Arteta o remíze, Aubameyangovi, mentalitě a dalším

Mikel Arteta byl frustrovaný, když ve čtvrtek večer čelil médiím po naší remíze 1-1 se Slávií Praha

Náš manažer viděl, že jeho tým dominuje ve hře, vytvořil si několik jasných šancí a po obdržení branky se této výhody vzdal tím, že uznal vyrovnávací gól v posledním nádechu soupeře.

Poté Arteta probral výkon, mentalitu týmu, Pierre-Emerick Aubameyanga a další. Úplný přepis si můžete přečíst níže:

o výkonu…

Chybělo to, že když si v Evropě vytvoříte velké šance, musíte je využít. Myslím, že jsme si zasloužili mnohem víc než výsledek, kterého jsme dosáhli. Když jsme udělali tu nejobtížnější věc, kterou bylo dát první branku, měli jsme pak jen čekat na poslední čtyři pět minut a řídit hru mnohem lépe, než jsme to dělali. To se nám nepodařilo a dali jsme jim příležitost rohu, z kterého vstřelili branku, vyrovnali a uvedli nás do jiné pozice. Při pohledu zpět na to, co se stalo na hřišti, to není to, co očekáváme.

o tom, zda od hráčů čekal víc…

Myslím, že hráči do toho vkročili a měli opravdu všechno. Je to opravdu obtížný soupeř. Hrát proti množství individuálních soubojů a situací muž proti muži, které vytvářejí, a to jsme v určitých momentech zvládli opravdu dobře. Dnes jsme byli mnohem agresivnější a ambicióznější hrát hru, kterou jsme chtěli hrát, a vytvořili jsme si velké šance.

o víře, že stále můžeme projít dál…

Naprosto věřím, že tam můžeme jít a vyhrát zápas, jinak bych tu neseděl. Mysl musí být taková, abychom tam šli a dávali branky a vyhráli zápas, protože pokud chceme projít, potřebujeme skórovat.

o rozhodnutí nechat Aubu na lavičce…

Vynechat některé hráče bylo to velké rozhodnutí, ale rozhodli jsme se hrát s týmem, který měl největší šanci na začátku hry, a také abychom tam měli některé klíčové hráče, aby změnili hru, když to potřebujeme. Myslím, že když nastoupili, měli skutečný vliv, což bylo v této soutěži velmi nutné a oni udělali to, co jsme od nich očekávali.

o tom, zda měl provést změny dříve…

No, udělali jsme je, když jsme věřili, že je na to správný čas, a když změnili své rozestavení a my věřili, že jim můžeme ublížit a ne dříve. Jestli se to mělo udělat dřív? Kdo ví?

o tom, jestli tým po vstřelení branky vypnul pro vyrovnání…

Nemyslím si, že vypnul. Rozhodli jsme se hrát s míčem do prostoru, kde jsme se dostali do pasti a odtud jsme se dostali do rohu. Ale kromě toho si nemyslím, že je to ten případ.

o tom, zda je to obvyklá pohárová remíza…

To je dobrá připomínka. Myslím, že psychologicky, jet tam za stavu 1-0 je něco úplně jiného, než za stavu 1-1. Teď víme, že tam musíme jít a vyhrát zápas a musíme dávat branky. Nemůžeme tam hrát žádné hry, musíme tam jít s odhodláním být útočným týmem a ublížit jim.

o komunikacích mezi hráči po vyrovnávací brance a závěrečném hvizdu…

Já ti nevím. To jsem neviděl. Promiň.

o tom, že to byla vášnivá debata mezi Granitem, Robem a Cedricem, a zda se mu to líbí…

Je dobře, že mluví. Když to zvládneme dřív, než se to stane, bude to ještě lepší.

o tom, zda Auba pochopil, proč nezačínal…

Nemohu s každým mluvit každý týden individuálně, ale snažíme se být transparentní a komunikovat s hráči tak jasně, jak je to možné, aby pochopili roli, kterou ve hře mají. Když nastoupil, ukázal správný přístup a správné odhodlání.

o nepřítomnosti Martina Odegaarda a jak špatná je to situace…

Nevíme. Dnes nemohl hrát a bude nám chybět. Myslím, že na příští zápas, nebo dva. Ale to ještě nevíme.

o tom, zda přišel na to, proč se vzdáváme vedení…

Dobře. Myslím, že je úplně něco jiné, co se stalo se Spurs a co se stalo dnes večer. V posledních minutách šli se čtyřmi útočníky a byli opravdu přímí, byli opravdu pronikaví a ztížili nám to. Ale řekl jsem, že jsme hráli jeden nebo dva míče do oblastí, kde bychom v posledních minutách neměli hrát, a to je asi jedna ze situací, proč jsme nakonec připustili branku. Po tom, co jsme připustili roh, jsme z něj dostali branku, takže pak se musí něco stát.

o tom, zda má obavy o mentalitu svého týmu…

O mentalitu mého týmu? Ne, nemám žádné obavy.

/arsenal.com/