Arteta o týmových novinkách, Tierneym a Emerym

Je zde další velký týden pro Mikela Artetu a náš první tým

Ve středu odpoledne odlétáme do Španělska na semifinálový zápas Evropské ligy proti Villarealu, který předchází hostování Unaie Emeryho v příštím odvetném utkání na Emirates Stadium.

A před první etapou byl Arteta na jeho tiskové konferenci před zápasem požádán, aby hovořil o týmových novinkách, našem bývalém hlavním trenérovi a dalším. Zde je to, co řekl:

o náladě v týmu před semifinále…

Nesmírně natěšený na dnešní cestování a na zítřejší zápas, s vědomím, že tohle střetnutí nás dovede do finále, když uděláme správné věci a zasloužíme si to. Máme před sebou těžkého soupeře, ale opravdu tam chceme být.

o nejnovějších zprávách z týmu…

Všichni jsou ve hře. Všichni, co byli mimo. Včetně Aubameyanga, Lacy a Kierana. Všichni jsou ve hře. Ano (a to je dobrá zpráva).

o prohlášení představenstva…

Ano, mluvili jsme s nimi a myslím, že to bylo velmi jasné. Ukazují své odhodlání a ambice vůči fotbalovému klubu, protože všichni chceme mít na hřišti úspěšný tým. Bylo to naprosto jasné a myslím, že to vyvedlo veškeré pochybnosti ze situace.

o tom, zda je to pro hráče rozptylující…

No, hodně řečí a hodně spekulací obklopilo v posledním týdnu tuhle situaci. Naši fanoušci zvedli svůj hlas během zápasu proti Evertonu, ale teď máme velmi jasné angažované prohlášení od majitelů a myslím, že je to pryč. Když říkají to, co řekli včera večer a ukazují odhodlání a touhu vzít tým tam, kde všichni chceme, aby byl. Myslím, že je zcela jasné, kam směřujeme.

o tom, zda Kroenkeovi povedou tým do dobrých časů…

Od samého začátku říkám, jaké je moje vnímání, co jsem cítil z veškeré komunikace, kterou s nimi mám. A jsou plně nadšení a oddáni tomuto projektu a chtějí všechny tlačit k tomu, co chceme dělat.

o tom, zda někdy mluvil s Unaiem Emerym…

Párkrát jsem s ním mluvil, protože jsme měli společné lidi. Pak jsme s ním mluvil, než jsem převzal klub a byl opravdu nápomocný, velmi zkušený a úspěšný manažer v Evropské lize, zejména s tím, co dokázal. Takže není pochyb o tom, že má nástroje a znalosti ke koučování na špičkové úrovni.

o tom, zda mluvil s Unaiem než vzal tuhle práci…

Ano. Nabídl mi příležitost, která je někdy neobvyklá. Byl velmi upřímný a otevřený. Byl jsem za to velmi vděčný.

o narušení , které by případné převzetí klubu mohlo způsobit…

Poslouchejte, Rogere, nemohu kontrolovat spekulace a to, co se děje. Co bych rád věděl a mluvil o tom, je realita, a skutečnost je taková, že máme majitele, kteří jsou opravdu, opravdu oddáni a chtějí úspěšný tým na hřišti. Udělají pro to vše, aby toho dosáhli. To je to, co máme, a cítím se jimi plně podporován.

o možnosti vidět více pravidelných protestů…

Opět to není nic, co bych mohl ovlivnit. Mají svobodu a možnost se vyjádřit. Když se mě jako manažera zeptáte, co chci směrem k týmu, tak je to samozřejmě stabilita ve všech sektorech klubu, protože vím, že je to nejlepší pro hráče a nejlepší pro výkon týmu. Hráči potřebují své fanoušky plně angažované a stojící za týmem. V okamžiku, kdy je budeme mít uvnitř našeho stadionu, jsem si jistý, že to tak bude.

o Folarin Balogunovi…

Je to hotové a jsme z toho opravdu šťastní a nadšení. Chvíli to trvalo, protože jsme museli odčinit opravdu komplikovanou situaci, která se vyvíjela. Myslím, že se klub hodně snažil, myslím tím Edua, který odvedl skvělou práci a s Flo a jeho agentem se nám podařilo najít správnou dohodu, abychom ho udrželi.

o tom, jaké závazky mu KSE dala…

Vždy to bylo součástí diskuze (abych mu pomohl zlepšit tým), mimo jiné. Co vám můžu říct je, že chtějí udělat maximum pro to, aby podpořili to, co chceme my, a mít na hřišti opravdu úspěšný Arsenal.

o Tierneyho kondici…

Nepotřeboval operaci, které jsme se na začátku báli a pak pracoval každý den jako zvíře. Nevím, jestli to zítra stihne, ale určitě chce být co nejblíž k fotbalovému hřišti, aby měl co nejlepší šanci.

