Arteta o porážce, Lacazettovi a dalších

Mikel Arteta měl filozofickou náladu poté, co jsme v neděli prohráli s Leicesterem

Náš manažer čelil po zápase médiím a diskutoval o výkonu, naší neuznané brance, Alexandru Lacazettovi a dalších.

Zde je to, co řekl:

o našem výkonu…

Až moc mě potěšil první poločas, způsob, jakým jsme přitlačili, agrese, kterou jsme ukázali proti týmu, který je velmi schopný ten tlak zlomit a vytvořit si proti vám šance. Byli jsme proti tomu velmi efektivní, byli jsme na vrcholu hry, na nic jsme se neomezovali, měli jsme správné příležitosti zaútočit v dobrém prostoru a vytvořit si nějaké šance. Dali jsme také branku. Nevím, proč nebyla uznána. Potom v druhé půli proti opravdu nízkému bloku musíte být trpělivý a neudělat žádnou chybu, protože to je to, na co čekají: potřebují jen okamžik, aby vás v určité chvíli zaskočili v nějakém prostoru. My jsme se rozhodli, že když nebude soupeř vyvíjet tlak na míč, pokusíme se v tomto prostoru zaútočit, ale oni dali dobrý gól. Poté to bylo v posledních 15 minutách těžké, dokonce se třemi útočníky na hřišti se nám nepodařilo mít dostatečnou kontinuitu v naší hře a měli jsme příliš mnoho špatných volných kopů. Nedali jsme míč tak často do vápna, jak jsme mohli. Za jejich zásluhy jim patří kredit, ale myslím, že je to pro nás velmi krutý výsledek vzhledem k tomu, co se v zápase stalo.

o tom, zda má vysvětlení pro neuznanou branku…

Ano, je to kruté, protože Granit stál za Schmeichelem, nebyl před ním, takže s tím míčem nemá nic společného, byl daleko od něj a za ním. Ale to je v pořádku, oni se tak rozhodli a my to nemůžeme změnit.

o tom, jak frustrující chvíle to byla…

Ano, opět na to můžeme mít názor, ale máme specialisty, kterými jsou rozhodčí, aby se tak rozhodli a oni zavolali a nebylo to uznáno. Samozřejmě to mělo obrovský dopad na hru, protože máte dva týmy, kde jsou minimální rozdíly a v Premier League dělají takové chvíle velký náskok. Myslím, že jsme ten zápas neměli prohrát.

o nedostatku agresivity v druhém poločase…

Myslím, že do toho měla co mluvit i únava. Na míči jsme nevypadali tak ostře. Neměli jsme s míčem tolik záměrů, abychom si něco vytvořili. David nám s jeho schopností útočit a provokovat zřejmě dával něco jiného, když jsme museli útočit do nízkého bloku, vždy hrozí zezadu. Ve druhé půli nám to trochu chybělo. Přesto, patří jim kredit, v tom, co dělali byli opravdu organizovaní. Bylo velmi obtížné vytvářet si šance. Jednu velmi dobrou jsme si vytvořili s Hectorem, ale neproměnili ji. To je na konci ten rozdíl, co jsme schopni udělat ve vápně. Jistě, je to aspekt, který musíme zlepšit.

o možnosti vyloučení Hectora Bellerina…

Tu akci jsem neviděl. Viděl jsem reakci lavičky Leicesteru, ale neviděl jsem akci.

o tom, zda Alexandru Lacazettovi chybí sebedůvěra…

Je jasné, že útočníci potřebují branky a on byl dnes večer v sestavě. Vypadal velmi ostře a byl ve své hře opravdu agresivní. Ano, měl příležitost dát branku, ale nedal. Já je jen podporuji a dávám jim větší sebedůvěru a pomáhám jim se snažit vytvářet si další.

o Davidu Luizovi…

Nevím. Za poslední týden jsme ztratili pár hráčů. David měl svalový problém a nemohl pokračovat. Budeme ho muset v příštích 48 hodinách vyšetřit.

/arsenal.com/