí, které jsme chtěli udělat a pomůže nám to dostat družstvo na mnohem lepší pozici. Ještě zbývá kousek z okna, takže jsem si jistý, že se věci budou dít tak jako tak.

o tom, kolik dalších hráčů by chtěl podepsat…

Jsem ochoten pracovat s hráči, které v tuto chvíli mám. Dostat z nich to nejlepší a uvidíme, co se dá dělat.

o tom, co by představovalo úspěšnou ligovou sezónu pro Arsenal…

Naším cílem je získat co nejlepší konzistentnost, která nás přiblíží k vyhraným fotbalovým zápasům. To je to, co chci od týmu. Pokud to budeme dělat důsledně v každém jednotlivém zápase, budeme na dobrém místě, ale je to něco, co jsme ještě neudělali, musíme to dělat důsledně a konzistentně. To je něco, co musíme kontrolovat a co musíme udělat, a myslím, že pokud jsme toho schopni, pak důsledkem toho budou i výsledky.

o tom, zda má konkrétní konec ligy, o který usiluje…

V pátek vyhrát proti Brentfordu, pak budeme mít silnou pozici v lize. To je to, co musíme udělat a pak přijde zbytek.

o tom, zda bude Brentford opatrný…

Ne, pokud se historicky podíváte na to, co udělali v několika posledních letech, je zde velmi jasný směr. Myslím, že odshora dolů napříč klubem vědí, co chtějí dělat a provádějí to opravdu dobře. Myslím, že to bude opravdu těžký soupeř pro každý tým v Premier League.

o tom, co se mu nejvíce líbí na stylu hry Brentfordu…

Jasnost v tom, co dělají. Dělají to spolu už dlouho a je vidět, že mezi sebou mají plynulost a chemii a věří, že plán, který zavedli, pro ně funguje. Myslím, že je to velká síla pro každý tým.

o tom, co říká na Ivana Toneyho…

Ano, ukázal svou kvalitu, to je jasné, ale každý nábor, který udělali v této pozici za posledních pár let byl docela úspěšný, takže je to dobrý hráč, ale myslím, že je to také systém a jak pracují se svými hráči.

o našem dosavadním podnikání a zda budeme dělat více…

No, identifikovali jsme, co jsme chtěli dělat a jak můžeme posílit náš tým v krátkodobém, střednědobém a dlouhodobém horizontu, a co jsme potřebovali, abychom toho dosáhli. Definovali jsme profil hráče, který vyhovuje modelu, který v současné době v klubu máme, a který může udržet naši finanční pozici, a udělali jsme v souvislosti s tím tři přesuny.

o tom, zda jsme blízko podpisu brankáře…

Nemohu vám nic říct. Nemám na to odpověď.

o počtu podpisů, které by ho udělali šťastným…

Bylo by to to, že tým dává do hry to, na čem jsme od dubna pracovali a ducha, kterého mají, a energii, se kterou trénovali a v zápasech důsledněji, protože jsme měli několik velmi dobrých okamžiků proti oběma týmům v posledních dvou zápasech proti Spurs a Chelsea. Je to o tom, jak soutěžíme v zápasech abychom dosáhli výhry, což je nejdůležitější.

o Joe Willockovi…

Situace je taková, že je náš hráč, u kterého jsme vedli nějaké rozhovory, protože to není jen o tom, co chceme dělat, je tu i zájem hráče a role, kterou může v družstvu a v klubu cítit. To, co udělal je, že se dostal do opravdu silné pozice, kde si může vybrat z trochu více možností, jak by jeho budoucnost mohla vypadat je to, co se právě teď snažíme definovat.

o tom, jestli tu bude Willock v září…

Nevím. Ve fotbale na to nebudu odpovídat, protože pokud ne, přijdete s citátem, který jste řekl na konci minulé sezóny, takže bych na to raději neodpovídal.

o tom, zda je teď jeho čas splnit očekávání…

To je vždy. Myslím, že nároky tohoto fotbalového klubu jsou tak vysoké a očekávání tak vysoká. Pokud jsou na úrovni, kvalitě a schopnostech, které máme, je něco jiného. Musíme se s tím vyrovnat.

o tom, jak se Aubameyang cítí před sezónou…

Od té doby, co se vrátil, vypadal ve správném myšlení a snaží se dát minulou sezónu, která byla z mnoha různých důvodů pro všechny obtížná, za hlavu a vrátit se na úroveň, kterou může dosáhnout. On i my víme, že s jeho úrovní může tento tým dosáhnout mnohem lepších věcí.