o tom, zda je ochoten riskovat hráče jako Kieran a Auba kvůli důležitosti utkání…

Potřebujeme je, protože víme, že máme některé hráče ve hře, a právě oni mohou v takovémto velkém střetnutí něco změnit. Ale slovo risk – nerad dávám hráče na hřiště, když nemohou hrát, jak chtějí a necítí se bezpečně. Jestli je tohle risk, nebo budeme riskovat, tak si nemyslím, že to je správné.

o ignorování vyprávění kolem Unaie Emeryho vs Arsenal…

Opět to nemůžu ovlivnit. Tento vztah existoval a my mu nemůžeme odporovat. Unai zná náš klub opravdu dobře a my známe Unaie také, a to co dělal předtím, než sem přišel a co dělal ve fotbalovém klubu. To je vše.

o prohlášení KSE a zda bude u fanoušků populární…

Nevím, ale myslím si, že to uzavírá spoustu spekulací o tom, co by se mohlo stát. Pohnuli se přímo a dali jasně najevo, kde stojí a co chtějí s fotbalovým klubem dělat. A to je všechno. Fanoušci vyjadřují svůj názor, což je naprosto normální.

o tom, zda si myslí, že Stan Kroenke měl mluvit s fanoušky…

Dobře, nevím, zda tomu tak bude. Pokud všichni cítíme, že je to nezbytné a bylo by to užitečné, jsem si jistý, že by udělali cokoliv, aby se fanouškům přiblížili. Pokud dostanou příležitost je poznat, myslím, že většina z nich bude překvapena. Pokud je to tak, myslím, že to prospěje všem ve fotbalovém klubu, prospěje to fanouškům a přinese to hodně jasnosti. Takže pokud existuje způsob, jak to udělat a bude to užitečné, udělejme to, pokud je to nutné.

o tom, co je potřeba změnit, ab se posunul obtížný vztah s fanoušky…

Je to otázka, o které jsem hodně přemýšlel, ale je tu spousta faktorů, které je těžké kontrolovat. Jsou tam stále nějaké proměnné, ale jsem si jist, že v příštích týdnech a měsících budeme v mnohem lepší pozici. Jediná věc, kterou můžeme udělat, je vyhrávat fotbalové zápasy a vyhrávat trofeje. To ve fotbale vždy pomůže k takové stabilitě a vzrušení. Pak každá strana musí trochu ustoupit, aby se pokusila znovu všechny sjednotit, protože nakonec je to ku prospěchu fotbalového klubu a toho, čeho bychom mohli dosáhnout.

o tom, že Dani Ceballos říká, že La Liga vyhovuje jeho stylu více…

Na konci sezóny jsem se vám zmínil pánové, že máme ještě hodně zápasů, takže nechci žádné rozptylování. Budeme s nimi sedět a jsme vždy v kontaktu a komunikaci s hráči a agenty. Chceme vědět, jaké jsou jejich pocity, a na konci musíme udělat společné rozhodnutí, co je nejlepší pro klub a hráče.

o tom, co očekává od Villarealu…

Pokud jde o klub v posledních 10 nebo 15 letech, tak měli velký progres s různými trenéry, ale měli vždy jasnou představu o tom, jak chtějí hrát. Unai jim přinesl mnoho zkušeností v této soutěži a mají velmi jasnou identitu, co se jejich herního stylu týká. Je zřejmé, že je to dvouzápasová záležitost a je zde samozřejmě vždy trochu nejistoty, pokud jde o první zápas. Kdo bude více dominantní a kdo bude více riskovat, uvidíme zítra.

o tom, jaká je jeho největší obava z Villarealu…

Řekl bych, že hlavní věc je jasná myšlenka, kterou mají s míčem i bez něj, a také v přechodu a při standardních situacích mají velmi jasné představy. Mají některé skvělé vazby mezi hráči. Mají několik fantastických individuálních hráčů v poslední třetině hřiště a mohou kdykoliv rozhodnout zápas. Po celou dobu hry soupeří a také mají schopnost měnit systém pomocí stejných nebo různých hráčů během hry, a proto je velmi obtížné je přečíst.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

 1. GabrielMartinelliGOAT (karma: 1255) #1

  za posledních 10 let jsme utratily 923,5 milionů Euro prodaly jsme za 442,5 milionů Euro =Net Spend 481 milionů Euro v mínusu takže i Kroenke musel investovat nějaké peníze,jestli investoval dostatek to nevím.
  pro porovnání Chelsea utratila 1.584 Miliardy Eur a prodala za 984 milionů Euro = Net Spend 600 milionů Euro
  takže Chelsea utratila jen o 119 milionů Euro víc než my
  (všechny částky jsou od sezony (10/11)

