Arteta o novinkách v týmu, Liverpoolu či Nketiahovi.

Dnes večer nás čeká první semifinálové utkání Carabao Cupu proti Liverpoolu. Odpovědi Mikela Artety na dotazy novinářů si můžete přečíst níže.

o spojení s Dusanem Vlahovicem v lednovém přestupovém období…
Velmi se omlouvám, že vás zklamu, ale nebudu diskutovat o přestupových spekulacích. Nikdy jsem to nedělal a ani nemůžeme.

zda doufá, že svůj tým v zimě posílí…
Chci hlavně to, abychom měli co možná nejvíce hráčů fit a zdravých a abychom odvedli maximum s těmito hráči. Máme strategii jakým směrem chceme tým vyvíjet a zlepšit a kdykoliv to bude možné, budeme to zkoušet. Všichni víme, že trh je extrémně složitý.

zda očekává, že tento měsíc nějaké hráče ztratí…
Znova, tato část strategie je pro každou individuální situaci různá, do rozhodnutí vstupuje spousta faktorů, ale v tuto chvíli jsou všichni zdejší hráči plně zahrnuti do týmu.

o reakci Nuna Tavarese na střídání proti Forestu a co mu od té doby řekl…
Že se takové věci ve fotbale stávají. Jsem tady, abych dělal ta správná rozhodnutí, aby tým předvedl nejlepší výkon. Není příjemné taková rozhodnutí dělat, zanechává to hořkou pachuť, ale stejně jsme tady i proto abychom hráčům pomohli, což lze různými způsoby, chceme jim pomoct a musíte udělat správné rozhodnutí, z mého pohledu mi to dodává sílu jim pomoct, také jsem to zažil. Byl jsem vystřídaný po 45 minutách, byl jsem naštvaný, je to součást procesu a vývoje v každé kariéře a součást zkušeností, některé jsou bohužel nepříjemné, ale většinu když správně uchopíte, pomůžou vám ve vašem vývoji a stanete se lepším člověkem nebo hráčem.

o jeho reakci, když se to stalo jemu…
Byl jsem naštvaný a myslel si, že kouč dělá chybu, což nebylo fér. To je normální reakce. Od něj jsem takovou reakci nedostal. Pro mě je to jeden okamžik, pojďme dál a soustřeďme se taky na ty dobré věci, které udělal od svého příchodu.

o týmových novinkách…
Je to extrémně nejisté. Za poslední týden jsme ztratili tolik hráčů z různých důvodů, musíme se přizpůsobit. Použiji hráče, které máme a vytěžíme z nich maximum.

o možném odložení tohoto zápasu…
Nic není jisté protože se situace může dramaticky změnit za 10 vteřin když do vašich dveří vejde doktor a sdělí vám novinky, což jsme zažili v této sezóně už dvakrát. Naší vůlí je však vždy hrát.

o odvetě doma…
Věci se změnili protože načasování zápasů je jiné. První zápas se hraje jinde. Je to naprosto nejisté a nepředvídatelné, ale tak to je, takže nevím jak se to změní. Nikdo to nebude vědět, dokud nenastoupíme na hřiště a začneme boj o finále.

o Liverpoolu bez Maného a Salaha…
Vždy věřím, když hrajeme a soutěžíme o nějakou trofej. Mají několik hráčů mimo, stejně tak i my. Tak to je. Pojedeme tam a budeme se snažit vyhrát první zápas protože to nás dostane do lepší pozice pro odvetu.

o falešných pozitivních testech Liverpoolu…
Je to něco, co nemáme pod kontrolou. EFL je zodpovědná za kontrolu každého hráče a pak musí rozhodnout zda se zápas hraje nebo ne. Rozhodli zápas odložit a v tom případě věřím, že k tomu měli ty správné argumenty.

o spolehlivosti testování…
Prostě věříme, že každý jednotlivý test je co možná nejspolehlivější. Vždy zde bude určité procento, že výsledek je špatný. Zaprvé musíte věřit lidem, kteří to provádí, že to dělají správně, mají správné nástroje, poté je těžké to soudit.

