Arteta o porážce, Jorginhovi či Lenovi

Pohádkový návrat Mikela Artety na Emirates Stadium se nekonal. Dvě branky Chelsea v závěru zápasu znamenaly další porážku Arsenalu.

Po zápase Mikel odpovídal novinářům na dotazy ohledně výkonu, obdržených branek a mnoho dalšího.

o výsledku…
Jsem velmi zklamán z výsledku a způsobu, jakým jsme dostali góly, s jejich načasováním samozřejmě taky. Jsem potěšen za spoustu věcí, které jsem viděl. Jsem spokojený se spoustou věcí, na kterých jsme pracovali na tréninku a dostaly se do zápasu, jak to hráči do zápasu přenesli. Samozřejmě jsem ale zklamaný z prohry. Museli jsme udržel takovou úroveň po delší dobu proti velmi velmi fyzickému týmu, jakým Chelsea je. Musíme jít dál.

o tom, v čem vidí příčinu obdržených branek…
Nemyslím, že jde o nedostatek koncentrace. Vedli jsme 1-0, docela pohodlně, i když jsme bránili hlouběji, než se mi líbilo. Předtím si nevybavuji žádnou čistou příležitost Chelsea. Ten rozhodovací proces se stal a stane se jistě i znovu, ale když se tak stane proti takovému soupeři, budete potrestáni.

zda měl být Jorginho na hřišti, aby mohl vyrovnávací branku vůbec vstřelit…
Myslím, že to je na rozhodčím.

o jeho názoru na incident…
Pro mě je to velmi jasné. Tak to je.

zda viní svůj tým nebo rozhodčího…
Viním svůj tým. My jsme zodpovědní za všechno, co jsme udělali na hřišti špatně. Rozhodnutí, které jsme udělali špatně, samozřejmě. Ostatní věci teď nemůžeme kontrolovat nebo změnit.

o spoustě žlutých karet…
Preferuji neodpovídat.

zda byl tým při vítězné brance Chelsea naivní…
Myslím, že jsme měli dobrou strukturu, měli jsme lepší čísla než soupeř a byli v naprosté kontrole. Myslím, že to byla situace pět na tři. Šlo o situaci, kterou prostě musíme kontrolovat. Prostě jsme ustoupili. V přechodech jsou velmi silní.

o reakci Bernda Lena na první branku…
Bude z toho dole. Když to tým stojí body, je to ještě tvrdší. Musíme jej podpořit. Od svého příchodu do tohoto týmu odváděl opravdu dobrou práci a to musíme respektovat. Musíme prostě znovu získat sebevědomí, tak to je.

zda jsme mohli více presovat soupeře…
Spíše než o organizaci šlo o to, že fyzicky bylo těžké držet krok s úrovní Chelsea v této chvíli. Chceme po hráčích aby něco dělali jinak, hráli v jiném tempu, agresivněji a v tu chvíli už strádali. Měli jsme spoustu zranění, hodně požadujeme po mladých hráčích, myslím, že to pro ně bylo už moc fyzicky náročné v závěru.

o Freddiem, který sledoval zápas z boxu pro vedení…
Chtěl jsem po něm, aby měl jiný pohled na zápas než my, neustále byl ve spojení s lavičkou. V danou chvíli je důležité vidět věci z jiného úhlu.

zda se přesuneme z bitvy o top 4 do bitvy o udržení…
Nevím. Musím jít den za dnem a krok za krokem. Kdybychom získali výsledek, který jsme chtěli, bavili bychom se o něčem úplně jiném. Nechci dělat žádné jiné předpovědi.

o Granitu Xhakovi…
Hrál proti Bournemouthu, hrál opravdu dobře, předvedl dobré odhodlání, odehrál dobrý zápas. Po zápase se začal cítit nemocný. Měl teplotu a nebylo mu dobře. Poslední dva dny byl v posteli. Proto nebyl vybrán.

zda chce, aby odešel…
Doufám, že neodejde.

o Calumu Chambersovi…
Doktoři jej prohlíží. Jeho první pocit nebyl příliš pozitivní.

/arsenal.com/