 2. Rhys_Callum (karma: 300) #1

  Já se na to snažím koukat z více úhlů a prostě mám docela dilema. Na jednu stranu hrajeme příšerně resp. příšerně oproti očekávání a přáním nás fanoušků, na druhou stranu pořád z toho může být trofej a tím pádem zachráněná sezóna a LM příští sezónu. Trošku mi to připomíná vítězství v FA cupu, který taky posloužilo jako náplast na hroznou sezonu, která by byla jinak bez pohárů. Pořád ještě trochu doufám, že Arteta na to má a v rámci kontinuity a důvěry v manažera, která nás vždy zdobila, bych mu dal ještě ten čtvrtej přestupák, aby si to doskládal. Pak už se ovšem nebude mít za co schovat a bude muset uhrát top 4 nebo vyhrát nějaký pohár, protože doba hájení bude definitivně pryč. Takže suma sumárum za mě, výhra EL Arteta stays. Prohra v EL dilema co a případně kdo dál.

 3. Kozlik89 (karma: 2774) #1

  Absolutně nechápu obhajovani rodiny Kroenke, ono totiž nejde jen o to kolik peněz do klubu dal že svého, i když já si myslím ze krom přestupu za Parteyho do klubu KSE nedali ani dolar, (ba naopak si za predesle roky hezky namastili kapsy) protože I když někteří se tu ohání tím, že máme net spend 500 Mega tak za prvé, je to za 10 let takze v průměru 50 za rok a na to si arsenal v klidu vydělá sam, televizní práva, sponzoři, peníze z LM. Ja si naopak myslím ze to kroenkemu solidně sype, kdyby ne tak se Arsenalu dávno zbaví… někde jsem četl článek že kse do klubu že svých peněz nedali ani libru. Že i ty peníze na Thomase byly vydělané peníze které utrzili z Arsenalu.. to bychom měli k penězům
  Další věci je přístup KSE, který je prakticky nulový, na fotbal nikdy nechodili fotbal je nezajímá a arsenal berou jen jako firmu ne jako fotbalový klub.
  Za další: preslapy co se týče jmenování zaměstnanců do některých funkcí což je také naprosto tragické a proto se opět ptám, proc se tu vůbec někdo snaží obhajovat rodinu Kroenke, to jste spadli z višně??? Tento majitel do klubu absolutne nic kladného nepřinesl a od jeho odkoupení v roce 2016 to jde s klubem od desíti k pěti…
  Proc si myslíte že bývalé legendy nechtějí mít s klubem nic společného?? Asi to nebude kvůli hajzlbabe nebo zahradnikovi, ale kvůli majiteli. Proc nabídli Ekovi pomoc? Protoze moc dobře ví, že KSE vede arsenal do (_|_)…

  • Brandicpetr (karma: 209) #1

   Ekovi nabídli pomoc, protože jim za to slíbil posty, které nikde jinde nedostanou. To by bylo k těm hvězdám.
   Další věc co se mi fakt líbí „někde jsem četl“ a když jsem to „někde četl“ tak to tak je !
   KSE zaplatili dluh za stadion, KSE to mají jako správný hospodář na bussines v hlavním případě, jsou to sportovní investoři a nekupují si to jako hračku ( Chelsea a City ) ale kvůli zisku ofc.
   Ty to vždycky tak hezky zjednodušíš a řekneš nepřesně, že se to tu lidem libí, protože všechno co píšeš chtějí slyšet, přitom je to nesmysl.

 4. Feri (karma: 6329) #1

  Hlavně zase nehrat priposrany fotbal, ktery se rozhodne nahodnou jednou sanci na konci zapasu. Nechci videt krajni obrance Xhaka/chambers a naopak Gabriela a 2 RB zase na lavicce. Nketiah doufam neni ani ve hre o zaklad. Pokud neni Tierney pripraven, Tak kraj Saka a pred nim Martinelli. Za me:

  —————-Leno—————
  Cedric–Chambers–Gabriel–Tierney
  ——-Partey———Xhaka——–
  Pepe——–ESR/Ode———Saka
  ————Laca/Martinelli———