o reakci na Tavaresovo střídání…
Je to opravdu osobní záležitost. Na to se nepřipravujete. Na tohle se opravdu netrénuje, vznikl z toho emotivní moment a záleží i na charakteru hráče.

zda budou kluby utrácet v lednu mnohem více když se fanoušci vrátili na stadiony…
Neznám finanční sílu ostatních klubů. Slyšíte mnoho spekulací, i o nás. Nětkeré jsou možné, jiné nestojí ani za zvážení. Myslím, že kluby se chtějí zlepšovat neustále. Víme, že je v Anglii několik klubů, které mají možnost v lednu nakupovat, některé už to i udělaly. Očekávám větší aktivitu než loni protože kluby jsou v lepší pozici, ale nevím, jak daleko jsme na ceste z pandemie.

o tom, jak reálné je přivést drahou posilu bez evropského fotbalu…
Nevím. Historicky tento klub vždy cílil na nejlepší hráče ve světě a tito hráči vždy měli zájem sem přijít a můžu říct, že tato situace se nezměnila. Vždy když jsem mluvil s nějakým hráčem, měli vůli sem přijít, nečelil jsem jiné situaci a toto je jedna z našich největších výhod, naše možnosti získat pozornost lidí a přivést je do klubu, toto je pro nás velká výhoda.

zda zvažolal pozdější odchod AMN do Říma…
Mluvili jsmeo všech možnostech. Když finalizujete nějakou smlouvu jsou určitě věci, které nemůžete pominout. Řekl jsem, že zájem hráčů byl tak jasný, potom co se v létě stalo, že jsme cítili, že děláme správnou věc. Byla to záležitost jednoho nebo dvou dní, také ale musíte mít hráče se správným myšlením, aby mohl hrát, ale ne s vědomím, že jde druhý den pryč. Nemyslím si, že můžeme udělat rozhodnutí, které bude mít dopad v následujících 6 nebo 18 měsících během jednoho nebo dvou dnů, to by nebylo logické.

o budoucnosti Nketiaha…
Eddie je náš hráč a s námi i zůstane.

zda by mohl tento měsíc odejít…
Je našim hráčem a je pod smlouvou, takže zůstane.

zda je Xhaka dostatečně fyzicky připravený, aby mohl hrát…
O tom se zrovna bavíme. Covidem si každý projde jinak. Někdo má symptomy, někoho to ovlivní, někdo na prvních trénincích strádá a někdo je zase naprosto v pohodě. Až bude Granit plně trénovat s týmem, uvidíme, jak na tom je. Vím, jak na tom bude mentálně, bude plně odhodlaný hrát od chvíle, kdy dostane zelenou.

o jeho přístupu k zápasu s ohledem na následující rozpis…
Víme, jaký dopad mají tyto zápasy na naši sezónu. Věděli jsme to před zápasem s Forestem a moc možností jsme neměli. Deset našich hráčů nemohlo nastoupit z různých důvodů, to je polovina týmu. Byla to velká lekce, víme, že jsme nepředvedli výkon na úrovni. Musíme jít dál protože následující čtyři zápasy jsou příliš důležité.

zda žádal o odklad zápasu s Forestem…
Ne, všechno se stalo velmi rychle. Možná se budu opakovat, ale vždy chceme hrát, nechceme zápasy odkládat. Takto chceme přistupovat ke každému zápasu, ale pokud se stane něco jiného, tak uvidíme.

zda by mohlo být semifinále pouze na jeden zápas…
S pohledem na náš následující rozpis na několik dalších dní – a je to něco, o čem jsme s manažeryv rámci PL mluvili – se s tím něco musí udělat. Možná to nešlo tuto sezónu protože jsou zde určité závazky, ale je to něco, o čem by se podle mě mělo diskutovat.

zda by mohl být Ligový pohár úplně zrušen…
Z mého pohledu jsme k takové diskuzi zatím nedospěli.

/arsenal.com/