o tom, zda bylo přestupové okno podbízivé…

Bylo opravdu rušno a vy jste jmenovali jen pár jmen, ale to vám také říká, kolik jsme toho museli udělat z naší pozice od otevření okna. Mluvíme určitě o pravděpodobně nejtěžším přestupovém trhu v tomto odvětví za poslední roky a snažíme se tomu přizpůsobit. Klub, majitel a já, všichni máme stejné zájmy, což je udělat tento tým mnohem silnější a víme, že stále máme co dělat, abychom dosáhli toho, čeho chceme.

o tom, zda má ještě čas toho dosáhnout…

To ano, ale věci potřebují čas a jsou zde ještě různé strany a různé zájmy, aby se dohodly. Určitě se snažíme dělat, co je v našich silách a stejně důležité je, abychom zajistili, že družstvo bude zdravé a budeme mít stabilitu uvnitř družstva, což je něco, co nám loni po prosinci určitě chybělo, takže to je také důležité.

o tom, zda musí nejdřív hráči odejít, aby mohli přijít noví…

Prostředky jsou v tuto chvíli pro každý klub omezené, máme majitele, který je ochoten investovat do týmu a oni chtějí, aby se tým zlepšoval a měl větší cíle a snažíme se najít rovnováhu, protože zároveň musíme být opravdu opatrní, protože potřebujeme stoprocentní udržitelnou pozici a pomoct klubu.

o tom, jak dobrý je Ben White…

Jsem velmi vzrušený. Je to hráč, na kterého jsme se dlouho dívali. Odpovídal přesně profilu toho, co jsme chtěli a zabydluje se opravdu dobře.

o Thomasi Frankovi…

Vždy existují různé způsoby vedení. Myslím, že to, co udělal, je pozoruhodné. Podělím se s vámi o názor, že jsou velmi vzrušující tým a způsob, jakým přišli po několika zklamáních v posledních několika sezónách, v poslední den, a způsob, jakým reagovali, o nich hodně vypovídá. To, co tam Thomas udělal je fantastické.

o přestupech Lionela Messiho a Jacka Grealishe…

Je to určitě dobré pro zábavní průmysl. Chcete vidět tyto týmy hrát s kvalitou těchto hráčů. Je to něco, co pravděpodobně nemá v dobách PSG obdoby. To je to, čím jsou, mohou si to dovolit a určitě si to užijí.

o obavách našich fanoušků při naší přestupové aktivitě ve srovnání s našimi tradičními rivaly…

Rozhodně, fanoušci musí být natěšeni a musí vidět tým, který je schopen těmto týmům konkurovat, protože naše historie je s tím spojena. To nemůže nikdo popřít. Je to cíl a měl by to být cíl.

o tom, zda je frustrující jít do sezóny s nejistotou kolem přestupů…

Jde o to, jak se vyvíjejí ostatní, Je to něco, co v tuto chvíli není možné udělat 12.srpna, ale je možné to udělat poslední den. Jestli jste rádi, že jste hráče přivedli, nebo ne, je důležitější. S Thomasem Parteym se nám to podařilo na konci okna, ale potíž s ním je v tom, jak dlouho byl zraněn a kolika zápasů se mohl zúčastnit s dopadem, který by na tým měl. To je to zklamání.

o tom, zda očekává, že bude zaneprázdněn až do uzávěrky…

Možné je všechno a je třeba udělat ještě spoustu věcí a zapojit spoustu klubů a je vidět, že věci se v posledním týdnu daly do pohybu jinou rychlostí. Bylo to opravdu těžké přestupové okno a pravděpodobně se za poslední týden stane hodně věcí.

o Emi Martinezovi a brankařské pozici v klubu…

Opět, co se stalo s Emim, do tohoto rozhodnutí byly zapojené různé strany a v určité fázi musíte udělat rozhodnutí na základě toho, co chceme a také na základě cílů hráčů, jejich historii a jakou pozici chtějí v týmu mít. Emi tu byl 10 let. Pak snažíte něco udělat a možná nejste schopni udělat to, co chcete. Někdy je to finanční záležitost, někdy se hráč nestane dostupným a vy se musíte přizpůsobit. Přál bych si, aby to bylo pořád tak, jak si plánujeme, nebo jak to chceme.

o tom, kdyby měl vybrat jednu pozici k obsazení před koncem přestupového období…

Ne, nebyla by to pozice brankáře. To bych neřekl. Snažíme se dělat to, co musíme, a není to o hráči, nebo pozici, ale o tom, kde by družstvo mělo skončit. To je to, co bych vybral pro družstvo, družstvo, které budeme mít na konci tohoto přestupového okna. To je to, co bych udělal.

o odcházejících hráčích v okně…

Myslím, že to souvisí s tím, koho přivedeme, kdo je mimo, s naší schopností udržet zahraniční hráče v družstvu. Ještě je potřeba vyřešit spoustu otazníků. Pořád je to dost otevřené.

/arsenal.com/