 5. killerhammer (karma: 4230) #1

  Absolútne súhlasím, že Kroenke je zlý majiteľ.
  To, že nechodí na zápasy, to je úplne fuk.
  Dôležité je len, aké robí rozhodnutia v klube finančné a manažérske.
  Ak by som aj prižmúril oko nad jeho finančnými rozhodnutiami, a teda že do klubu nedal ani dolár (na Parteya asi možno prispel koncom minulého roka – hovoril vtedy Arteta – ešte nevidno vo finančných stats), lebo sa „akože“ snaží o samo-udržateľný model (FFP, sľub pôvodným majiteľom atď), to by bolo ešte akotak OK.
  Ale jeho manažérske rozhodnutia sú zúfalé !
  Hento všetko: Gazidis, Sanllehi – podvody, rozhádaný klub (odchody Wenger, Mislintat), rozdrbaný scouting a milión ďalších vecí, to všetko ide kompletne na triko Kroenkovcom.
  Oni mali jediné štastie, že Wenger držal klub na vysokej športovej úrovni za akýchkoľvek (zlých) podmienok.
  Ale na konci ako narástla konkurencia a Wenger už nedokázal konkurovať, tak Kroenkovci absolútne nedokázali zreorganizvať klub a nájsť správnych ľudí do menežmentu klubu.
  Riadenie firmy je len o rozhodnutiach, ak robíš správne rozhodnutia, spájaš sa so správnymi a talentovanými ľudmi, tvoja firma prosperuje.
  Ak to robíš zle, skrachuješ.
  Som presvedčený, že sme na tejto negatívnej trajektórii a neverím, že to partia okolo Edu-a a Artetu dokáže otočiť.
  Už to ako zmenili organizačný model Arsenalu, kde po odchode Wengera tvrdili, že musia prebudovať klub aby nestál na jednom človeku a tréner sa potom dal ľahko vymienať, dnes po š rokoch sú opäť v stave, že to celé stavajú okolo Artetu (silná menežérska zmluva).
  Podľa mňa proste netušia, čo majú robiť a točia sa v bludnom kruhu.
  Teraz je proste taký stav, nech je Arteta akokoľvek sympatický, ak nezvládne pozdvihnúť klub už najbližší rok – max dva, tak sme v prdeli.

  • Gunner_Pav (karma: 10438) #1

   Je pravdou, ze letosni Arsenal je tym, ktery muze vyhrat na hristi Villarealu 3:1 a stejne tak muze klidne 2:0 prohrat. Je to opravdu o tom, zda se objevi Dr. Jekyll nebo Mr. Hyde.
   Osobne si potom myslim, ze oznameni ohledne nekterych hracu a jejich pripravenosti je spis urcitou taktickou hrou, aby mel UE zamotanou hlavu, coz je dobre. Ono je rozdil, pokud by el tym pripravovat na soupere s Grnaitem na LB, nebo s KT. Nase hra je v obou pripadech dost odlisna. Za tohle ma tedy MA plusove body a doufam, ze mu pripiseme dalsi za vecerni vykon. Potrebujeme dobry vysledek, jako sul. Idealne samozrejme vyhru. I kdyby byla 1:0, tak budu spokojeny

 6. Gunner_Pav (karma: 10438) #1

  Nejak moc nechapu kritiku v komentarich na vyjadreni MA smerem ke Kroenkemu. Opravdu nekdo ocekava, ze se profesionalni trener verejne na tiskovce opre do majitelu klubu a svych sefu? Mne ta vyjadreni prijdou celkem rozumna.
  Spis mi obecne vadi, proc se na neco takoveho novinari ptaji na pred zapasove tiskovce. Musi jim byt jasne, ze MA nepujde proti majitelum a tak jsou to v podstate takove recnicke a zbytecne otazky. Respektive bych pochopil jednu otazku, ale ne aby se k tomu vraceli pulku tiskovky

  • Paulus.novy (karma: 1697) #1

   Ono to jde ruku v ruce a tady je to právě vidět. Novináři se na to ptají proto, že to vyvolá negativní (= nejvíc prodávající) emoce a lidi to budou číst, mluvit o tom atd. Fotbalový fanda je obecně velmi emocionálně laděná bytost ?.
   Já moc nechápu smysl těch tiskovek celkově, je to zbytečnost, stejně se tam omílají furt ty samé generické sračky dokola zpestřené sem tam nějakou kauzou

    • killerhammer (karma: 4230) #1

     Arteta nemôže skritizovať Kroenkeho, lebo by do 5 minút skončil ako Wright.
     Je to úplne normálna kultúra v amerických firmách ?
     Američan nemá žiadny problém zrušiť celé oddelenie, keď sa mu niečo nepáči, aj keď mu potom zastanú všetky projekty, čo tam boli naštartované na rok aj viac.
     Videl som na vlastné oči (v jednej US firme, nie v športovom sektore) ?

     • Gunner_Pav (karma: 10438) #1

      Nemyslim si, ze by to bylo jen o Americkych firmach. Jen maloktery sef/majitel by byl rad za verejnou kritiku. Osobne si myslim, ze by to bylo neprofesionalni. Muze tam byt max vyjimka, pokud by ten majitel opravdu udelal neco extremniho. Prihlaska do ESL by tak mohla byt vnimana, ale tim, ze byla stazena, tak neni treba aby to diky tomu MA hrotil. Nikomu byt tim nepomohl

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.