Arteta o remíze, odolnosti a červené kartě

Mikel Arteta byl hrdý na naši odolnost, když jsme ve středu bojovali o bod s deseti muži proti Southamptonu

Poté stanul před zástupci tisku a diskutoval o našem výkonu, o tom, jak jsme se bránili, o Gabrielově červené kartě a dalším.

Zde je to, co řekl:

o výsledku…

Vzhledem k tomu, že jsme hráli 35 minut s deseti muži, musíme bod brát, protože jsme ukázali určitou odolnost a charakter, abychom vydrželi tak dlouho proti opravdu nebezpečnému týmu. Ale zároveň jsme zklamaní, protože jsme se vrátili po tom, co jsme připustili tu branku, ukázali jsme, jak moc to chceme. Vytvořili jsme si nějaké situace a v poločase jsme pár věcí napravili. Vrátili jsme se do zápasu hodně silní, dali jsme branku a když jsme měli nejlepší momenty, sami jsme se střelili do nohy. Očividně to bylo opravdu těžké.

o tom, zda je frustrován počtem červených karet…

Je velmi těžké soutěžit v této lize, když hrajete tak dlouhou dobu s deseti muži. Když bojujete o výsledky, je to ještě složitější, ale myslím, že kluci se za to postavili a znovu ukázali hodně charakteru a odolnosti. Nikdy to nevzdali. Za stavu 1-0 jsem měl obavy, protože po tomto okamžiku můžete vidět hráče se schovávat, ale oni udělali úplný opak.

o tom, proč byl Gabriel vyloučen…

Já ti nevím. Byl jsem opravdu zklamaný ze dvou žlutých karet – jedna pro Daniho a jedna pro Gabiho, protože během prvního poločasu došlo k mnoha incidentům, které nebyly žlutou kartou odměněny. Očividně to ovlivní vaši hru. Pak ta druhá karta, ano. V pořádku.

o tom, zda je tento výsledek jedním z nejdůležitějších v sezóně…

Souhlasím. Koneckonců, když bychom zase prohráli, tak by to bylo opravdu těžké. Hráči ukázali, co od nich očekáváme. Někdy s větší, či menší kvalitou, ale aspoň tam ta práce je. Viděl jsem všechny hráče, kteří se účastnili a byli na tribuně, jak křičí, byli za týmem a v zápase byli s nimi. To je velmi silný signál, a to mě také velmi těší.

o Walcottovi, jak říkal, že v týmu Arsenalu je „hodně strachu“

Chtěl jsem říct, že jsem s ním právě mluvil a on se mi o tom nikdy nezmínil. Zmínil se o jiných věcech, ale o tomto ne. Jestli to řekl, je to jen jeho pocit.

o tom, co může udělat pro zvýšení sebedůvěry…

Jen si hrát se svobodou a užívat si své profese a být zodpovědný, když jdete na hřiště, že uděláte, co můžete. Pak je spousta věcí, které nemůžeme ovlivnit. Snažím se je co nejvíce chránit a poskytovat jim útěchu. Vidíte, že v první půli jsme měli čtyři nebo pět situací, kdy jsme byli kolem vápna, uvnitř malého vápna a měli jsme akci zakončit gólově. Ve druhé půli Auba skóroval a snad se to teď trochu otočí, protože ten jedinec je hráč, který ten moment potřebuje. Doufejme, že se to teď změní.

o tom, co může gól znamenat pro Aubovu sezónu…

Doufejme, že se to všechno dramaticky změní a on bude bodovat v každém zápase, protože tohle je to, co momentálně potřebujeme. Potřebujeme body, a abychom toho dosáhli, musíme dávat mnohem více gólů a být efektivnější, když ty šance máme. Myslím, že díky tomu bude opravdu dobrý.

o tom, zda už viděl změnu v Aubově sebedůvěře…

Nemusím to vidět, jsme si jistý, že to z něj sejme velký tlak a také ho to uvolní.

/arsenal.com/